Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    adica ? tot nu m-am prea lamurit. ce scria pe ele ? care sunt "de origine" ?
    Daca vrei de ''origine'' dute si cumpara de la reprezentanta. Ce-i cu atatea intrebari?!
    MY CLA

    Comment


    • Si la reprezentanta costa 190 de lei setul ca am sunat eu ieri la Dacoserv si Adras.
      La astia 190 mai adaugi 40 de lei manopera si gata franele .. DE ORIGINE toate.

      Comment


      • daca vrea de origine sa ii recomand ferodo premier? )
        MY CLA

        Comment


        • voia si Ivan de origine, si nu cred ca s-a lamurit.

          Comment


          • Pai eu nu mai vreau "dealea alea" de origine ca sunt negre si urate,,vreau acum FQT ca sunt argintii si se potrivesc cu, culoarea masinii mele.
            Deci vreau sa fiu asortat,,asa placute asa masina,,plus de asta ca sunt si frumoase rau in poza de mai jos si mi-au facut cu ochiul de prima data...adica dragoste la prima vedere.
            Attached Files

            Comment


            • sa nu vii cu discurile ovalizate, ca banuiesc ca au destul metal placutele astea.

              sa ne spui cum se comporta, ca mai am "carne" pe ale mele cat sa faci experimentul.
              Last edited by B997NDL; 24 April 2013, 18:43. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Daca tu crezi ca EXPERIMENTEZ placutele astea Ferodo ThermoQuiet dupa culoarea lor,,te inseli amarnic
                Poate dupa denumirea lor iti poti da seama cat metal au in ele!

                Comment


                • Până la urmă, placuţele de origine, cărui brand aparţin, sau cu ce tip pot fi asemănate?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • nu am inteles. ma chiunuiesc de ceva vreme. ferodo 1782 si 1783... eu asa am inteles pana acum. si ar fi si un model de trw

                    Comment


                    • Am pus pe masina discuri de frana Ferodo +placute Ferodo FSL. mers cam 200km, frana este ok, prinde bine, nu scartaie.

                      Comment


                      • O varianta ieftina si bunisoara. Asa am si eu.

                        Comment


                        • nu stiu de ce dar de cand am pus fsl-urile (vreo 15k km) am o vibratie la franarea usoara... dupa ce apas mai puternic pedala vibratia dispare.... oare sa se fi ovalizat discurile? daca pun niste placute mai dure, gen premier, o sa dispara vibratia asta sau trebuiesc schimbate discurile?
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Ale mele FSL-uri au aproape 15k, nu se simte nimic la franare, indiferent cat e apasata pedala. Nu cred ca e de la placute.

                            Comment


                            • ori de la ele ori de la discuri.... altceva nu poate fi deoarece se manifesta doar atunci cand apas frana..
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Originally posted by vvasile View Post
                                Eu am mers cu placutele si discurile din fabrica 59800km. Mecanicul (bun prieten) a zis ca acum trebuie sa schimb si discurile, nu numai placutele, avand buza destul de mare. Placutele ar mai fi mers, dar din cauza varstei (>6 ani) deja se descompuneau.
                                La kilometrii acestia nu prea trebuie schimbate discurile.

                                Discurile se schimba pe la 120 000 de kilometri, in nici un caz la doar 60 000 de km.

                                Nu schimba discurile ca le schimbi degeaba.

                                Eu am 80 000 de km cu discurile originale si nu au uzura semnificativa. (sunt la al doilea set de placute de frana - placutele originale m-au tinut aprox. 60 000 de km).
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google