Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ideea e ca NU vreau sa dau bani in nici un caz. in franta e moca analiza dar costa transportul.

    stiu ca nu are rost...de aceea nici nu ma agit prea tare.

    ne concentram prea tare pe un organ al masinii care nu pune probleme. motorul este ultimul care pica chit ca merge cu Dacia OIl sau 300V

    Comment


    • Originally posted by alessandro View Post
      ne concentram prea tare pe un organ al masinii care nu pune probleme. motorul este ultimul care pica chit ca merge cu Dacia OIl sau 300V
      Daca nu m-ar scoate afara din masina zgomotul la peste 100 km/h, as baga Elf 10w40 fara sa stau la discutii.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        A fost oferta si la Mobil1 NL 0w40 cu 40 lei/litru, la Carrefour,vreme de vreo 2 saptamani.
        N-a prea vrut nimeni de pe aici Mobil1 0w40 la pret de Elf, chiar de am trambitat. Degeaba zici, mai bun e Dacia Oil.
        din pacate la bucuresti nu exista astfel de oferte.
        m-am mai dus eu la un pont de elf cu 15 lei pe litru, de se cruceau aia.
        din cate stiu inchid muuulte magazine din tara, si de acolo si ofertele.
        cand vor inchide bucurestiul inseamna ca pleaca din tara.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          ....................
          In alta ordine de idei, fusei pana in Cora dupa ceva si plecai de acolo cu ulei de motor.
          Nu este el M1 NL 0w40, dar e bun si asta (mai ales la pret).
          E fosrte bun. 42 lei 4 litri???

          PS: ce drac te-ai inverzit asa ? )))

          Comment


          • Eh, nici chiar asa. 42 lei/litrul. Nici eu nu mi-am dat seama ce au vrut sa scrie baietii din Cora, dar aveau si bidon de 4 litri la 160 lei.

            P.S. De la ulei.
            Last edited by vitriol; 10 October 2012, 19:51.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              din pacate la bucuresti nu exista astfel de oferte.
              m-am mai dus eu la un pont de elf cu 15 lei pe litru, de se cruceau aia.
              din cate stiu inchid muuulte magazine din tara, si de acolo si ofertele.
              cand vor inchide bucurestiul inseamna ca pleaca din tara.
              Nu se-nchide nimic, ba deschid in continuare alte magazine cei de la Carrefour, la Iasi.
              Oferta a fost nationala.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Nu se-nchide nimic, ba deschid in continuare alte magazine cei de la Carrefour, la Iasi.
                Oferta a fost nationala.
                Cu predilectie la magazinele care se inchid, e campanie mare la Carefur, de relocare...

                Comment


                • @mr.K a fost si la televizor o discutie despre asta. cica totu;i se retrag.
                  parca Octavian gasise oferta aia la elf excelium cu 15 lei pe litru, si ideea era ca vor sa inchida. am inteles ca in franta sunt in kk rau de tot.

                  ontopic. nu am vazut niciodata vreo oferta bunicica in bucuresti la uleiuri.
                  sunt mult mai ieftine la magazine de piese decat in hyper...
                  in magazin de piese mi-am luat elf evo 5w40 cu 120 lei 4 litri si in cora si carrefour e 160-170 lei

                  Comment


                  • Da, am luat si eu 4 litri (si mobil1 era undeva la 22 lei parca).

                    La Arad inchid magazinul, dar defapt e relocare, zona cu vad foarte bun.

                    De cand au deschis am spus ca nu vor avea nici o sansa, zona in afara orasului la mama dracu.

                    Comment


                    • Am prins si eu pana la urma promotia din Cora la mobil1 5w30. E bataie pe uleiul asta acum, cand am ajuns acolo nu mai era nimic pe raft, am crezut ca s-a terminat promotia si cand sa plec tocmai aduceau din spate.

                      Comment


                      • Detin Logan Prestige 1,6 16V din martie 2008. Reviziile au fost facute numai la reprezentanta unde s-a pus DaciaOil 5W-30. Acum am 54.000 km.
                        Ma gandesc sa pun un ulei mai bun poate mai scap de zgomotul deranjant al motorului. Precizez ca la 100 km/h am 3.000 rotatii/minut in viteza a 5-a.
                        Stie cineva detalii despre acest ulei : EUROLUB WIV ECO 5W-30

                        Comment


                        • Daca tot ai pus linkul ala, de ce nu bagi in motor asa ceva?

                          Comment


                          • Chiar nu stiu ce sa fac................ Asta ma deranjeaza la masina mea: zgomotul.
                            E ciudat ca nu se aude intotdeauna tare; poate nu se incinge bine uleiul (desi vorbesc de drumul Craiova-Slatina). Parca la Cielo nu se aude asa tare motorul.

                            Comment


                            • Eu aveam aceeasi problema cu Castrol Magnatec 5w40.
                              Am pus initial Mobil 3000 si s-a redus zgomotul, iar cu Mobil1 0w40 parca suna rezonabil.

                              Liniste completa nu poate fi, deoarece Loganul e prost antifonat.

                              Comment


                              • Ai acelasi motor ca si mine ? Asta de 16V este inchis parca mai bine .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google