O Parere Despre Philips H4 X-Treme Power...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am asa ceva pe masina de vreo 3 ani(ma refer la x-treme power).sunt multumit fata de ce era inainte.as pune si pe proiectoare alt tip de bec dar nu stiu ce sa aleg.nu mi doresc porcarii de xenon.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #47
      Indiferent ce vrei, pune-ti ceva care sa nu bata alb, ci usor catre galbui, ca altfel nu-ti vor fi de niciun folos pe ceata si ninsoare.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • #48
        Eu am luat din Cora la un moment dat un bec Cora (facut de Bosch parca), din cel mai ieftin din ala +50% si l-am pus pe masina in paralel cu Philips vision plus 50. Eu nu am putut sa disting nici o diferenta.
        Asta a fost doar un experiment, nu le-am lasat pe masina. Dar cand se duc Osram Nightbreaker, pe care am dat aproape un milion, cred ca pe alea doua le pun, ca nu e chiar asa de spectaculoasa diferenta incat sa merite de 10 ori mai mult la bani

        Comment


        • #49
          Originally posted by micutzu666 View Post
          Am asa ceva pe masina de vreo 3 ani(ma refer la x-treme power).sunt multumit fata de ce era inainte.as pune si pe proiectoare alt tip de bec dar nu stiu ce sa aleg.nu mi doresc porcarii de xenon.
          pai daca le ai de 3 ani cum ti se par ca sper ca ti-ai facut o parere despre x-treme
          ploaie ceata noapte etc.?????

          Originally posted by ParuLuScorilo View Post
          Eu am luat din Cora la un moment dat un bec Cora (facut de Bosch parca), din cel mai ieftin din ala +50% si l-am pus pe masina in paralel cu Philips vision plus 50. Eu nu am putut sa disting nici o diferenta.
          Asta a fost doar un experiment, nu le-am lasat pe masina. Dar cand se duc Osram Nightbreaker, pe care am dat aproape un milion, cred ca pe alea doua le pun, ca nu e chiar asa de spectaculoasa diferenta incat sa merite de 10 ori mai mult la bani
          crezi ca ieftinelile alea o sa te tina mult?
          in niciun caz ,am avut si eu niste ieftineli si sau ars dupa 3 luni
          si daca faci o socoteala tot acolo ajungi la cele scumpe osram sau philips
          Last edited by florinflorin; 11 January 2010, 13:13. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #50
            eu iti pot spune ca si pe ud si pe ceata cu ambele m-am descurcat mai bine decat ceilalti....(cel putin pe ceata...)
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #51
              Originally posted by florinflorin View Post
              nu sunt suparat dar stii cum e pe cine sa m-ai crezi ?
              Pe ei ca sunt philips sau pe tine ?
              Sunt chinezarii,sau turcesti stai linistit.Nu zic ca nu sunt bune.Din punctul meu de vedere sunt foarte ok,doar ca unele sunt cam scumpe.Am avut BlueVision,Power2night,si X-tream Power pentru o seara,ca sa compar.
              Prima data becul a stat in stanga,apoi l-am mutat pe farul din dreapta ca sa vad cata diferenta e,si nu era foarte mare diferenta.Si intre X-tream Power si Power2night e diferenta foarte mica.Nu am avut niciodata probleme cu ele,nici pe ploaie,nici pe ninsoare,m-au tinut si 1 an de zile,si am facut o gramada de drumuri cu ele.Am facut vreo 16-17.000 de km cu ele,si in mare parte aprinse.Si sunt la juma de pret.
              De exemplu eu pe pozitii am Philips BlueVision de 2 ani de zile,si inca nu s-au ars.Si sunt foarte multumit.Sper sa ma mai tina inca pe atat

              Singurul motiv pentru care acum nu voi mai lua Power2night e ca il gasesc tocmai in Baneasa,si fac 2 ore pana acolo.Daca era peste strada imi luam.
              Acum am becurile stock,si aseara a trebuit sa ma plimb putin,si mergeam cu 50 de km/h ca nu vedeam nimic,din cauza ca era asfaltul ud.Zilele astea ma duc sa imi iau Osram .
              Te salut
              sigpic

