Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rocri View Post
    Gata revizie de 1 an:
    Verificat frana(la cerere) - randament total 75%
    Curatat si uns pe la acceleratie rezultatul a fost ca dupa 8 km a inceput sa se tureze singura la relanti. M-am intors si au curatat si motorasul pas cu pas.
    Uleiul este Elf Evolution.
    Andrei i-am zis tipului de la receptie daca are vre-o hartie care sa arate ca uleiul Dacia este Elf si a zic ca are dar s-a facut ca a uitat unde este si nu am insistat. Oricum m-am uitat pe un bidon din hala(de diesel ce-i drept) si scria pe el Lubrifin.
    Total afacere 269.39 lei din care manopera 39.27 lei (1 ora si 10 minute) desi in realitate am stat vre-o 3 ore ca s-au mocait la magazie. Si mecanicii ii injurau.
    Am facut si testul CLIP 0 erori.
    Misto a fost ca m-au invitat sa stau in hala spre deosebire de alte service-uri. A si era disperat un Dacotec cu un tip cu un Logan Diesel care vroia sa nu se mai auda bazaitul de la servodirectie.


    la ce service ai fost de te-au invitat sa stai in hala? Pe mine la cobalcescu nu m-au invitat si sincer sa fiu nici nu am intrebat pt ca vedeam masina din sala de asteptare.

    Comment


    • La APAN Prisma in Braila. Amabili baietii. Chiar am surprins o discutie intre un DACOTEC si cineva de la uzina referitor la un cauciuc cu defect de fabricatie in care DACOTEC-ul spunea ceva de genul " Cauciucul are clar defect de fabricatie si trebuie inlocuit gratis chiar daca nu mai este in garantie". Se referea la garantia cauciucului. Altul ar fi spus " cumparati alt cauciuc". Mie mi s-a parut ceva bun ca a luat apararea clientului.
      A si inca ceva: mi-au completat antigelul (sub ochiii mei), au desfacut bidonasul in fata mea si nu mi-au facturat nimic de genul asta. Am auzit ca prin alte parti se factureaza tot bidonul.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Completarea cu lichide la revizie e gratis. Ca unii factureaza, e treaba lor...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Mie in bucuresti, la cobalcescu, mi-au facturat un litru de antigel, mi-au completat o cesca si restul mi l-au pus in portbagaj. data viitoare cand merg la revizie iau si antigelul ca sa imi puna din el, sa nu mai cumpar inca un litru.

          Comment


          • Pai astia iti pun de "origine", sti tu...numai Dacia, calitate, holograma...

            Comment


            • Am facut si eu revizia de 30.000 de km (preturi aproximative):

              - ulei Dacia Oil 55,0 RON
              - filtru ulei Renault 20,0 RON
              - filtru aer 33,0 RON
              - bujii Renault cu un element 50,0 RON
              - placutze frana Renault 100,0 RON (cutia originala si placutzele de turcia fakeuri mi-am luat tzeapa de la magazin dar asta este merge si cu alea)
              - antigel 19,0 RON
              - manopera 90,0 RON
              - testul CLIP 0,0 RON 0 erori
              - ceara in lonjeroane, praguri si tocurile usilor antirugina 0,0 RON (doar pt masinile pana in 2006)

              Un total de aproximativ de 400,0 RON cu tot cu ce am mai dat pe service

              Originally posted by cioby View Post
              Mie in bucuresti, la cobalcescu, mi-au facturat un litru de antigel, mi-au completat o cesca si restul mi l-au pus in portbagaj. data viitoare cand merg la revizie iau si antigelul ca sa imi puna din el, sa nu mai cumpar inca un litru.
              Asha mi-au facut si mie dar nu e problema data viitoare tot din ala pun

              Originally posted by andrei View Post
              Completarea cu lichide la revizie e gratis. Ca unii factureaza, e treaba lor...
              Asha trebuia si la mine dar cica nu mai aveau desfacute si au trebuit sa imi de-a unu intreg si sa il platesc dar mi l-au pus in portbagaj in fine n-are nimik si la ulei la fel mi-au pus 0.5 litri in portbagaj ramane pentru data viitoare
              Last edited by andrei; 1 May 2008, 18:58.
              http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

              Comment


              • Originally posted by Maniak18 View Post
                - ulei Dacia Oil 55,0 RON
                4 L de ulei e imposibil sa fie asa de ieftini. E o greseala undeva.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Ba da Andrei. Sunt preturi foarte ieftine in Mioveni. Eu am dat pe 4l de ulei Elf 5w40 110 lei
                  zoom-zoom

                  Comment


                  • Pai Elf-ul atat e si in Bucuresti. Posibil Dacia Oil sa fie atat, iese in jur de 13 lei/litru. Deci e foarte ieftin.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Cam ai dreptate, 13 lei\l chiar e ieftin rau. Am o presimtire ca a luat de la un magazin care nu prea are produse originale. Cu prima ocazie o sa ma uit in magazine dupa ulei.
                      Pai acelasi ulei ELF il gasisem in Pitesti cu vreo 30 lei mai scump. Mi-a zis cineva de ELF 5w50. Exista uleiul acesta de la ELF?
                      zoom-zoom

                      Comment


                      • Exista Elf 5w50. Este si ELF EXCELLIUM 5W50. La noi, nu am vazut sa se poata cumpara asa ceva.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Andrei: atat am dat pe 4 litri de ulei 5w30 57,50 ron mai exact de la Almis din Mioveni
                          laur_cos: da nush e cam dubios magazinul ala din Mioveni Almis dar asta e ce sa mai zic pana acuma nu sunt probleme
                          http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                          Comment


                          • Andrei eu am dat 136 ROn pe 4l de ulei Dacia oil, filtru de aer si filtru de ulei...IN MIOVENI, magazin Tehnodinamic.

                            Comment


                            • De acolo trebuia sa iau si eu piesele dar era inchis nu trebuia sa ma complic cu magazinul ala Almis din Mioveni ca au fakeuri in cutii originale
                              http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                              Comment


                              • Maine imi fac revizia de 1 an sau 15 mii.Rugamintea mea este sa-mi dati niste preturi la aceasta sa am idee la ce sa ma astept.Altceva trebuie sa imi mai schimbe in afara de ulei, filtru de ulei si filtru de aer? Multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google