Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DFA View Post

    Configurația mașinii este de Media Nav - deci ar trebui să aibe 6 difuzoare și mufa suplimentară USB.
    Probabil la modelele comandate deja mai rămâne USB-ul de jos. In descrierea opțiunii Techno de acum nu mai apare USB-ul inferior, doar 6 boxe si hărți. Dar poate fi și o greșeală de editare a opțiunii.

    Comment


    • Aveți idee ce nr are ultimul update de sistem ?

      Comment


      • Aveți idee ce nr are ultimul update de sistem ?

        Comment


        • Stie cineva ce aplicatie se foloseste,pentru a functiona asa ceva?

          Comment


          • Originally posted by DFA View Post

            Media Nav/Display suportă următoarele formate video: MP4, 3GP, AVI, MPG şi MPEG, maxim 800 x 480 și maxim 30fps.
            Uite aici, nu ai nevoie de aplicatie dar o sa poti vedea fisiere video doar stand pe loc. Cand vehiculul e in miscare legea nu permite rularea fisierelor video, ca mai sunt tot felul de modificari asta e alta problema , dar nu e ok pentru siguranta ta si a celorlati.

            Comment


            • Originally posted by mnv View Post
              Aveți idee ce nr are ultimul update de sistem ?
              Februarie 2022 - versiune 6.0.9.6 (build 2021-12-01)

              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Originally posted by speleus View Post

                Probabil la modelele comandate deja mai rămâne USB-ul de jos. In descrierea opțiunii Techno de acum nu mai apare USB-ul inferior, doar 6 boxe si hărți. Dar poate fi și o greșeală de editare a opțiunii.
                Cele 2 porturi USB care veneau cu Media Nav apăreau doar în Fișa de produs pentru Logan/Sandero III:

                Media Nav: radio DAB, ecran tactil 8", sistem navigatie, replicare smartphone (wireless), comenzi pe volan & satelit, Bluetooth®, 2 porturi USB, suport detasabil telefon, 6 difuzoare; harta Romaniei
                în broșură nu se specifică:

                Media Nav: radio DAB, ecran tactil 8‘’, sistem navigație, replicare smartphone* (wireless), Bluetooth®,
                comenzi pe volan & satelit, 6 difuzoare; harta României
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Originally posted by mircionesb View Post

                  Uite aici, nu ai nevoie de aplicatie dar o sa poti vedea fisiere video doar stand pe loc. Cand vehiculul e in miscare legea nu permite rularea fisierelor video, ca mai sunt tot felul de modificari asta e alta problema , dar nu e ok pentru siguranta ta si a celorlati.
                  Mda...

                  Stiu ca,legea nu permite redarea fisierelor video in miscare.

                  Eu folosesc apple car play si ma gandeam ca pot viziona dupa youtube.

                  Nu vreau sa ma complic cu STICK.


                  Multumesc,pentru raspuns!

                  Comment


                  • sper sa nu citeasca multi si sa aplice faza cu youtube in miscare... avem destui bizoni in trafic. daca mai apar si astia cu youtube e jale

                    Comment


                    • O anomalie la media nav,
                      Am venit cu stick-ul la PC sa vad daca a aparut vreo versiune noua si nimic
                      A doua zi cand l-am bagat in bord imi apare sa actualizez, dar nu a facut nimic a durat 2 secunde.
                      A treia zi ecran negru, nu se mai aprindea ecranul... s-a aprins dupa ce am scos stick-ul
                      De atunci face asa, adica se aprinde ecran dupa ce scot stick. trebuie sa bag stick in PC si sa sterg folderul ala facut de media nav cred

                      Comment


                      • Care este ultima versiune a hartilor? Mie imi apare pe Romania si Bulgaria 2020, Q4. Harta de baza 2013.

                        Comment


                        • Romania 2022 Q2, urmează, în curând Q4
                          Last edited by alex1ioan; 25 August 2022, 14:44.

                          Comment


                          • Ori am omis sa fac eu un pas in update din decembrie ori asta primesti gratuit de la Dacia. In istoric am :
                            0-Latest map guaratee
                            1-device configuration update
                            2. Device configuration update(language)
                            Am facut macar udate la ultima versiune 6.0.9.6
                            Attached Files
                            Last edited by madi; 25 August 2022, 16:53.

                            Comment


                            • Colegul alex1ioan se referea la ultima versiune care se gaseste "la liber" (cele oficiale au fost si se pare ca sunt cu cateva release in urma )

                              PS: si tin sa ii multumesc colegului , am fost in concediu apoi putin ocupat si nu am mai urmarit "subiectul", acum le-am actualizat si eu la 2022Q2 (dar MediaNav-ul a rutat OK si cu 2021Q4 )
                              Last edited by Gil26; 25 August 2022, 17:45.

                              Comment


                              • Pai, si de unde se iau alea la liber?
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google