              Comment


              • #52
                Philips X-tream Power pe masina de 3 luni,cele mai bune becuri pe care le-am avut.
                Vezi bine si cu asfaltul ud. Din considerente personale umblu si ziua cu faza scurta aprinsa ,chiar si in oras (asa nu poate prostul sa mai spuna.. nu te-am vazut..) toate becurile avute pina acum s-au ars pe faza scurta in mai putin de 1 an.
                Philips X-tream Power din carrefour Brasov ,blister 1 bec 50 ron.Merita pt siguranta ta si nu numai, nu deranjeaza pe cei din fata si ai lumina foarte puternica, se vede perfect si pe lateral. Becurile de figuri care da senzatii de diferite chestii sa le foloseasca cine vrea,pe mine ma intereseaza sa vad eu bine nu cum imi vad altii farurile.
                Last edited by sniper; 13 January 2010, 10:18.

                Comment


                • #53
                  corect.si eu tot de acolo le-am luat..dar acu un an erau la reducere..era vreo 30 lei becul.. imi pare rau ca nu am luat atunci 2-a seturi, ps: daca mergi mereu cu ele aprinse...mai mult de 6 luni nu cred ca o sa te tina.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by florinflorin View Post
                    pai daca le ai de 3 ani cum ti se par ca sper ca ti-ai facut o parere despre x-treme
                    ploaie ceata noapte etc.?????
                    vad mult mai bine in toate conditiile fata de cele stock.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #55
                      MUMUS ai perfecta dreptate , sunt de aceasi parere , nu cred sa tina mai mult de 6 luni dar cred ca 100 ron la 6 luni merita in comparatie cu alte necazuri. Nu doresc nimanui raul dar sunt multi care lasa siguranta pt ca este prea scumpa si prefera stifturi ieftine. Stiti vorba aia SUNT PREA SARAC SA CUMPAR LUCRURI IEFTINE ,eu spun ca merita, daca nu la voi .ginditiva la ceilalti din masina,de pe drum si la posibile evenimente,neplaceri,etc. , eu consider ca merita. parerea mea conteaza pt. mine ,voi faceti cum vreti.

                      Comment


                      • #56
                        @micutzu666 cati km ai facut in astia 3 ani? ce imi spui tu mi se pare de domeniul paranormalului, dar sincer nu prea inteleg cum ai reusit. Ori mergi f putin cu masina ori folosesti farurile foarte rar. Ai fii primul pe care il aud ca l-au tinut becurile astea mai mult de 10 - 15 000 km(cu farurile aprinse).

                        @sniper am si eu o intrebare oarecum off topic. Ce placute de frana ai pe masina? Te intreb asta pentru ca ai zis ca iti pasa foarte mult de securitate. Becul nu este un element de securitate ;)
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Si cum m-ar salva pe mine niste becuri de 115 lei,fata de cele de 50 de lei.Ca aici chiar nu inteleg.Tare curios sunt .
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            este si becul bun necesar...ptr ca cu un bec bun, ai cativa metri de vizibilitate in plus fata de un bec stock....deci ai sanse un pic mai mari sa eviti o caruta,un betiv,un bolovan,...etc...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #59
                              Am vazut o mica eroare pe aici, Philips NightGuide sunt alea cu 3 tipuri de culori, in plus au durata de viata dubla fata de restul becurilor (X-Treme, BlueVision, Vision Plus).

                              Alea Power2Night sunt niste Vision Plus (+50%) cu capul albastru, atata tot. Si eu caut niste becuri dar inca astept o oferta buna, nu dau 100 lei pe ceva ce o sa se arda in 3-8 luni un functie de durata de utilizare. Si Narva par ok ca raport pret/calitate.

                              LE : Dupa ce schimbi becurile, e greu sa le reglezi sa bata bine ?
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • #60
                                deloc....se releaza usor
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google