Capat Bara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • parca doar la planetare nu e musai sa le schiimbi in pereche daca se buleste doar una...probabil si din cauza pretului.
    cineva sa ma contrazica daca gresesc.

    Comment


    • Pina la urma am dat comanda de ambele bielete de directie. Am gasit si un service ceva mai ieftin asa ca-mi mai scot o parte din bani.
      Multumesc pentru sfaturi.

      Comment


      • Azi am trecut la opinci de iarna.

        Cu ocazia asta am pus mana pe capetele de bara.
        Schimbasem toate linia directiei (ce vine din caseta, pana la fuzeta)-4 piese (Lemforder), in iunie 2013, 77kkm. Acum am cca 96969 (stiu, am mai scris-o intr-un post azi )
        Constat urme de uzura, se misca destul de usor (desi nu au voie sa se miste deloc) , nu troncane, inca, dar inceputul de uzura exista.

        Inca nu mi-a rezistat peste 30kkm un capat de bara, originale si acum L (din vara trecuta).

        Naspa
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • salut

          colegi o intrebare, cat costa la voi capetele de bara de origine, sunt curios de preturi de reprezentanta, cei din zona Pitesti poate stiu mai bine, eu am primit o ''oferta'' de 265ron/buc, pentru capatul de bara si pentru amortizor 310ron/buc fata, 320ron/buc spate, astept pareri , sugestii

          Comment


          • Atat e peste tot in reprezentante, sugestia mea e sa nu le dai banii aia in niciun caz !
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Nu stiu cat costa capetele de bara si bieletele de directie in reprezentanta, dar iti pot spune cat costa un amortizor fata Monroe, pret 147 lei buc. Le-am schimbat sambata trecuta in reprezentanta.

              Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

              Comment


              • sal

                alte recomandari pentru capete de bara, care au tinut cel mai mult? urmeaza sa cumpar deci ma intereseaza, eu merg asa 4 weeknduri pe drumuri de tara cu gropi si restul lunii oras (Oradea), multumesc anticipat colegilor care au scris despre amortizoare

                Comment


                • Bucse: Lemforder
                  Amortizoare: Kayaba

                  N-o sa regreti.

                  Comment


                  • Capete de bara LEMFORDER.Sunt nr. 1 in articulatii si nici nu sunt scumpe.

                    Comment


                    • sal

                      Renault iti multumesc si colegului de mai jos, la voi nu exista fabrica de Kayaba aproape de Padurea Verde? daca da nu ai nr de telefon de la ei, stima!

                      Comment


                      • Cap de bară TRW
                        sigpic

                        Comment


                        • am avut la un momendat capete de bara TRW. m-au tinut cam jumatate fata de lemforder ( cam 50-60k km tin in conditii normale).
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by adyxzz View Post
                            Renault iti multumesc si colegului de mai jos, la voi nu exista fabrica de Kayaba aproape de Padurea Verde? daca da nu ai nr de telefon de la ei, stima!
                            Daca imi era adresata intrebarea, Kayaba are doar birouri, pe Aradului. La Padurea Verde e Conti. Amortizoarele pentru Logan(cel putin cand am cumparat eu) sunt facute in Japonia(fata) si Spania(spate).

                            Comment


                            • salut

                              da,pentru tine era iti multumesc Renault se poate pe pm un nr de telefon si detalii despre locul unde le ai luat (amortizoarele)? , aici in Oradea parca nu am incredere, multumesc anticipat, am patit o cu capetele de bara nu stiu daca au mers 15000km asta e

                              Comment


                              • ce parere aveti de marca ETS pentru capete de bara si bielete de directie?
                                Care a folosit, cati km l-au tinut?
                                Am o combinatie de la un vecin de bloc, avea o datorie la mine si mi-a zis ca imi poate aduce un set de 2 capete de bara + 2 bielete de directie marca ETS, fara burdufe la 130 ron setul
                                Nu stiu ce sa fac, sunt dubios de ieftine sa nu fie gen autospeed ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google