Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De curand am observat ca nu mai apare temperatura pe AA, si nu stiu de ce...

    Attached Files
    Last edited by 77sky; 22 November 2021, 20:14.

    Comment


    • Cam din Septembrie 2021 a început să dispară gradual..., e din cauză la integrarea AA din telefon - cică se cunoaște problema da' Google nu știe să zică DACĂ și CÂND o va pune la loc...
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Caut o explicatie la medianavul meu .De cate ori trec prin Adjud conexiunea cu telefonul se intrerupe de 2 ori ,mereu in aceleasi zone.

        Comment


        • Interferențe masive în oraș.

          Așa pățeam eu cu anumite combinații de căști Bluetooth și telefoane. În anumite zone se deconectau.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • am bagat stick-ul cu ultimul update din masina de ieri si vad ca a facut un update azi in evolution toolbox (nu am coborat inca sa vad daca se schimba si versiunea) oare ce sa fie?

            Comment


            • Pai, verifica sa vezi ce versiune e, sa stim si noi.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • ok, revin cu info dupa ce ajung la masina.

                LE:

                Last edited by Mihai2k4; 22 November 2021, 10:35.

                Comment


                • Multumesc. Misto, se pare ca au permis update-ul la 6.0.9.4. Tre' sa-l facem si noi.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Am incercat eu azi, si-a facut un update, nu stiu ce, harti sigur nu, pentru ca sunt in afara peridoadei de gratie, iar softul a ramas tot la 6.0.9.3. Probabil si-a actualizat aplicatia de navigare.

                    Comment


                    • Am făcut și eu azi un update via Dacia MediaNav Evolution Toolbox - mi s-a oferit update "Content: Device configuration update 10.4" - care nu a rezultat în nici o modificare perceptibilă a MediaNav - versiunea de firmware a rămas tot la 6.0.8.3...
                      Attached Files
                      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                      Comment


                      • Asa mi-a spus si mie.

                        Comment


                        • Huh? Si mie la fel in Toolbox, dar n-am facut inca update-ul. Speram sa treaca la versiunea urmatoare. Nici nu-l mai instalez, cred.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Am făcut azi o comparație, față de update-ul din *Iulie 2021 sunt diferențe multe în fișierul global_cfg.zip din folderul NaviSync\content\global_cfg

                            Apoi am făcut și o comparație la tot conținutul memoriei USB între update-ul din **Septembrie 2021 și cel de acum din Noiembrie 2021 - destul de multe fișiere modificate.

                            Per total, pare un update minor, niște actualizări de licențe, grafică, iconuri, steaguri, setări, etc.


                            -----------------------------------
                            *Iulie 2021 este singurul update pe care îl am și care conține un iGO nou în global_cfg.zip + hărți (2020.Q2) + POI

                            **Septembrie 2021 este actualizarea precedentă, dar care este doar o actualizare de hărți (2020.Q4) și nu de software (fără global_cfg.zip).
                            Attached Files
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Au fost si cativa useri care au semnalat decalajul orar la unitatile noi, fiserul global_cfg "se ocupa" printre altele si cu acest lucru (valabil si pentru Medianv-urile mai vechi), uneori chiar si dupa update-uri au mai fost diferite probleme.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                                am bagat stick-ul cu ultimul update din masina de ieri si vad ca a facut un update azi in evolution toolbox (nu am coborat inca sa vad daca se schimba si versiunea) oare ce sa fie?
                                Mașina ta e ridicată la începutul lui Octombrie - te-ai uitat atunci să vezi ce versiune de firmware aveai?

                                Pentru că din Septembrie 2021 toate mașinile noi vin cu firmware 6.0.9.4...
                                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google