O Parere Despre Philips H4 X-Treme Power...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    si eu sustin becurile cu luminozitate crescuta
    ma saturasem de "chioarele" de osram stock si am pus prima data bosch+60 care m-au tinut ceva mai bine de un an, iar acum am osram nightbreakers de care sunt super multumit
    nu voi reveni niciodata la becuri stock, chiar daca becurile astea sunt ceva mai scumpe pentru siguranta mea si a familiei mele merita banii

    Comment


    • #92
      pai eu la folosesc doar pana la servici si o data-2ori pe luna cand plec la drum lung si acolo se simte diferenta pt ca nu am nici proiectoare de ceata dar o sa-mi pun...in viitor intr-o zi ma duc hotarat sa-mi iau becurile din carrefour si ..hopa numai aveau ( si nu stiu cand mi le mai iau pentru ca nu dau 150 de lei la nonstop

      Comment


      • #93
        poti incerca asa ceva.
        http://www.philips-shop. ro/66336.p.html
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #94
          Am citit cu atentie toate parerile si am observat ca se repeta mereu fraza "am dat pe ele X lei, m-au tinut Y luni si plang dupa bani". Din cate stiu eu, GARANTIA becurilor Philips H4 X-Treme Power este de 2 ani sau 15.000 km. Pai daca becurile au fost cumparate CU garantie, ce va opreste sa le dati inapoi sa fie schimbate ?

          Comment


          • #95
            da pe sait vinde cineva,asa ceva??si daca da la ce pret..

            Comment


            • #96
              nu cred ca se da garantie si pe site nu cred ca renteaza pentru ca platesc si transportul si pentru 3 lei nu cred ca se merita sa fac comanda si sa mai si astept

              Comment


              • #97
                Inainte de a schimba becurile cu altele mai puternice asigurati-va ca farurile sunt bine reglate. La mine credeam ca sunt bine reglate din fabrica, dar nu a fost asa.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #98
                  Originally posted by user2000 View Post
                  nu cred ca se da garantie si pe site nu cred ca renteaza pentru ca platesc si transportul si pentru 3 lei nu cred ca se merita sa fac comanda si sa mai si astept
                  eu am x-treme de 1 an le-am luat de pe okazii sii sunt foarte multumit de ele e diferentaaa ! le-am luat mai ieftin decat de pe philips-shop sau din alte magazine !!

                  Comment


                  • #99
                    Farurile se regleaza DUPA schimbul de becuri, NU INAINTE ! ! !
                    sigpic

                    Comment


                    • voi ce ziceti oare sa-mi fac comanda ? se vede vre-o diferenta sau numai daca te uiti atent ? se merita cat de cat ?

                      Comment


                      • Becuri x-treme power

                        Originally posted by micutzu666 View Post
                        Am asa ceva pe masina de vreo 3 ani(ma refer la x-treme power).sunt multumit fata de ce era inainte.as pune si pe proiectoare alt tip de bec dar nu stiu ce sa aleg.nu mi doresc porcarii de xenon.
                        Te rog sa imi spui si mie cat de mare e diferentza de lumina pe timp de noapte,cu Philips x-treme, fatza de halogenele normale..multzumesc!!

                        Comment


                        • Pentru mine a fost mare!Dar acum au aparut altele mai bune.imi scapa acum numele lor.Intradevar m-au tinut dar la vremea respectiva nu circulam f mult.S-a ars deocamdata unul.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • x-treme power

                            pentru cei interesati de philips x-treme power h4. Am avut pe loganul meu h4 x-treme power si au tinut putin mai mult decat cele de fabrica< 40000 km> numai cu farurile aprinse si in oras<sa te vada dobitocii ca altfel sunt chiori>
                            Cu x-treme power se vede noaptea la fel ca si cu becurile standard +proiectoare.
                            In concluzie, pentru cine isi permite merita cu vîrf și îndesat.

                            Comment


                            • Revin si eu cu precizari, dar nu ca la inceputul topicului ci din postura de "cunoscator" . Mi-am luat perechea mult visata de Xtrem Power in Decembrie 2009 si au tinut aproximativ un an. Prin Decembrie 2010 s-a ars unul dintre ele din senin, la 2 secunde dupa ce l-am aprins. Am pus unul din cele stock pe care le dadusem jos de pe masina, cand am trecut la Xtreme. La inceput mi s-au parut fenomenale, fata de cele stock, dar acum cand am unul asa si unul invers mi se par ca lumineaza cam la fel. Intr-adevar, parca Xtremele dau mai multa lumina pe lateral la faza scurta iar la cea lunga pot spune ca nu prea ai de ce te plange. In concluzie...merita dupa parerea mea o astfel de investitie, si ar fi meritat si mai mult chiar, daca tinea si celalalt care s-a ars cat cel de pe masina.
                              Last edited by prae2orian; 22 June 2011, 00:44.

                              Comment


                              • Mi-am luat extreme vision 100%,dar sincer nu vad nici o diferenta la culoare fata de cele stock,tot galbenul ala bate, diferenta este ca bate mai tare si atat. Pacat de bani,daca stiam nu imi luam si le-am comandat de la "adresa mama" phiips,direct scoase din fabrica :P.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google