Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Carnetul meu (din 2008) scrie la 3 ani; le-am inlocuit asta toamna la revizia de 3 ani si crede-ma, stiu ce spun.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • intr-adevar, la 3 ani se inlocuiesc. si eu tot la 3 ani le-am inlocuit, respectiv anul trecut.
      sigpic

      Comment


      • Si la mine tot 4 ani sau 90.000km scrie.
        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

        Comment


        • Si eu am un logan de 4 ani si 4 luni, 42000 de km.

          In afara de ulei, restul lichidelor sunt de fabrica.
          In ritmul actual de mers( dictat de pretul carburantului) le schimb la 60.000 respectiv 6 ani.

          Comment


          • Nu prea cred ca faci bine sa inlocuiesti lichidul de frana la 6 ani; daca antigelul il poti verifica, eventual mai adaugi concentrat, la lichidul de frana n-ar trebui sa te zgarcesti.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • am avut un accident cu lovire in fata si antigelul l-am schimbat anul trecut

              Comment


              • Revizia la 2 ani si 15.000km, 1.4.
                Schimbat:ulei, filtru ulei, aer(parca se aude diferit dupa 4000), completat antigel + ITP=320 lei.
                General autocom Buzau, pro baietii.

                Comment


                • Ar fi interesant sa aflam, daca ai folosit consumabilele lor, ce ulei mai folosesc cei din reprezentanta la Logan.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • la unele te intreaba ce doresti.... Mobil 1, Elf, Dacia Oil.

                    Comment


                    • Mobil1 in reprezentantele Dacia?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Ar fi interesant sa aflam, daca ai folosit consumabilele lor, ce ulei mai folosesc cei din reprezentanta la Logan.
                        Pe ulei scrie 5w30.
                        Filtru si antigelu de la ei.

                        Comment


                        • am fost eu cand am facut revizia si mi au dat sa aleg Elf, Dacia Oil sau Mobil 1

                          nu cred ca mai exista vreo data o sansa sa bag altceva in motor in afara de Eneos. poate o sa bag Elf sau Mobil sa il spal

                          Comment


                          • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                            Pe ulei scrie 5w30.
                            Filtru si antigelu de la ei.
                            Nu de norma de ulei intrebam, ci de marca; Dacia, Elf. etc; tin sa cred ca a fost Dacia Oil.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Dacia cred ca e, cutia era albastra.Si scrisu parca era in romana.

                              Comment


                              • Mda cam asa e; daca te duci la revizie, fara sa ridici ceva pretentii, iti pun ulei dacia si filtru de ulei Romcarbon; pe ei ii intereseaza sa obtina un pret bun, pentru ca majoritatea se intereseaza intai de pret si foarte putini despre consumabile.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google