Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vineri am facut revizia la trctoras la auto marcus la 20000(si la 10000 tot acolo )si am fost multumit de ei.Vii cu piesele tale si te lasa sa asisti la operatie, totul e sa nu stai in sufetul oamenilor.Pe linga schimbul de ulei ,filtru de motorina,de aer si de ulei i-am pus si filtru de polen.Baietii m-au ajutat foarte promt.

    Comment


    • Luna asta trebuie sa fac revizia de 30000 de km. Stie cineva ce trebuie sa urmaresc si cam cati bani trebuie sa pregatesc?(am citit ultimele 12 pagini si nu am gasit nimic cu privire la revizia de 30000)
      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

      Comment


      • In jur de 450-500 ron costa cu tot cu placute de frana.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Am 9600km facuti in 6luni si ma apropii de revizie , sunt din TM si nu stiu unde ar fi mai bine sa fac revizia , autoeuropa, aurocardo , la Arad la verbita sau in alt loc. Nu stiu ce sa aleg pt ca nu vreau sa fiu tepuit nici la bani si nici sa nu-mi schimbe uleiul sau chestii de genul asta. In plus as vrea pe cat posibil sa stau langa masina si sa merg cu uleiul meu.Astept recomandari.

          Comment


          • Mersi de raspuns andrei.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • @blaze2k: Mergi la Verbita in Arad, sa te lase sa stai langa masina.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Ma lasa si cu uleiul meu la verbita?

                Comment


                • Din cate stiu, da.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Eu am Logan 1.5 DCI 85 CP luat de 2 luni si mi-au zis ca prima revizie e la 15.000 km. D c toti spun ca a-ti mers la revizie la 10.000 km?

                    Comment


                    • Din cate stiu eu la benzina e la 15000 km iar la diesel la 10000 km.
                      Loganul Meu !

                      Comment


                      • Originally posted by 83-BAM View Post
                        Eu am Logan 1.5 DCI 85 CP luat de 2 luni si mi-au zis ca prima revizie e la 15.000 km. D c toti spun ca a-ti mers la revizie la 10.000 km?
                        Asa se face la noi astia mai vechi,la modelele mai noi iesite acuma pe piata dci-ul de 70 si 85CP reviziile se fac la 15000km la fel ca la benzinari.

                        Comment


                        • O completare la ce a zis SUPERCAR, masinile vandute dupa 10 Februarie 2008 au schimbat perioadele de revizie (chestie de marketing).

                          Comment


                          • Da dar din cate am inteles filtrul de motorina se schimba la fiecare revizie...Deci la fiecare 15.000 km...Asa este?
                            sigpic

                            Comment


                            • Da, asa e. Filtrul de motorina se schimba la fiecare 15.000 km, la masinile fabricate post-februarie 2008.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by gxg View Post
                                Luna asta trebuie sa fac revizia de 30000 de km. Stie cineva ce trebuie sa urmaresc si cam cati bani trebuie sa pregatesc?(am citit ultimele 12 pagini si nu am gasit nimic cu privire la revizia de 30000)
                                Eu am facut-o la 30000 ;nu mi-au schimbat decat uleiul,filtrul de ulei si filtrul de aer fara placute de frane de care au zis ca mai merg.Cam 440 ron cu tot cu ITP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google