Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu ma gandisem la mersul in Bulgaria sau Ungaria la revizii, dar nu merita, pentru ca nu stii pe cine nimeresti, exact cum e si la noi si nici nu cunosti limba (daca respectivii nu stiu nici engleza ai pus-o...).
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • In ungaria te descurci numai daca stii ungureste. altfel, tre' sa ai mare noroc sa te intelegi cu ei in engleza. eventual un pic in germana...desi, culmea, unii stiu suficienta romana compusa cu suficiente cunostinte de gesticulatie cat sa te intelegi cu ei fara sa cunosti nici o limba straina.
      ca sa nu fiu iar acuzat de sovinism: mergeti in orice oras vreti voi si intrebati un politist roman in limba germana, sau franceza, engleze, etc unde e strada "Mihail Sebastian". o sa va spuna ca-l aduc ei la sectie si va suna sa veniti sa-l identificati
      Last edited by Seba; 13 May 2008, 14:52.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Daca m-as duce acolo sa imi fac revizia e normal ca o sa iau pe cineva cu mine (un prieten care pe langa faptul ca se pricepe la masini mai si stie foarte bine limba maghiara).

        iar de complicat nu e... pana la vama faci 35 min. Iar de acolo pana la primul service inca maxim 1 ora lejer. singura problema e sa rezolv sa nu faca astia nazuri la firma de leasing
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Chiar sunt curios ce uleiuri au ei in service, pentru a pune in masini la revizie.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Daca o sa ma duc va spun
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • 13.05.2008 revizie 30.000km 1.6mpi 8v
              pret factura - 85 ron
              dreptul lor - 40 ron

              filtru ulei - 30 ron
              filtru aer - 25 ron
              placute - 70 ron ( cumparate de la claudiubpp )
              ulei Elf - 150 ron
              bujii - 50 ron
              total 450 ron
              bujii si filtru aer schimbate de mine
              doar filtru de ulei l`am cumparat din dulapioru lor
              mi-au reglat ambreajul si cupleaza mult mai jos
              au uns cablul acceleratie
              verificat toate rotile si cam atat

              Comment


              • Foarte ieftin, unde a fost facuta revizia? La Dacoservul din Salaj?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • 14.05.2008 revizia de 30000km 1.4mpi+gpl la eurocar service giurgiu:

                  am cumparat eu:
                  1. 4l ulei mobil synt s --->> 130ron
                  2. filtru de aer si ulei - alco(de aici de pe site) --->> 40ron

                  La ei am platit doar manopera 140ron, cu tot cu tva, ceea ce mi se pare scump si nu a durat decat maxim o jumatate de ora.

                  Placutele le am schimbate de la 20000km si mai sunt inca bune, iar bujiile nu aveau iar pretul lor era undeva la 21ron/buc cu 2 electrozi. La ce service dacia in bucuresti as gasi bujii mai ieftine ca la mine in oras??

                  Filtrele de gaz le-am schimbat la 15000km si erau foarte bune asa ca o sa le schimb la 45000km, este si multa muncva de schimbat si pret foarte mare 200ron amandoua filtrele.
                  In ceea ce priveste control ambreiaj, etc nimic doar o analiza a rotilor cu mana daca are joc...
                  Last edited by gogoasha69; 14 May 2008, 14:49. Reason: edit
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu la asv in brasov am vazut preturile astea. Ma pot astepta la mult mai mult la revizia de 15000, ca am vazut ca se vehiculeaza pe aici preturi mai mari decat cele scrise acolo
                    Attached Files
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • E chiar mult acolo. 320 lei scrie acolo, normal costa pana in 250 lei.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Dacoserv militari...dap
                        faza misto a fost cand mi-au zis ca placutele sunt nasoale...ca dupa 10-15mii o sa imi cumpar de la ei cu 270ron originale, ca sa ma tina 30mii )

                        Comment


                        • Adica astea tot originale te tin 15 mii iar celelalte tot din astea o sa te tina 30 de mii ? fain rationament. poate ti le monteaza altfel
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • La mine alea cu care a venit masina au tinut 30...astea cica n`or sa mai tina )))

                            Comment


                            • Revizia la 60.000 KM, 1.4 MPI:

                              - distributie ( curea + role)
                              - curea alternator
                              - bujii
                              - ulei (Elf Sporti - luat de mine) si filtru de ulei
                              - filtru de aer
                              - bujii
                              - pompa de apa (era ceva calamina pe acolo si mi-au zis ca ar fi bine sa o schimb)
                              - semering (cel de la pompa de apa, cred ca imi intra si ceva ulei in sistemul de racire de era asa maroniu, acum se mentine albastru, noroc ca au dat pompa de apa jos)
                              - schimbate placutele de frana
                              - verificare CB
                              - test frane (inclusiv frana de mana)
                              - test noxe
                              - lichid de racire nou

                              Toata treaba 1400 ron inclusiv manopera si tva.
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment


                              • Originally posted by andrushk_mib View Post
                                ...Ma pot astepta la mult mai mult la revizia de 15000, ...
                                La 20000, ca s-a schimbat modificarea.

                                Succese!
                                sigpicLaureate 2007 GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google