Zgomote In Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    verifica deflectoarele de aer din partea de jos a parbrizului(acelea negre de langa balamalele capotei). acelea incep sa vibreze mai ales la viteza si iti da impresia ca se aude in bord
    Instalare computer bord, Xenoane, LED-uri bord, activari diverse functii UCH, montaj alarme, reparatii pompe directie asistata...BUZAU

    Comment


    • #62
      la mine se aude din fata cred k se fraca gura de dezabutrire cu interiorul bordului

      Comment


      • #63
        stie cineva cum re regleaza usita de la torpedou? parca s-a mai discutat undeva dar nu mai gasesc unde.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #64
          Si pe mine m-ar interesa...ca s-a mai lasat si se aprinde lumina.
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • #65
            La mine se aude un zgomot la usa din partea stanga..la yala...cand trec peste gropi se aude un zgomot metalic...parca nu este usa inchisa bine...ce naiba sa fac??

            Comment


            • #66
              Verifica tija de deschidere a usii deobicei aia mai face zgomot

              Comment


              • #67
                Originally posted by jelly View Post
                Verifica tija de deschidere a usii deobicei aia mai face zgomot
                Si care este aceea??

                Comment


                • #68
                  Daca desfaci surubul si dai jos deschizatorul usii se vede si tija

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by jelly View Post
                    Daca desfaci surubul si dai jos deschizatorul usii se vede si tija
                    Tu te referi la manerul de care tragi cand deschizi usa?....acolo m-am uitat...nu este de acolo...se aude exact unde este broasca....Cred ca loveste in tija aia care este prinsa de caroserie...ma gandesc sa pun ceva cauciuc pe ia...

                    Comment


                    • #70
                      De vreo 3 saptamani a inceput sa imi zdrangane ceva in bord pe partea soferului(se aude cand merg pe drumuri denivelate).Nu pot sa imi dau seama ce ar putea fi.Solutia cu muzica data mai tare functioneaza,dar parca nu ma incanta asa mult cand poate ar exista o solutie pt rezolvarea problemei.
                      Idei?
                      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                      My ride

                      Comment


                      • #71
                        Ar mai fri si scutul de sub motor

                        Daca zgomotul e cat de cat puternic, merita verificat si ala. Eu asa am rezolvat un troncanit destul de serios, care parea sa vina din torpedou. Unul din suruburi era slabit cu vreo jumate de tura, daca incercai sa misti scutul cu mana nu se simtea nimic.
                        Nu reusesc in schimb sa scap de o un zdranganit la aerisitorul din stanga. Daca il strang cu mana din exterior inceteaza, deci de acolo vine, dar n-am nici o idee despre ce as putea sa-i fac fara sa-l impiedic sa se roteasca.

                        Comment


                        • #72
                          pune un burete subtire imprejurul lui

                          Comment


                          • #73
                            Pai cred ca trebuie ceva foarte subtire, nu stiu daca pot sa feliez un burete la dimensiunea aia. Ma gandeam la o banda cu teflon (pentru imbinarile de tevi), dar nu stiu cum s-o fac sa stea lipita de inelul ala de plastic

                            Comment


                            • #74
                              Si la mine zdrangane in zona soferului la denivelari. Daca trag putin cu mana de gratarul de dezaburire nu se mai aude. Am bagat cartoane, plastice intre gratar si bord dar degeaba tot zdrangane. Ceva propuneri (fara desfacut bord)?

                              Comment


                              • #75
                                acuma nu stiu la ce sa ne asteptam daca loganul e facut din materiale reciclate ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google