Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5-6 ore nu e mult...Pentru ca la 60.000 km iti schimba distributia, si asta implica ceva munca...
    eu am 66.000 acum si abea vineri am programare, nu am avut bani s-o fac acum 1 luna
    mie imi schimba distributia si pompa de apa si ma costa 1050 roni, in medias...Asta pentru ca uleiul mi-l schimb singur, la fel si bujiile, la fel si filtrul de aer...
    la mine pompa de apa costa 240 lei...kitul de distributie e vreo 550...cu manopera ajung la 1050 lei.
    Life is short...play more!
    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

    Comment


    • Venit de la revizie
      - km la bord: 26858 (precedenta revizie la 12800)
      - ulei motor Mobil1 Full Syn 5w40 - 130 lei
      - filtre (ulei, aer) Mann - 43 lei ambele
      - bujii Beru Ultra X - 56 lei toate
      - bec proiector Philips - 38 lei
      - manopera 0 lei
      - placute de frana inca bune ( 30% uzate)
      Total 267 ron.
      PS: am preturile acestea , pt ca le-am facut la o ruda in service, iar preturile sunt de depozit

      Comment


      • A mea are 32500 cam asa .. Trebuie sa schimb bujiile ?
        Its just a car ...

        Comment


        • In mod normal DA!Ti-a iesit masina din garantie?..Oricum, eu zic sa le schimbi, pt linistea ta sufleteasca!Nu saracesti cu cateva zeci de Ron
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Eu bujiile le-am schimbat pana acum de 2 ori...avand la bord 66.300 km in 3 ani...Maine cand fac revizia, ma gandesc sa le schimb iar...Nu strica deloc, dar sa stiu ca am si bujiile schimbate
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • Azi mi-am facut schimbul de ulei +filtre si s-a prezentat dupa cum arata si atasamentul....Acum nu stiu daca sunt eu dar am impresia ca a fost un pic cam mult voi ce ziceti?Uleiul parca a fost ceva mai scump dar e Castrol SLX 5-w40
              Attached Files
              Last edited by Xsander; 7 August 2008, 19:21.

              Comment


              • Vezi postul 662. Acelea sunt preturile de depozit.

                Comment


                • Cat despre servire super ok am vorbit cu mecanicul s-a uitat si la placute la amortizoare a ridicat-o pe rampa si a mai verificat ceva pe acolo,nu am ce sa comentez...Dar la pret mi se pare cam piperat,sa fie uleiul de vina?Celelalte tarife cum vi se par? Mersi

                  Comment


                  • Daca m-am uitat atent , vad ca manopera e pe la aproximativ 70 de ron...Ceea ce nu-i mult Restul materialelor se incadreaza in pret ok
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • OO Darkside moderator,acum observ felicitari .Am fost putin plecat si nu am prea avut timp sa mai bantui pe forum.Oricum maine plec in concediu pe la mare si va zic cum s-a comportat.Numai bine si scz de offtopic.

                      Comment


                      • Luni vine revizia de 60.000...Mai e putin...Sper sa se prezinte bine masina si sa n-aiba nevoie de reparatii suplimentare... Am incercat sa am grija de ea pe cat s-a putut pana acum am facut reviziile la iatsa campina si au fost foarte ok... Nu mai am facturile sa va spun cat a costat fiecare...Dar luni seara promit sa revin cu desfasuratorul...

                        Comment


                        • Pai masina e din 2004 ... O sa le schimb si pe alea(bujiile)
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • ?

                            Originally posted by pelesh View Post
                            Placute de frana 250 RON, la Automarcus, le-am schimbat la 30.000KM si mai mergeau, chiar m-a felicitat mecanicul, dar nu mai tineau pana la urmatoarea revizie. Manopera nu mai stiu cat a fost ca am platit cu totul (ulei, filtre..)
                            250 placutele sau factura finala .Cat ai platit in total pt revizie?

                            Comment


                            • Salut care este pretul estimativ pt revizia de 3000 km la benzina?

                              Comment


                              • La 3000 de km nu se face nici o revizie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google