Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, tipul spune ca a facut toate reviziile pana acum, ca la carte (a fost luata in leasing pe firma lui, garantie extinsa si nu dadea bani din buzunarul lui pentrru revizii), in plus am auzit despre tipul respectiv ca e parolist si serios. Acum nu stiu ce sa mai cred. Aia imi trebuia de pe carnetul de intretinere - reviziile facute si sa stiu ce trebuie sa schimb si la cati km, revizii in continuare.
    Andrei, intervalele de care pomenesti mi-ar fi de folos si cam orice lista folositoare e bine primita. Decat nimic...
    Poate reusesc sa alcatuiesc un carnetel din acela din ce imi trimiteti.

    Comment


    • Ai PM!
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Da.. Dar eu ii mai dau turatii mari....Cand mai ma supara cineva.. Si ma gandeam sa nu il mananc mai repede...:d

        nu mai posta mirc! citeste regulamentul...
        Last edited by Seba; 19 June 2008, 11:14.
        http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

        Don't Drink and Drive

        Comment


        • Mai dragilor cand trebuie sa fac exact revizia la un benzinar de 1.6.Are 25.000 km.Luna asta a implinit 2 ani.Am depasit termenul.E cumparat pe 18 iunie 2006.Conteaza ca a trecut 18 iunie 2008?Sau e ok ca suntem tot in iunie?Pls urgent...

          Comment


          • Depinde de service, eu asa stiu. Si daca depasesti kilometrii si daca depasesti termenul o sa faca gura (pe buna dreptate parerea mea) ca de ce nu te-ai dus la timp, dar te rezolva. N-am auzit pe nimeni sa aiba probleme din punctul asta de vedere. Si vezi ca ti-a scris pe carnetul de service la ultima revizie la ce numar de kilometrii sau la ce data s-o faci pe asta de acum
            Last edited by andrushk_mib; 25 June 2008, 18:56.
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • Du-te acum si nu mai amana. Nu e nici o problema.
              N-ai ~30000 km si nu ai depasit cu mult anu.

              Comment


              • @danyel: E recomandat sa te duci in luna respectiva. Chiar daca depasesti nu e o problema, dar sa nu fie mai mult de o luna.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Multumesc mult dragi colegi.Am si fugit la sercice.Respectele mele tuturor!

                  Comment


                  • Cand se schimba filtrul de benzina?
                    Last edited by esmeron; 28 June 2008, 10:49.

                    Comment


                    • Nu exista filtru de benzina extern!
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Citisem ca la Loganurile fabricate in 2006,in momentul cand le prind la revizii le mai fac ceva retusuri pe la pasajele rotilor si ceva pe la caroserie.Stie cineva ceva?

                        Comment


                        • E vorba de protectia anti-coroziva, care se aplica la vehiculele fabricate pana la sfarsitul lui 2006. Operatiuna se face la pasajele rotilor, dar nu odata cu revizia, ci cu o programare ulterioara.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Am inteles....Si trebuie sa ma programez eu la un service?Aseara am facut revizia si a costat doar 100 ron manopera pt ca am cumparat eu uleiul,filtrul de ulei si cel de aer pe care am mai dat 160 ron.Total 260 ron.Revizia cu materialele lor costa 420 ron.Nu uitati atunci cand cumparati materialele de la magazin sa fie produse de origine si sa cereti factura pe langa bonul de casa.Succes celor ce urmeaza.Eu am mers la Meridian Sud.

                            Comment


                            • Cum sa coste 420 de lei la 30000km? Sigur nu esti bine informat, e mult mai putin

                              Comment


                              • 420 lei cu tot cu schimb de bujii sau placute poate.

                                @danyel: Da, trebuie sa mergi la orice service Dacia vrei tu si mergi la receptie si te programezi pentru OTS.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google