Capat Bara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa e cum spui, de asta am si revenit cu info.

    Dar e singurul model de cap de bara (daca stii altul) care are astefl de etansare, plus de asta nu are gram de vaselina.

    La capul de bara vechi (pe stanga a fost foarte bun, se misca mai greu ca cel pe care l-am dus inapoi la magazin !) se aude si acum cum "colcaie" vaselina in el cand misti de surub.
    La cel nou uscat complet(care l-am facut retur).

    Comment


    • Are cineva idee daca se pot cumpara burdufele de la capetii de bara? Mi s-au spart ambele, cumparate in noiembire anul trecut.

      Nu au joc, chiar nu as vrea sa le schimb doar pentru un kkt de burduf.

      Comment


      • nu stiu sa se gaseasca asa ceva.doar daca iei de pe altul care are joc.in principiu astea se schimba daca au burduful spart, sunt compromise.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • Am gasit pe un site cu ajutorul lu' @Octavian, dar nu se pot comanda. Politica firmei cere sa cumperi de minim 50 de lei sa poti sa intri in posesia lor, burdufele aflandu-se intr-un depozit central de al lor si costa 4 lei....

          Comment


          • deci exista, dar nu ..prin urmare..alt capat sau cum am zis eu de la alt capat uzat.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Chiar daca le faci semn cand le dai jos, tot dereglezi geometria. Anul asta am facut geometria de 3 ori, mi-a ajuns sincer

              Sa nu spun ca mi-au cazut mult laudatele bielete antiruliu "Lemforder", dupa nici mai mult nici mai putin de 4000 de km.
              Pur si simplu cauciucul a crapat in diverse locuri si eu care fug de borduri/gropi/canale ca de ciuma.

              Comment


              • Pana la urma ce capeti de bara recomandati? Am un prieten care tot schimba pe ei si s-a saturat, vreau sa il indrum spre ceva bun. In magazin costa 250 lei bucata un cap de bara original. Pe dshop am vazut la jumate de pret. Ce parere aveti?
                @Octavian - De unde ai luat capetii de bara? Esti multumit de ei?

                Comment


                • Originally posted by piroman22 View Post
                  Pana la urma ce capeti de bara recomandati? Am un prieten care tot schimba pe ei si s-a saturat, vreau sa il indrum spre ceva bun. In magazin costa 250 lei bucata un cap de bara original. Pe dshop am vazut la jumate de pret. Ce parere aveti?
                  @Octavian - De unde ai luat capetii de bara? Esti multumit de ei?
                  ia capetii de bara de la un magazin reprezentanta, eu unu am masina de 5 ani cu 55000 km si tot ce am facut la masina am facut la IATSA in campina pe langa pretu destul de piperat la piese si manopera sunt 90% multumit, folosesc numa piese de origine, e de 2-3 ori mai scump dar eu am un fix in cap ''cei scump e si bun''

                  Comment


                  • Originally posted by TazMan View Post
                    Chiar daca le faci semn cand le dai jos, tot dereglezi geometria. Anul asta am facut geometria de 3 ori, mi-a ajuns sincer

                    Sa nu spun ca mi-au cazut mult laudatele bielete antiruliu "Lemforder", dupa nici mai mult nici mai putin de 4000 de km.
                    Pur si simplu cauciucul a crapat in diverse locuri si eu care fug de borduri/gropi/canale ca de ciuma.
                    Nu cred ca e Lemforder, cred ca e o facatura sau era fabricat acum 10 ani si ciupit cauciucul la montaj.
                    Ai grija de unde le cumperi si unde le montezi.

                    Comment


                    • Am schimbat si eu capetele de bara din fabrica. Spre surprinderea mea a picat cel din stanga. Cel din dreapta arata impecabil, (74k km)cu toate ca roata din dreapta a trecut peste un numar mult mai mare de gropi, denivelari si borduri. Il pastrez de rezerva.
                      Cele noi sunt marca Lemforder si le-am luat cu 88 de lei.
                      Odata cu capetele de bara am schimbat si amortizoarele. Pe fata erau foarte uzate, in schimb pe spate mai mergeau 30-40 de k km. Am cumparat amortizoare marca Sachs.

                      Comment


                      • salutare
                        imi interpreteaza si mie cineva fisa asta?
                        sunt buni parametrii?
                        ..mi se cam pare ca scartaie cauciucurile la virare - de ex. in giratoriu. inainte nu facea...
                        Attached Files

                        Comment


                        • fuga trebuie sa fie maxim 0.5 cu plus pe fiecare roata fata, vad ca tu ai cate 2 grade cu plus la stranga si la dreapta ...
                          iti stau foarte deschise rotile fata, se vor toci ambele pe interior, de acolo si scartaitul in curbe, fugi si refa geometria
                          Last edited by 827sam; 16 September 2013, 11:56.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Mama lor de capete de bara, e un capat, doua capete, nu capeti!
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              fuga trebuie sa fie maxim 0.5 cu plus pe fiecare roata fata, vad ca tu ai cate 2 grade cu plus la stranga si la dreapta ...
                              iti stau foarte deschise rotile fata, se vor toci ambele pe interior, de acolo si scartaitul in curbe, fugi si refa geometria
                              Unde scrie ca trebuie sa fie de maxim 0,5 cu plus pe fiecare roata? Ca in manualul Loganului scrie altceva. Atasat:
                              Attached Files

                              Comment


                              • pai si pana la urma fisa mea cum e?..
                                ca diferenta acum, cand virez in cerc pe loc de ex intr-o parcare, parca musca din asfalt, nush cum sa zic, si volanul nu mai revine inapoi, daca il las virat ma invart numai in cerc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google