Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kissfm View Post
    Cat a costat toata treaba, sergiu?
    Schimbul de ulei cu piesele lor (ulei, filtru de ulei, garnitura, buson) a costat in total 210 lei. Nu am acum factura sa-ti spun cat a costat fiecare, dar uleiul (Dacia OIL 5W30) era aproximativ 130 de lei.
    http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

    Comment


    • sal

      Cred ca astia la IPSO lucreaza in paralel mai multe masini si ii taxeaza pe fiecare in parte ....Adica aproape 8 ore de manopera ce i-au facut in 8 ore au demontato toata ...

      Ieri am fost de curiozitate la dacia reprezentanta de pe mihai bravu cea de linga dimitrov cum o stiu mai multi din bucuresti .

      Dacia OIL 4 litri 102 RON

      Buji 24 Ron Bucata

      Kit distrubutie LOGAN 250 RON

      Jenti clasice aliaj LOGAN 430 Ron Bucata


      eu am dat pe elf 4 litri 112 ROn iar pe bujii 15 RON bucata Renault (de parca ala de la DAcia nu ar fii tot Renault)
      bye

      P.S.Data viitoare imi iau SH din Germania ca ies mai ieftin la intretinere decit la DACIA

      Comment


      • O bujie 24 Ron mi se pare enorm?E Irridium cumva?
        Last edited by darksid3; 20 November 2008, 16:56.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Postez aici cu urmatoarea rugaminte la adresa colegilor forumisti:

          Cau si eu un mecanic ok (eventual cu rampa sau service unde sa-si poata desfasura activitatea, de preferat in berceni) care sa-mi faca o revizie destul de usoara ca grad de dificultate (in principal schimb de consumabile), si anume:
          - schimb ulei motor, schimb filtre (ulei si aer), schimb bujii, curatire motoras pas-cu-pas, curatat sau inlocuit (daca e cazul) saboti spate, gresat diverse, verificat jocuri in articulatii, directie, strangere (verificare) suruburi si coliere...Si cam atat.
          cu alte cuvinte cam ceea ce se face la revizia de 60k, mai putin inlocuirea kitului de distributie si a placutelor de frana.
          Platesc ok, nu-i problema.

          Multumesc anticipat.

          Comment


          • Cu siguranta nu o sa iasa nimeni mai ieftin la revizii decat LOGAN. Daca te duci la service autorizat, normal ca acolo sunt mai scumpe preturile, daca te duci la mecanic de "cartier", cu siguranta acolo este mai ieftin
            sigpic

            Comment


            • Asta caut si eu.

              Comment


              • @bogdan178: Preturile la bujii si jante sunt exagerate.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • O intrebare : cat pot sa trec peste revizia de 30 de mii ? Sa nu fie prob nici cu service-urile si mai ales cu motorul.
                  ms

                  Comment


                  • @andreea13:

                    Intre 500 - 1000Km (maxim), ptr. a nu avea probleme legate de pierderea garantiei.

                    Comment


                    • Si daca comenteaza ceva le spui ca ai avut de facut un drum lung in afara tarii.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Originally posted by andreea13 View Post
                        O intrebare : cat pot sa trec peste revizia de 30 de mii ? Sa nu fie prob nici cu service-urile si mai ales cu motorul.
                        ms
                        referitor la ce a zis andreea,se aplica si la prima revizie de 15000 km?(benzinar).Ms si scuze de quote!
                        :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                        Comment


                        • Se aplica si la revizia de 15.000!Important e sa nu depasesti 1000 km peste
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Am vazut ca toti ati raspuns nu mai mult de 1000km....Ca fac aia "gura"
                            dar pt binele motorului ? Da deh....Am depasit 30 de mii.
                            Multumim pt sfaturi !

                            Comment


                            • De ce 1000 km? Mie mi-a spus sa ma duc la 15 mii. Daca depaseste cu cateva zeci nu e nimic grav. Acum depinde si unde te prind aia 15 mii sau 30 s.a.m.d.
                              sigpic

                              Comment


                              • @andreea13: Sa fim seriosi, in 500-1000 km ce se poate intampla motorului? Mai nimic, mai ales daca ai un ulei bun.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google