Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by daymaker View Post
    Pe A71 funcționează comenzile vocale AA, pe A51 primesc mesajul sonor "sorry somenthing went wrong"
    Când încercați să rezolvați probleme de funcționare la Android Auto sau Apple CarPlay cel mai important lucru este că - mașina e doar o interfață a telefonului - deci dacă o chestie nu merge mai întâi trebuie văzut dacă/cum merge pe telefonul neconectat la mașină - abia după ce totul e OK pe telefon se observă funcționalitatea respectivă ȘI pe mașină.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • Originally posted by daymaker View Post
      Intampin următoarea problema.
      2 telefoane cu 2 conturi google diferite.
      Galaxy A51 si A71.
      Pe A71 funcționează comenzile vocale AA, pe A51 primesc mesajul sonor "sorry somenthing went wrong"
      Am resetat aplicatia de pe telefon Android Auto refacut conexiunea cu masina si nicio schimbare.
      Sa fie problema de cont google sau de telefon?
      Ma gândesc sa aduc telefonul la setarile din fabrica, dar ma gândesc ca sa nu ii dau degeaba..
      Verifica pe A51 daca merg comenzile vocale, fara sa fii conectat la AA - elimini una din cauze.
      Mai apoi, verifica permisiunile, atat la Asistent cat si la AA - de la o versiune mai noua de Android ( cred ca 11 sau 12 ), cu timpul, daca "aplicatia" nu este folosita, permisiunile sunt revocate/blocate.
      In final, fiind vorba despre 2 conturi de google diferite, aproape sigur sunt diferente de setari, mai ales la permisiuni.

      Comment


      • Am verificat, are toate permisiunile.
        Mai o chestie, nici mesajele de pe whatsapp nu sunt redate.
        Pe aplicația Google de pe telefon funcționează comenzile vocale, si in YouTube.
        Android 12 ultimul patch din 1 oct

        Comment


        • Originally posted by daymaker View Post
          Intampin următoarea problema.
          2 telefoane cu 2 conturi google diferite.
          Galaxy A51 si A71.
          Pe A71 funcționează comenzile vocale AA, pe A51 primesc mesajul sonor "sorry somenthing went wrong"
          Am resetat aplicatia de pe telefon Android Auto refacut conexiunea cu masina si nicio schimbare.
          Sa fie problema de cont google sau de telefon?
          Ma gândesc sa aduc telefonul la setarile din fabrica, dar ma gândesc ca sa nu ii dau degeaba..
          Am rezolvat.
          Nu era aleasa limba asistentului, am ținut apăsat pe home, am ales engleza si merge acum

          Comment


          • fw 6.0.9.8 o să fie disponibilă ( oferită de Dacia) și pentru noi, la un moment dat?

            Comment


            • am bagat si eu stick-u(nu il mai verificasem de mult) si o aparut asta... oare este update doar de limba sau o mai avea si altceva ?

              Comment


              • Eroare de site... nu am reusit sa urc acolo ps-ul...
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.

                Comment


                • Salut, pentru problema cu ecranul negru și conectare diag tool pot sa va ajut in București, pm.
                  In afară de ce este menționat safe, nu prea mai sunt chestii interesante de activat în navigatie.

                  Comment


                  • Originally posted by flickflack View Post
                    fw 6.0.9.8 o să fie disponibilă ( oferită de Dacia) și pentru noi, la un moment dat?
                    Adică asta ?
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.

                    Comment


                    • Da. Este grafica noii identități Dacia? Aduce ceva nou? Mulțumesc!

                      Comment


                      • Nu are nimic legat de noul logo, ar trebui verificat pe una cu noua identitate ce versiune SW are pentru ca am impresia ca sunt diferite.
                        Nu are cum sa iti apara tie noul logo pe masina cu identitate veche.

                        Comment


                        • Ce am văzut în schimb că este dezactivat acel meniu Micom test.
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 1 photos.

                          Comment


                          • Ai intrat in TEST MODE corect?

                            Că doar cu parolele singure MICOM TEST rămâne dezactivat...
                            Last edited by 77sky; 21 November 2022, 20:02.
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Am folosit informatiile de mai jos gasite pe forumul-frate

                              MN4 6.0.9.8.1150_r3 Micom Manager: 5955 si 9735; numere versiuni: 5955 si 1275

                              alte coduri nu am gasit.

                              Comment


                              • Chiar daca sunt useri care activeaza pe ambele forumuri ele nu sunt chiar "fratesti", incearca sa pui un link de acolo aici (sau invers) si ai sa vezi....
                                Legat de codurile acestea si eu le-am obtinut de pe un alt forum, unele sunt testate si OK, de altele nu stiu dar fiind din aceeasi "sursa" ar trebui sa fie bune, grija la versiuni, modul lor de introducere si ce\cum se face pe acolo....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google