Scartait Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare,

    am un logan laureate f2 din mai 2009 si am intampinat aceeasi problema SCARTAITUL DE SCAUN.....problema a fost rezolvata cu Elf lubrifiant siliconic .....cumparat din cora 14Ron.

    Comment


    • si eu am aceeasi problema, tot cu scaunul din dreapta. am un logan preferance din 2004 si scartaitul a inceput de acum vreo 2 ani dar nu mi-am batut capul. am sa caut si eu acel lubrefiant minune. sper sa rezolve problema
      sigpic

      Comment


      • Si eu am avut problema cu scartaitul scaunului din stanga, dar s-a rezolvat de la sine, nu a mai fost nevoie sa dau cu nicio solutie.
        http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

        Comment


        • O sa incerc si eu varianta lui Knura poate se rezolva odata cu scartaitul(care este din ce in ce mai deranjant)Cat despre lubrifiere poate spune cineva ca aincercat sa unga scaunul siu au disparut scartaiturle?
          sigpic
          TM 01 DEO

          Comment


          • scartaitul apare in zonele de contact fier/fier.. dai cu wd40 pe contacte misca saunu de cateva ori mai dai o data.. si cam asta e. Eu asa am scapat de scartait si pana in ziua de azi nu a mai scartait.
            daca ar fi fost unse din fabrica nu aveam probleme niciunii cu chesti asta
            turbo makes torque and torque makes fun

            LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

            Comment


            • la mine zdrangane bara aia care ridici de ea sa misti scaunul fata-spate,scaun sofer,vre-o sulutie?
              Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

              Comment


              • referitor la scartaitul scaunelor pb. se rezolva cu:
                WD40 se da sub scaun pe burete si pe bara care tine buretele de la sezut , eu asa am rezolvat pb. , iar cei ce au pb. cu usile ancercati prima oara sa schimbati cuiele de la usi , daca mai face in continuare trebuiesc schimbate chederele .
                La mine acestia au fost pasi care mi-au adus liniste in masina (pe garantie) .

                Comment


                • Si mie imi scartaia scaunul de la sofer. Interesant ca se auzea scartaitul doar cand aveam centura pusa si mi-am dat seama ca e mecanismul de prindere a centurii. Am dat cu WD40 in mecanism ( butonul rosu ) si de atunci nu mai am treaba.
                  E o varianta care merita incercata

                  Comment


                  • eu o sa il ung cu wd40 peste tot,ca scartaie tot(pedale,usi,scaune etc.)

                    Comment


                    • Salut. Eu am probleme la ambele scaune. Cel din dreapta scartaie, iar scaunul soferului nu mai functioneaza reglajul lombar. Vreo solutie pt reglaj lombar imi puteti da si mie?

                      Comment


                      • are un cablu cu nituri la capat (gen frana de mana la biciclete - daca ai idee , sau ca la cablurile de acceleratie - ambreiaj) , nitul se rupe si invarti degeaba de rotita. Daca gasesti o solutie de reparare a cablului e bine, daca nu trebuie inlocuit mecanismul cu totul.
                        Pain brings out the truth in us all...
                        ...how much truth can you stand?

                        Comment


                        • la mine scartaie ambele scaune si spatarele au miscari fata spate destul de deranjante, rezolvarea mea este ca imi voi lua alte scaune , probabil ceva straineze cu toate reglajele pe ele

                          Comment


                          • ce relaxati sunteti, colegii de pe clubsandero vor sa-si dea foc la masini pe scartaitul scaunelor...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • fiecare cu IQ-ul lui
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • ajuta-ti-ma!!! am o problme cu scaunul d ela sofer spatarul, se misca, dar nu imi dau seama d eunde, cred ca de la imbinatura cu sezutul, si , la o anumita turatie cred ca scoate un bazait ..de ma scoate din minti..cum desfac, cum fac!!???
                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google