Scartait Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si la mine scartaie.Si la sofer si din dreapta dar nu mereu,zici ca ar fi scaune incalzite electric,si cand se incalzesc nu mai scartaie ceva de genu ...Are perioade.Dar azi am observat ca de cateva ori dar a incetat,incepuse sa-mi scartaie arcul de la portbagaj l-am deschis de vreo 20 de ori si tot facea.Dar dupa 2 ore de mers am venit acasa si special m-am dus sa vad daca mai scartaie si nu se mai auzea.Ce vreti frate,tot Dacie ramane.Nu e nici Mercedes asta e.Dar ma enerveaza ceva foarte tare,cand mergi incet sa zic 20 km/h si sunt multe gropi,sau gropitze,zdrangane rau masina,imi zdrangane si parbrizu am senzatie,se aude si in usi ceva.Zici ca ai nu stiu ce pe acolo.
    sigpic

    Comment


    • #47
      Si la mine scartaie uneori dar nu mai bag in seama,masina are 6 luni si scartaie doar uneori cred ca e de la scaun,nu stiu sigur,e totusi doar o dacie...

      Comment


      • #48
        Scartait de scaune fata

        Salutare
        Si la mine scartaie atat scaunul din dreapta cat si scaunul soferului.Cand m-am dus la revizie, i-am rugat pe baieti sa unga sinele, dar tot se aude scartaitul...Cred ca o solutie ar fi sa dau scaunul si sa ma uit cu atentie ce naiba scartaie...Insa nu am surubelnite cum au ei in service...
        Mentionez ca in masina are 18 luni si 35.000 km..., majoritatea facuti in concedii.
        Daca stie vreun utilizator al forumului vreo rezolvare, il rog sa ne-o spuna.
        Numai bine!

        Comment


        • #49
          La mine nu scartaie ... La mine scartaia cand a fost noua ... Dar spre uimirea mea scartaia bratul centurii de siguranta ... Putin uns si ceas ... Incercati asa .. Poate nu e de acolo .. nu strica
          sigpicMy ride

          Comment


          • #50
            @danyelferrari: Nu e de la sine, ci de la imbinarea dintre spatar si sezut.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              La mine pe dreapta se freaca chestia aia in care se baga centura de siguranta de scaun si da un scartait ca de soricel. Culmea e ca aceeasi boala o aveam si pe Dacia veche.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #52
                Da exact se freaca scaunul de prostia aia din plastic.Ma gandeam aia sa o dau jos ca se da usor si asa n-am ce face cu ea
                sigpic

                Comment


                • #53
                  tocmai am schimbat armatura la scaunu sofer al meu
                  in decurs de 7 luni de 2 ori si ai de asteptat citeva ore pt aprobarea de la pitesTI pt a putea schimba cei de la auto europa armatura
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Si eu am probleme cu scaunul de la sofer, si cu cel din dreapta!!
                    dar la mine nu scartaie, la mine face cand iau o curba,sau un viraj mai stramt,atunci parca pocneste ceva se aude asa gros si tare, si am incercat sa vad de la ce e!Si am miscat spatarul de la scaun,si atunci se produce zgomotul acela!!Sa fie si la mine de la armatura de la scaun?
                    sa ma duc cu el in service(ca ma dispera zgomotul ala,zici ca de fiecare data cand iau curba se rupe ceva)???
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      )...Wizard sper sa-ti rezolvi problema,foarte aiurea .
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by wizard24 View Post
                        Si am miscat spatarul de la scaun,si atunci se produce zgomotul acela!!Sa fie si la mine de la armatura de la scaun?
                        Clar e de la armatura scaunului, mergi in service si se rezolva.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          Se schimba pe garantie
                          tre sa astepti citeva ore acordu celor de la pitesti pt a iti putea schimba armatura
                          sau cel putin asa mau lasat pe mine sa astept raspunsu pt a se putea apuca de scaun tovarasu mecanic
                          si mai ales la mine a fost pt a 2a oara in 7 luni la 13 mii km diferenta intre ele
                          cam 100 euro parca am inteles ca e o armatura de la cei din service +-
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Multumesc la toti pentru raspunsuri, o sa ma duc in service cat mai repede posibil ca ma dispera deja pocnitura aia deja care o face de fiecare data cand iau un viraj!!Ma enerveaza,parca se rupe tot timpul
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Daca ai garantie tinere trebuia sa mergi demult nu mai amina treburile
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by boris View Post
                                Daca ai garantie tinere trebuia sa mergi demult nu mai amina treburile
                                pai garantie am(si stai linistit ca deja ma cunosc aia de la veverita,de cate ori am fost la ei) dar scaunul nu face demult,de cand au dat caldurile astea,la-u apucat si pe el!Cred ca e rau de caldura
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google