Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prometheus View Post
    ... in realitate este Evolution-ul SXR 5w40, am impresia ca asa se chema Evolution-ul inainte , Excellium.
    mai nou excellium.

    Am gresit.
    Uleiul de motor ELF Evolution 900 NF este varianta noua si imbunatatita a uleiului ELF Excellium 5W40, fiind un ulei de motor de inalta performanta, obtinut prin tehnologia de sinteza ELF, recomandat autoturismelor cu motoare diesel sau pe benzina.
    chestia e ca despre el se zice:
    Vascozitate: SAE 5W-40
    Performante: ACEA A3/B4, API SL/CF
    Aprobari: VW 502 00 / 505 00, MB 229.3, Porsche
    Adica fara Renault sau RN 07xx
    Last edited by Fanez; 2 October 2018, 12:00. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Excellium a fost gandit pentru motoarele grupului VAG.
      Nu inteleg de ce ai opta pentru acest ulei, cand in portofoliul celor de la Elf se gaseste ulei dedicat motoarelor de la reno?
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Motul made in France ? Sau pe alte trĂ¢muri ?

        Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          mai nou excellium.
          aiurea, se cheama tot evolution. si e dedicat motoarelor renault, mai putin celor cu filtru de particule.



          chiar daca ma face mr.K tradator , masina se comporta mult mai bine cu mobil new life, care e 150 de lei/4 litri. de ce as da 200 pe motul ?!

          Comment


          • Nedelica, e vorba despre alt ulei; NF se numeste si are aprobari VW, nu RENO.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • @B99NDL
              Pentru ca aveti cerinte diefrite. Norma ta de poluare nu cere C4.

              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

              Comment


              • a mea merge si cu C5 linistit.

                Comment


                • Originally posted by dl_dr25 View Post
                  Motul made in France ? Sau pe alte trĂ¢muri ?

                  Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
                  Da,uleiul Motul Specific este DOAR fabricat in Franta,celelalte prin Franta,Italia,UE...20180926_160205.jpg20180926_160214.jpg20180926_160231.jpg

                  Comment


                  • Eu nu spun ca nu merge, spun ce Ă®i cere. Ce norma de poluare ai ? E5 ?

                    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      aiurea, se cheama tot evolution. si e dedicat motoarelor renault, mai putin celor cu filtru de particule.



                      chiar daca ma face mr.K tradator , masina se comporta mult mai bine cu mobil new life, care e 150 de lei/4 litri. de ce as da 200 pe motul ?!
                      Am dat 200 de lei pentru 5 l ,atat am nevoi la 1.5 dci 90 cp 2017,tu ai dat 150 lei pe 4 litri,daca aveai nevoie de 5 litri tot spre 200 de lei ajungeai.

                      Comment


                      • Nedelica motul ul ala e RN0720; nu se compara cu ce ai tu. Bine, motorului tau nu-i trebuie asa ceva.
                        Pana la urma de ce pui, doar 4 l la dCi? Din ce stiu, 4.25l ar fi mimim, ca sa nu spun ca se pune 4,5l.
                        Last edited by IancuMIC; 2 October 2018, 14:02.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • mai am de data trecuta de cand am luat 5 litri tot de la emag, ca era oferta.

                          Comment


                          • Merge macar 10 mii mobil ul ala?
                            Eu am tot auzit ca il cam papa dci ul.
                            Fara sa fiu tendentios, da-mi voie sa cred ca un 0w la diesel ul tau, nu e tocmai ce trebuie. Dar... e alegerea dumitale.
                            Last edited by IancuMIC; 2 October 2018, 14:23.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Excellium a fost gandit pentru motoarele grupului VAG.
                              Nu inteleg de ce ai opta pentru acest ulei, cand in portofoliul celor de la Elf se gaseste ulei dedicat motoarelor de la reno?
                              Nu am optat eu... Am cerut celor din reprezentanta, atunci cand am facut programarea, un deviz cu consumabilele si manopera... Acest ulei era trecut pe deviz...

                              Comment


                              • Daca ...ai opta.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google