Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am platit 5% avans pentru un Logan Eco-G cu tot ce se putea pune la interior, mai putin pachetul Harti (100E), pe data de 12.11. Un termen de livrare "aruncat asa" de dealer a fost "undeva prin aprilie".

    In baza contractului, scrie ca o sa primesc un termen de livrare oficial in maxim 90 de zile...

    Comment


    • Salut, am si eu o intrebare mai sunt aici persoane care au platit avansul in luna septembrie? As vrea sa stiu si eu termen de livrare aveti?

      Comment


      • Salut! Sunt in situatie si aceeasi intrebare la dealer-ul din Hunedoara si mi s-a raspuns sec: "...nu avem alocate serii (numere) pentru nici un lot pana in martie", nici aprilie mai mult ca sigur".
        Asta este ce mi s-a spus la telefon.
        Rabdare si sa fim sanatosi! Clar vor fi intarzieri mari, nici nu mai incape indoiala! Sa ne pastram optimismul pana la urma!
        Last edited by 77sky; 15 December 2021, 12:23.

        Comment


        • Originally posted by Cristi NXC View Post

          UPDATE

          Am fost sunat sa duc Voucher Rabla.

          Eu am optat sa cumpar de la ei (este fara bataie de cap,daca nu ai tu masina de dus),am dat 2.400 lei.

          Acum astept masina

          UPDATE2

          Am primit seria de sasiu: UU1DJF0016******* cu data de fabricatie 21.03.2022,dar sa ii mai contactez la sfarsitul lunii Februarie inceputul lu' Martie.

          Comment


          • Pe ce data ai facut comanda?

            Comment


            • Pe data de 07.10.2021 am platit avansul la Daperom Pitesti,mentionez ca masina este cumparata cu bani cash (poate conteaza).

              Nu stiu la cele luate pe credit de la ei care este procedura.
              Last edited by 77sky; 22 December 2021, 11:56.

              Comment


              • Eu pe data de 10-09-2021 am patit avansul iar termenul de livrare il am pe 23-03-2022.

                Comment




                • Comment


                  • S-au scumpit iar. Un Comfort 1.0 Eco-G cu toate optiunile este 15.090. Ieri era 14.640 (+450 euro)

                    Comment


                    • Articol de 2,5 lei cu un titlu care sa atraga cat mai multe accesari pentru reclame

                      Comment


                      • WTF, scaunul sofer reglabil pe inaltime nu mai e in standard? Vad ca l-au bagat la Pachet Confort 1...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • E de cel putin 2 luni asa. Prin octombrie am inceput si eu sa pun ochii pe ea, iar in noiembrie am dat comanda. De cand am pus ochii pe ea, scaunul de sofer reglabil pe inaltime era in pachet confort 1 si pachet confort 2 (diferenta intre 1 si 2 era ca una avea si mase rabatabile, alta nu).

                          Vad ca de cand am dat eu comanda, iar au fost niste modificari. Acum exista doar pachetul confort fara masute rabatabile, pachetul media nav sigur nu avea numele Pachet Techno (si era 100 de euro, nu 200 cum e acum); vad ca nu mai exista nici Pachet Parking 1 (cel fara camera video marsarier); tot cand am dat eu comanda, erau 2 optiuni pentru ecranul TFT de pe bord: cel selectat default cu numele "Afisat de bord TFT" (0 EUR) si inca unul "Afisat de bord TFT 4.2'' (tot 0 EUR), acum vad ca nu mai apare cel default, ci doar acesta de 4.2'' pe care poti sa-l adaugi, dar costa tot 0 EUR; nu mai exista pachetul cu scaune incalzite + AC automat; geamurile electrice spate par ca acum sa fie standard pe modelul confort, fara sa trebuiasca sa le adaugi separat
                          Last edited by rumble06; 22 December 2021, 22:05.

                          Comment


                          • Aceste pachete devanisera standard la Sandero, vad ca au devenit standard si la Logan. Acum doua saptamani conform sitului inca puteai sa alegi din multitudinea de optiuni.

                            Comment


                            • Nu stiu de Sandero sau Logan, dar prin martie, cand am inceput eu sa merg pe la dealer scaunul cu reglaj pe inaltime era standard pe Stepway Comfort, cu toate ca aparea si in pachet.

                              Comment


                              • Scaunul reglabil pe inaltime este inca standard pe logan, versiunea confort. (VERSIUNEA, nu pachetul!)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google