Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @kissfm: Si la Dacoserv te lasa cu consumabilele aduse de tine.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Cred ca o sa iau Mobil 1 5w30 ESP ....

      Alte recomandari?

      Unde il gasesc, in metro de ex o fi?

      Comment


      • Am gasit la oferta un ulei da nu stiu cat de bun e. E de la Havoline (e firma buna???) si e 5w30 . Multumesc
        ABS+ 1.6

        Comment


        • Dupa cum am promis la octavian am facut "testul" cu nivelul uleiului. Si ca acesta sa fie si mai concludent am rugat si pe altii sa il verifice. Rezultatul: e la maxim (poate chiar si putin peste). Deci ... E clar. Nu l-au scurs tot ! E singura explicatie. Si sa nu aud pe cineva ca la mine instalatia e mai mica
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Are cevadaca schimb la revizia de 60000km decar cureaua de transmisie fara rola ?
            sigpic

            Comment


            • Revin cu o intrebare: filtrele au termen de valabilitate ? Adica "expira" dupa o perioada ?
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Nu au termen de valabilitate, dar trebuie sa fie tinute in conditii normale, fara temperaturi excesive sau umiditate mare.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Originally posted by kissfm View Post
                  Salutare!

                  Trebuie sa merg luna asta la revizie cu golanasul. La ce service din Bucuresti ma lasa cu ulei+filtrele mele? Si sa stau langa mecanici cat lucreaza la masina.

                  Multumesc!
                  Salut

                  Am facut un schimb de ulei la Adras Militari si m-au lasat sa stau langa masina cat a lucrat mecanicul. Schimbul l-am facut cu uleiul lor, dar m-au intrebat daca am venit cu uleiul meu, din asta deduc ca te lasa cu piesele tale.
                  http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                  Comment


                  • Cat a costat toata treaba, sergiu?

                    Comment


                    • Am fost si eu azi la revizie la 1an(12oookm) consumabilele leam cumparat eu.
                      filtru de aer+ulei=45 lei
                      ulei castrol magnatec 5w40 (fully syntetic) cumparat targ vitan 119 lei
                      Total materiale:154 lei
                      Manopera 119.70 lei
                      Spaga mecanic 10 lei
                      Total:290 lei
                      Am intrat la 8:45 si am iesit la 9:10 tot acest timp am stat langa masina
                      ABS+ 1.6

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare.Masina are 3 ani jumate si 21000 km.Ultima revizie in service am facut in vara lu 2007 si avea 12 mii si ceva de km.Trebuia sai fac revizia de trei ani vara asta dar nam fost.Ar fi ceva anume care sa trebuiasca schimbat neaparat avand in vedere varsta masinii si nr de km?

                        Comment


                        • Mcnalex..Spune si unde ai facut rezivia , sa afle si alti

                          Comment


                          • sal

                            Azi 13.11.2008 - 3 a revizie la Dacoserv ( primele 2 la Adras dar mi-a ajuns pina in git nesimtirea preturile si figurile) (Garantie exinsa)

                            Cumparat materiale Vitan :

                            Filtru Aer+ Ulei ambele Renault - 70 Ron
                            Bujii Renault 2 electrozi - 15 ron Buc x 4 = 60 ron
                            Placute Frana Ferodo - 75 Ron (nemontate inca mai tin cele vechi)
                            Ulei Elf Evolution 5w40 (Carrefour)(syntetic tehnolocy DOAR) -110 Ron

                            Total Materiale : 315 Ron

                            Manopera : 85 Ron

                            Spaga 20 Ron mecanic + 10 Ron la baiatul de la ceruire (logan 2005 )

                            Ceruirea GRATUITA dar normal ar fi fost pt ca mi sa dat factura si la asta undeva putin sub 60 euro cu TVA cu tot.

                            Constatare gratuita + foto : in vreo 3 locuri imi sare vopseaua ...Cica de la pasari ...Au dreptate dar ce vopsea e aia de sare ??Trebuia sa astept confirmare de la Mioveni daca se accepta sau nu.N-am mai asteptat-o ca ma punea sa ma duc pina la fabrica.

                            Am intrat la 8.45 si am iesit la 12.30 prinzind 3 masini in fata la ceruire.

                            Cost Total Revizie : 430 Ron + 25 Ron benzina = 455 Ron

                            Mentionez ca si la Dacoserv si la Adras mi sa spus ca costa peste 750 RON cu consumabilele lor ...Deci economia este evidenta .



                            Loganelor pina in 2006 care le trebuie ceruirea acea pt prevenirea ruginii ....Daca aveti cea mai mica floare de rugina care o constatati voi sau cei de la ceruire .....Va baga automat Ceara peste tot + usi (mie nu mi-a bagat in usi ca cica lotul asta nu necesita) Si va trimit automat la MIOVENI ca vrei ca nu vrei unde acolo repeta operatiunile + ca repara defectiunea.
                            Dacia deconteaza benzina dar nu sub forma de bani sau bonuri ....Iti dau diferite chestii pt masina ...Unuia inaintea mea ia dat un ornament de toba + niste parasolare laterale (daca pt asta erau plasticele alea).

                            Am fost lasat sa stau linga masina nu ca la Adras de te uitai printr-un geam ....Chiar mecanicul si cei de la receptie m-au invitat sa stau .Mecanicul mi-a descris operatiunile ...Cica asa trebuie si chiar daca ma plictisesc trebuie sa ascult


                            cam atit


                            bye


                            P.S. Uitam ...Adras-ul mi-a cerut 170 Ron pt manopera cu materialele mele si fara schimb placute ....Ce jepcari

                            Comment


                            • salve

                              Logan 1.4 abs + nou 14 aprilie 2008
                              am 14794 km pot sa fac revizia si schimbul de ulei linistit la 20.000 asa cum scrie in carnetul de intretinere?

                              Comment


                              • Revizie de 4 ani (60.000 km) la IPSO Otopeni: 2.100 lei, inclusiv pompa de apa. Sa mai spuna cineva ca e viata ieftina in Romania si ca se resimte influenta crizei mondiale...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google