Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super dragi colegi! Va multumesc! Sincer nu am fost fan Logan si nici nu cred ca sunt, dar realmente este o masina foarte buna! Sincer!

    Comment


    • A facut cineva revizia de 1 an la Automarcus ( langa Cora ) ? Am 7500 Km . In jur de ce suma o sa ma duca treaba asta ? Piesele , respectiv uleiul o sa le cumpar probabil pe toate de la ei , fiindca nu prea ma pricep . Are cineva idee ? Ce ulei imi recomandati ?

      Comment


      • O sa intre ulei si filtre...ami mult de 300 ron nu te costa...in functie si de ce ulei bagi...iti recomand un ulei mai bun...Mobil,castrol,valvoline,etc...
        sigpic

        Comment


        • eu am facut anul trecut revizia la automarcus si ma costat in jur de 220 ron (uleiul +filtrele de la ei) apropo uleiul a fost castrol

          Comment


          • Originally posted by Dragman View Post
            O sa intre ulei si filtre...ami mult de 300 ron nu te costa...in functie si de ce ulei bagi...iti recomand un ulei mai bun...Mobil,castrol,valvoline,etc...
            baga tata elf , e cel mai potrivit .

            Comment


            • La revizia de 50.000 km am bagat ulei Elf Evolution SXR 5w30 si filtru ulei + filtru aer Mann ....pana acum sunt multumit cum se aude motorul in comparatie cu ultima revizie la care am bagat ulei Castrol
              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
              sigpic

              Comment


              • Ce castrol ai avut GMV?5w40?sau 10w40?...la mine suna f bine cu castrol 5w40 Magnatec...
                sigpic

                Comment


                • Am si eu o intrebare: la schimbarea distributiei (+ pompa de apa), la un mpi, se inlocuieste obligatoriu uleiul si/sau antigelul? Sau se fac doar completari la sfarsitul reparatiei?

                  Comment


                  • Originally posted by Dragman View Post
                    Ce castrol ai avut GMV?5w40?sau 10w40?...la mine suna f bine cu castrol 5w40 Magnatec...
                    Circula un mit urban cum, ca, Castrolul e uleiul cel mai contrafacut de pe piata.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • am si eu o intrebare:ma apropii de revizia de 3 ani sau a treia ,am 1.4 din 2007 si dupa cartea de intretinere tre sa schimb lichid racire si lichid frana,trebuie obligatoriu sau pot sa completez???

                      Comment


                      • am facut azi revizia de 3 ani : 36800 km.s-au facut urmatoarele.schimbat bujii,uleiu(tot dacia oil)filtru aer,ulei,antigel,lichid de frana,vreo 3 sticle de apa distilata si nu stiu pt ce,si au mai pus ceva la roti parca niste garnituri.....nu mai stiu exact.in total 558 ron,158 manopera,400 piese.revizie efectuata la star service tulcea.

                        Comment


                        • Salut.
                          Apa distilata sa folosit pt.inlocuire antigel.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • ai dreptate,
                            oare asa de mult le-a trebuit ? 3 sticle ?

                            Comment


                            • Salut.
                              Asa am pus si eu cind am montat Ac-ul(after)3litri apa distilata+3antigel concentrat.
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Castrol Magnatec 5w40 ...si cred ca era contrafacut ...nu stiu sigur dar dupa nici 2000 de km se auzea mult mai tare motorul in mers

                                @gl_mmm - daca schimbi pompa de apa poti schimba si antigelul este mai bine avand in vedere ca probabil ai nr de kmm sau 4 ani , uleiul se schimba daca vrei tu nu are legatura cu inlocuirea distributiei

                                @ preferance- inlocuieste antigelul pentru ca devine coroziv, lichidul de frana se poate masura sa vezi ce procent de apa are si in functie de el il schimbi sau nu
                                Last edited by gmv97; 12 October 2009, 20:05.
                                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google