Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma risc iar daca n-am incotro

    Comment


    • Originally posted by alessandro View Post
      Cauta firma Szakal Metal. Au reprezentanta in constanta
      ..............................
      Sunt unguri si desigur ca au magazin in Arad.

      Ma gandesc ca ar trebui sa trimita si prin posta. Ham04 daca te intereseaza si ai o retinere in a comanda online, pot sa verific la fata locului, desi nu se pune problema la astia de facaturi la Eneos, sunt reprezentanti pe Ungaria si Romania.

      Comment


      • Nu pun la indoiala marfa lor, ci n-am vazut pe site-ul importatorului vreo pagina de unde sa pot face o comanda. Eu am gasit pe Autokarma Eneos, dar nu Sustina ci gama aia Premium care banuiesc ca e sub Sustina.

        Comment


        • Pai Alessandro zice ca Sustina e dopat cu aditivi si ca Ultra Premium are mai multa baza sintetica in el. ))

          Comment


          • Si e dubios de ieftin daca e full sintetic, adica 130 de lei bidonul de 4 litri.

            Comment


            • Si daca era mai scump, te simteai mai bine? Normal ca e ieftin, nefiind vorba de un brand renumit.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Nu Darkside, nu ma simteam mai bine, doar ca nah fiind obisnuit cu full sintetice care costa de la 180 de lei bidonul in sus, gen Mobil 1 sau Castrol, normal ca ma mir cand vand chilipuri din astea.

                Comment


                • ENEOS e cunoscut ca sponsor in MotoGP, ca si Repsol.
                  Stiu ca lui Alessandro ii plac uleiurile ce merg si la motociclete.

                  Comment


                  • la cora elf evo 5w40 a ajuns la 180 lei pe 4 l. asta apropo de cel mai folosit .. excellium tot la 4 l era 120 lei.

                    Comment


                    • Cand cumperi Eneos nu platesti reclama cu Cristiano Ronaldo

                      @ octavian. Doar w50 nu este asa aditivat.

                      La celelalte din gama normala procentul de aditivi variaza intre 35 si 25 %

                      Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                      Comment


                      • Mai ai cateva picaturi de Eneos?

                        Ia fa testu ala cu flacara, sa vedem cu un Elf (sau ce drac gasesti) fuge de caldura mare si cum Eneosu se duce acolo si nu se evapora )

                        PS: atentie la temteratura, nu trebe sa fie nici prea mare, nici prea mica (in jur de 200 grC)

                        Comment


                        • ce am facut eu acolo avea mai mult de 200 grade. oricum se vedea o diferenta clara. Elf pur si simplu se pulveriza si lua foc

                          eneos nou nu mai am. o sa incerc ceva cand ajung la curte.

                          pentru tine fac rost si de aparat de masura a temperaturii cu laser

                          Comment


                          • Vroiam sa spun de aparat cu laser daca gasesti (nu e pe toata mana) .

                            Ideea este ca ceva teste de amator se pot face ca sa vedem anumiti parametrii, trebe numai sa ne punem un pic neuronii la contributie si sa facem rost de mostre de ulei.

                            Chiar propun treaba asta )

                            Comment


                            • care e faza cu flacara, am eu bidoanele cu ramasite in ele pe acasa...
                              sigpic

                              Comment


                              • Incingi o placa de metal si picuri in paralel doua picaturi de ulei diferite.

                                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google