Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In principiu poti sa dai de unu batut in cap si da, va vrea sa-ti anuleze garantia. Dar daca nu ai probleme cu masina nu vad de ce ti-ar anula garantia. Oricum, daca ii apuca excesul de zel in aplicarea termenilor contractuali de garantie, incearca s-o dai "la pace" cu ei. Pe de alta parte exista si varianta sa nu-i intereseze ce-ai facut tu la masina, atata timp cat nu mergi cu ea scrum la service si ceri garantie. Sunt dealeri si dealeri...
    mergi la ei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat la masina...Nu te lauzi cu nimic, numai daca intreaba ei ceva; la revizie nu prea cred ca vor comenta, numai daca mergi tu la ei cu probleme.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Iti multumesc.
      Pe 17 trebuie sa fiu la ei.
      Masina nu are probleme asa ca nu vad de ce s-ar implica prea mult.
      Si pana la urma nu am modificat instalatia electrica deoarece firele erau trase,eu doar le-am cuplat.
      Cu inchidereea pe cheie sa vad ce fac...Dar banii le cam rezolva pe toate
      Merci inca odata.

      Comment


      • Nu vei avea probleme cu garantie pentru atat, nimeni n-a pierdut garantia pentru asta, ci numai pentru revizi neefectuate la timp se pierde garantia.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Salut!
          Vă rog să-mi spuneţi - cineva din jud. Galaţi (eu sunt din Tecuci) care a făcut revizia de 30.000 km - ce anume aţi schimbat şi cât a costat. Vreau să fac o comparaţie şi dacă rentează să merg acolo unde îmi recomandaţi.
          Mulţumesc anticipat pentru răspuns.

          Comment


          • Salut . Am si eu o intrebare :cam cit mai costa acum revizia a II -a ? Eu am aproape 21.000 km dar , se implinesc 2 ani si trebuie sa o fac . Ceva preturi mai recente ? Trebuie schimbate placutele obligatoriu ? Am ceva experienta si nu prea am talpa grea pe frina .
            Multumesc o zi buna .

            Scuze . Am uitat sa spun ca sunt din Bucuresti .Poate ceva recomandari ? Unde , cit , cum ? Multumesc inca o data .
            Last edited by Seba; 16 March 2008, 01:42.

            Comment


            • Si eu alerg de vreo saptamana si uite ce am gasit :
              - cu piesele tale: A.M.G.-120ron manopera(inclusiv placutele) si 70ron I.T.P.
              SIMPOTRANS - 90ron si 80 ron
              - cu piesele lor: cobalcescu - 800ron si 75ron

              Cred ca o sa merg la amg
              Daca mai afli alte preturi , da-mi si mie un privat

              Comment


              • M-ar interesa si pe mine un service autorizat dacia din Bucuresti ,BUN. M-am documentat si pe forumul de pe ********* si sincer m-am cam speriat de calitatea service-urilor "autorizate" dacia de pe la noi.Daca cineva poate posta numele unor firme mai serioase ii raman dator Multumesc

                Comment


                • @sfideanu: Revizia de 2 ani costa vreo 200 lei fara schimbatul placutelor. Daca nu e nevoie, nu se schimba placutele.
                  O recomandare ar fi service-ul Dacoserv Militari. E valabil si pentru Xsander.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Ms mult Andrei, ma gandeam sa fac schimbu de ulei si filtre pe la 3500 4000 km ca poate uit sa fac la 7500

                    Comment


                    • Apropo de prima revizie, azi mi-am ridicat masina si mi s-a spus ca prima revizie e la 2o.ooo km cica s-a schimbat incepind din 19 feb 08. ce parere aveti de asta?
                      nu au nici o obiectie daca schimbi uleiul , prima data , la 1o.oookm ca i-am intrebat
                      ziceau ca in masina este dacia oil de la elf
                      Last edited by balflo32; 14 March 2008, 22:12.

                      abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

                      Comment


                      • Da, normal ca s-a schimbat intervalul de revizie, e foarte bine.
                        In masina e Dacia Oil, nicidecum Elf.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Multumesc Andrei .O sa incerc la DACOSERV . Stii ceva de cei din Salaj ? Sunt mai aproape de mine . Multumesc .

                          Comment


                          • Stiu ca sunt mecanici buni si acolo, mergi acolo. E mult mai bine decat la alte service-uri din Bucuresti, mai ales ca e si nou si e curat.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Am fost ieri la revizia de un an si nu au pus problema ca am muzica montata de mine si inchiderea pe cheie.
                              Filtrul de ulei, de aer si uleiul le-am cumparat eu:136 ron
                              Manopera lor: 53,1 ron(desi eram in garantie)
                              Dreptul lor: 30 ron
                              Le-am cerut sa verifice franele si directia si...le-au verificat "vizual".
                              Le-am spus ca sunt zgomotoase plasticele din interior si au zis ca depinde de drum.
                              Asa ca aveti grija cu garantia aia extinsa ca o platim cam degeaba

                              Comment


                              • O platesti degeaba daca nu stii sa discuti cu cei din service...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google