Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by paul_damian View Post
    Eh, au facut praf configuratorul, era mai ok inainte.
    Planseul e standard acum.
    Farurile automate nu mai sunt in descrierea din configurator, dar sunt in descrierea modelului.
    Diferenta intre TCe90 si EcoG 100 a variat mereu. In Germania se vindea la acelasi pret.
    Daca mai pui la socoteala si chestiile care sunt acum in minus la Stepway (inscriptionari, carlige, etc) s-a scumpit si mai mult.
    Dar ii inteleg si pe ei. Fata de momentul lansarii modelelor noi pretul la materiile prime au explodat. Nu vorbesc de celebra criza a chipurilor, ci la restul, tabla, plastice, etc.
    Asa e, planseul apare la descrierea modelului dar aprinderea automata a farurilor a disparut de pe echiparea Comfort. Zic ca s-au jucat bine cu preturile fiindca cealalta masina pe care am luat-o in mai 2018 a fost 25000 iar acum e 25700 deci nu a crescut chiar asa de tare pretul.

    Comment


    • Salutare!

      In 18.06.2021 am comandat un Logan benzina, manual, cu toata dotarile, mai putin volan imbracat in piele. Am inteles ca acum pentru varianta Comfort volanul imbracat in piele este dotare standard. Masina ar trebui sa fie fabricata luna aceasta pe 17.
      Credeti ca o sa primesc volanul de plastic sau pe cel imbracat in piele?

      Multumesc,
      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

      Comment


      • Teoretic ar trebui sa fie in configuratia din momentul comenzii. Poate doar sa faca Dacia un gest frumos, dar, altfel, masinile se livreaza conform comenzii.
        De exemplu la Stepway a disparut din configurator inscriptionarea scaunelor. Totusi, cele comandate inainte de asta se vor livra cu ele, indiferent cand va fi fabricata masina.

        Comment


        • cu alte cuvinte, noi astia de am luat varianta comfort (logan) ne-am luat teapa cu optinule platite gen, geamuri pe spate electrice, volan piele etc , acum venind standard la acea optiune? Cool!
          Last edited by Mihai2k4; 4 January 2022, 20:44.

          Comment


          • NU e adevarat,eu pe varianta confort Eco G100 (sandero 3) trebuia sa dau 12451 euro. Nu aveam geamuri electrice spate. Actual cu geamuri electrice spate 13150 euro.

            Comment


            • cum ar veni, ti le baga pe gat acum ?

              Comment


              • Da + niste euro in plus

                Comment


                • Salutare.

                  Știe cineva dacă Sandero este livrat via Port Constanța?
                  La Spring știu ca se folosește alt port din considerente economice. Dar la Sandero nu am găsit nimic.

                  Mulțumesc anticipat.

                  Comment


                  • Originally posted by Eastwood View Post
                    Salut.
                    Am si eu o comanda la o Dacia Logan confort, 90 TCE, efectuata in data de 20.05.2021.
                    La finalul acestei luni sau inceputul lui octombrie voi fi sunat sa platesc suma integrala a masinii.
                    Intrebarea mea este, cam cat timp va mai dura pana va ajunge masina? Care este procesul dupa achitarea integrala a sumei totale a masinii?
                    Ca si dotari: scaune incalzite, volan piele, media nav 6 difuzoare, pachet senzori parcare 2.
                    Multumesc!
                    La ce suma ai ajuns?

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Bună ziua!
                      Știe cineva dacă și-au mai revenit cu fabricarea pentru noul Logan, adică un termen mai rapid de livrare...? Am comandat prin Noiembrie...și încă nu se știe cand e gata autoturismul...mulțumesc!

                      Comment


                      • Distanța dintre comandă și livrare poate să fie considerabilă și variabilă în funcție de mulți factori, cum ar fi:
                        1. culoarea
                        2. transmisia - A/M
                        3. opțiunile alese
                        Optimist = 2-3 luni pentru o culoare populară, transmisie Manuală și minim de opțiuni / ZERO opțiuni;

                        Pesimist = 6-9 luni pentru culori mai rare, transmisie Automată și cam toate opțiunile adăugate;

                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Am comandat doua Logan Comfort Eco G100 in 20 octombrie 21 si am primit saptamana trecuta termenul de livrare, 25 martie 22. Una este comfort cu optiuni standard, a doua cu tot ce se poate pune.

                          Comment


                          • Multumim de informare, Alex.
                            Inseamna ca in maxim 2 saptamani ar trebui sa primim termen de livrare si noi cu comenzile din prima jumatate din noiembrie. Peste 2 saptamani o sa dau iar un apel catre vocea clientului sa verific statusul (comanda plasata pe 11 noiembrie, CVT cu toate optiunile mai putin jante). Daca la tine vine in martie, poate cu putin noroc o vad si pe a mea in aprilie.

                            Comment


                            • Am contactat si eu vocea clientului cu privire la comanda plasata in ultima perioada a lui noiembrie si mi s-a estimat ca termen de livrare pe la sfarsitul lunii mai, inceputul lui iunie, dar nimic nu e sigur, a mai spus sa revin pentru o data exacta luna viitoare... Mentionez faptul ca noul logan vine cu toate echiparile... posibil de aia si durata asa mare de asteptare...

                              Comment


                              • Si eu am sunat tot azi, si am primit un raspuns similar.

                                Mi s-a spus ca s-a dat o notificare (catre cei din cadrul support vocea clientului presupun) ca cei care inca nu au serie de caroserie, au ca termen estimativ de livrare aprilie-iunie, dar se poate extinde in functie de stocul componentelor/chipurilor. Chestiile care pot duce la amanare: cutie automata de viteze, media nav, scaune incalzite. Din pacate, eu le am pe toate

                                Mi s-a mai spus si ca productia a fost oprita de pe 23 decembrie si incepe pe 12 ianuarie, iar urmatorul batch de serii emise va fi undeva spre sfarsitul lui ianuarie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google