Scartait Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Vad ca scartaitul e problema generala, si la mine scartaie scaunul soferului cand merg incet si ocolesc gropile. Un soricel care chitaie tare in scaun. Nu e prea deranjanta ca nu face tot timpul dar poate cu trecerea anilor o sa faca tot timpul. Mai stii ? Sinele am vazut ca nu sunt de vina, poate o sa ajung la imbinarea spatarului cu sezutul si o sa o ung. Sau poate o pisica...

    Comment


    • #62
      Nu rezolvi nimic prin gresare, doar prin schimbarea spatarului si/sau a sezutului dispar zgomotele.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #63
        Si cu timpul o sa apara scartait si la cele schimbate ? Asa tot o sa schimb la scaune doar pentru scartait. Nu e prea convenabil.

        Comment


        • #64
          Exista o solutie ieftina... Si totusi foarte eficace ...
          muzica mai tare

          Comment


          • #65
            @mikebike72: De unde sa stiu eu daca o sa mai apara? Asta depinde de cum il folosesti tu si de rezistenta lui.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              Originally posted by laurentiupopa View Post
              ... Oricum, am obtinut niste fete lungi de la proprietari de Alfa Romeo, Opel si Skoda cand le-am zis ca am senzor pentru pastrarea pozitiei corecte de condus. Unul preluase ideea din zbor, ca e o chestie buna, ca nu adormi la volan, ca parca o vazuse si el la optiuni dar nu a luat-o...
              Tare asta cu senzor pentru pastrarea pozitiei corecte de condus .... Scartait la scaune am si eu dar nu ma mai stresez. Face parte din farmecul masinii . Insa, pe cel scos de usi nu-l suport, ma calca pe nervi rau si cand reapare, pun mana pe trox si pe sprayul de vaselina, WD-40 parca-i zice. Cateva luni il readuc la tacere.
              Last edited by ady_p; 21 June 2008, 20:47.
              sigpic
              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

              Comment


              • #67
                Dar Andrei, nu sunt toate scaunele facute de aceeasi fabrica ? Daca unele scartaie, atunci toate scartaie. Asta-i logica mea.

                Comment


                • #68
                  Daca unele scartaie si unele nu (majoritatea) asta inseamna ca scaratie toate?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #69
                    Poate o fi si armatura
                    si alti factori greutate etc
                    daca esti in garantie mergi si o rezolvi problema pe garantie
                    eu in 7 luni am schimbat 2 armaturi in timisoara
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      A, deci nu toate scaunele scartaie e treaba de noroc. Merci de raspuns.

                      Comment


                      • #71
                        Si la mine scartaie mai nou, chiar am impresia ca scaunul de la sofer se si misca putin si pocneste in curbe, dar parca m-am saturat sa tot umblu pe la servis ... Il mai las asa

                        Comment


                        • #72
                          Si la mine a inceput sa- mi scaratie scaunul ( sofer ). Se poate face ceva sau treb schimbat ceva ? Va multumesc. O zi cat mai buna
                          Last edited by Christnacht; 14 July 2008, 11:28.
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • #73
                            Ar trebui sa mergi la service, sa schimbe armatura spatarului sau si a sezutului, depinde care e cauza. Nu dureaza mult si se schimba pe garantie.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #74
                              Si la mine imi tot scartia scaunu sofer, cel putin asa credeam io, insa era "broasca" (nu stiu cum ii zice) in care bagi centura......Am dato jos, am pus niste vazelina(pe surub si pe piulita) si am puso la loc=>nu mai scartie de loc...Incercati si voi , nu dureaza mai mult de 10min

                              PS: cand va scartie scaunu aveti centura pusa?????
                              ...de doi lei :p

                              Comment


                              • #75
                                La mine scartie urmatoarele:
                                -scaun sofer;
                                -centura de siguranta;
                                -mp3-playerul- nu stiu cum scartaie dar multi au problema asta;
                                -scartaia ambreiajul dar s-a rezolvat pe garantie cu niste spray special.
                                In rest o singura problema mai am la masina: usa dreapta spate nu se mai deschide din interior - nu a fost utilizata de 5 ori (masina are 4 luni si e stricata cam de 2 luni);
                                In rest ma rog sa nu am probleme majore cu masina, pentru ca sunt foarte multumit de cum se comporta pana acum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google