Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mnv FIx asta scriam si eu acum. Mie invers. Dupa update mi-a dat eroare cu radarr-ul ca e inactiv. I-am dat reset la tableta( am tinut mai mult pe power pana si-a dat restart) si a revenit la normal dupa. Pacat ca nu specifica si ei ce au adus in plus/reparat cu acest update...

    Comment


    • Intradevar si eu am primit eroarea cu radarul in timp ce se facea update.. da am zis ca e radarul murdar si in timp ce se facea update am mers si l-am sters.. nu era murdar doar niste praf .. cand am revenit in masina eroarea disparuse.. si nu am dat importanta. Eu am sperat totusi de la update sa rezolve singura problema care ma deranjeaza dar nu s-a rezolvat .. am un samsung S10 plus si nu se actualizeaza lista de apeluri efectuate. A ramas tot cea de la ultimul reset al tabletei.

      Comment


      • Originally posted by mnv View Post
        Multumesc pt. informatie. In timpul actualizare la noul firmware 6.0.9.6 , mi-a aparut eroare - obstacol radar frontal si cheita de service - Dupa restart eroarea a disparut .
        Da, și la mine mi-a dat aceiași eroare ("Verifica radar frontal" + martor galben SERVICE (cheie)) în timpul actualizării - a dispărut sigur după update.
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • La 6.0.9.4, pe andoid auto, am toate contactele sincronizate dar nimic din istoric apeluri. Pe bluetoth am tot istoricul apeluri dar nu se sincronizeaza decat contactele din telefon. Noua actualizare rezolva aceasta problema? Telefonul folosit este un samsung A6+.

          Comment


          • Neavând această problemă cu sincronizarea listei de apeluri sau a agendei, nu pot spune nimic.

            Din punctul meu de vedere 6.0.9.6 funcționează la fel ca și vechiul 6.0.8.3....

            Să nu fie o problemă specifică terminalelor Samsung sau o problemă de permisiuni.
            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

            Comment


            • Multumesc DFA ca mi-ai dat ideea cu permisiunile.. am butonat telefonul si am descoperit ca la dispozitive bluetooth la medianav sunt optiuni care trebuie activate.. iar singura neactivata era lista de apeluri ). Acu merge..

              Comment


              • ce ne-am face noi fara DFA ... nu stiu ))

                Comment


                • Pentru cei care folosesc Spotify - voua va merge totul ok? La mine dupa 40-60 minute Spotify devine foarte lent (lag), practic dureaza 3-4-5 secunde sa proceseze orice comanda (play/pause/schimbare melodie, etc) - asta atat din media nav cat si din butoanele fizice. Se rezolva mereu dupa un restart (al media nav), dar devine din nou laggy dupa aceeasi perioada de timp.

                  Folosesc un S8+ cu ultimele actualizari si ultima versiune de AA. Telefonul il tin conectat prin WiFi la masina, si asta e singura aplicatie cu care am probleme (celelalte doua - gmaps si waze - merg mereu foarte ok).

                  Comment


                  • Spotyfi merge perfect. Galaxy s21 ultra ( android 12)Se conecteaza instant cu sistemul mașini prin wireless.

                    Comment


                    • Ce versiune de Media Nav / Media Display ai? Eu suspectez ca problema e la masina deoarece restart la Media Nav rezolva problema, restart la telefon in schimb nu schimba nimic.

                      Comment


                      • 6.0.9.6. Ultimul. Dar asta este irelevant.

                        Comment


                        • Are cineva idee ce dimenisuni au difuzoarele fata & spate pentru varianta cu Media Display / Media Nav?

                          Am vazut un video pe youtube si par a fi de 13''... sper sa ma insel.

                          Comment


                          • 165mm:

                            Comment


                            • Toate cele 4 difuzoare au aceiași dimensiune, așa cum a precizat și paul_damian , 165mm.
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Originally posted by DFA View Post
                                Am testat un pic noua versiune 6.0.9.6:

                                - din păcate, bug-ul funcției SHUFFLE din Media Player este tot acolo - se presupune că ar fi fost rezolvat de 6.0.9.4..., DACĂ a fost așa (eu nu am testat 6.0.9.4) înseamnă că rezolvarea lui nu a fost moștenită de 6.0.9.6...
                                Ai mai descoperit ceva la acest update?

                                Eu inca nu l-am pus, daca nu rezolva problema cu redarea aleatorie nu ma grabesc sa-l instalez...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google