Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,ma apropii si eu de revizia de 1 an.Am sunat la olteanu la reprezentanta cost revizie 600 ron cu tot al lor nu te lasa sa stai linga masina.Sunat la tulcea cost revizie 350 ron cu tot al lor manopera din partea firmei.Acum problema este urmatoarea daca fac revizia la Tulcea cei de la constanta au spus ca nu ma mai primesc in veci la ei in caz de vre-o problema.Sunat la vocea clientului expus problema,am primit urmatorul raspuns:Teoretic se poate efectua revizia in orice service autorizat dacia iar cei de la constanta n-ar trebui sa tina cont de acest aspect.Practic insa pot sa-ti refuze accesul la ei atita timp cit n-ai facut revizia la ei.

    Comment


    • Masinuta mea a trecut de pregul de 30.000 si am facut revizia la Iony Sibiu. Nu e autorizat dacia dar am trecut de garantie.

      Am pus
      ULEI CASTROL 5W40 MAGNATEC DIESEL 4L = 116 Lei
      FILTRU AER CLEAN PT ZONE CU MULT PRAF = 33 Lei
      FILTRU ULEI MAHLE = 20 Lei
      Manopera = 70 Lei

      Total = 239 Lei

      Manopera cuprinde - revizie + purjare filtru motorina + curatat frane spate + uns cablu ambreaj + verificarile uzuale directie.
      Toata "distractia" a durat cam o ora, mecanici super de treaba, stat langa masina, intrebari cat cuprinde.
      Piesele le-am luat din alta parte de la un amic cu magazin de piese.
      Eram pregatit si cu PLACUTE FRANA FERODO = 133 Lei dar nu a fost nevoie sa le schimb.

      Ps: Plus o mica atentie la mecanic ca doar asa se cade daca esti multumit.
      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

      Comment


      • cunoaste careva si prin Iasi un astfel de service?
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • Originally posted by logabidci View Post
          Teoretic se poate efectua revizia in orice service autorizat dacia iar cei de la constanta n-ar trebui sa tina cont de acest aspect.Practic insa pot sa-ti refuze accesul la ei atita timp cit n-ai facut revizia la ei.
          Nu au cum sa te refuze atata timp cat tu esti inca in garantie , iar ei au obligatia sa te serveasca , ca deaia sunt service autorizat de fabrica producatoare . Asta inseamna ca daca fac prima revizie la Timisoara , ca asa s-a intamplat sa fie , gata m-am lins pe bot de servicele din C-ta ? Ciudat !!
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • Originally posted by logabidci View Post
            Acum problema este urmatoarea daca fac revizia la Tulcea cei de la constanta au spus ca nu ma mai primesc in veci la ei in caz de vre-o problema.
            Nu au cum sa faca asa ceva, pierd licenta daca e, asa ca mergi unde vrei si efectueaza revizia.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Deci la 60.000 km 1400 ron costa la Poliserv Ploiesti si tot 1400 ron la Nicogel Plopeni cu piesele lor.
              Oare pot sa vin eu macar cu uleiul si filtrele?

              Comment


              • Poate cineva sa imi spuna exact ce piese trebuie schimbate la revizia de 60 000 Km ??
                Nu vorbesc de ulei si filtre, ci de restul. Vreau sa stiu exact ce piese sa imi cumpar. Multumesc.

                Comment


                • Piese
                  Fulie alternator
                  Pompa apa echipata
                  Colectie suspensie
                  Col . elemente accesorii
                  Colectie antrenare

                  in principiu .. si bani in buzunar .. multi bani
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • pompa de apa e musai schimbata? daca nu is probleme cu ea?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by ovimiha View Post
                      Masinuta mea a trecut de pregul de 30.000 si am facut revizia la Iony Sibiu. Nu e autorizat dacia dar am trecut de garantie.

                      Am pus
                      ULEI CASTROL 5W40 MAGNATEC DIESEL 4L = 116 Lei
                      unde ai gasit castrolul la pretul asta?

                      mersi
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • VanDiesel ... mergi in Roman, acolo ai sa gaseti un service bun si ieftin, acum reducere 20% din pretul manoperei si al pieselor.
                        Bafta
                        Blue Diesel Tech

                        Comment


                        • si uleiul lor e Castrol?
                          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                          Comment


                          • uleiul e 5W40 ELF Evolution
                            Blue Diesel Tech

                            Comment


                            • Luna viitoare trebuie sa fac si eu revizia de 20.000 de km(sau 2 ani) si as dori sa stiu cam la ce pret ma va duce(sunt din Tm),insa as vrea sa aduc eu uleiu si nu stiu daca s-a mai schimbat politica celor de aici;ma accepta sau nu cu uleiu meu sau trebuie sa merg la arad?Are cineva idee?
                              Salutare tuturor...
                              Eventual daca imi recomandati si un ulei,am uitat sa spun logan diesel 85cai.

                              Comment


                              • daca pui ulei elf merge cu el la AE
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google