Capat Bara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimba exact piesele care au probleme si nu arunca cu banii aiurea.Important e sa cumperi piese de calitate.

    Comment


    • Originally posted by irinell24 View Post
      Cu tot respectul, tot ar fi vorba de 300 de lei in plus. Pivotul este 30-40. Nu cred ca as fi primul care l-ar schimba. Ce se poate intampla rau ca schimb doar pivotul? Daca ma tine 1-2 ani si dupa trebuue sa schimb bascula eu as zice ca este ok. Intreb daca sa-l schimb si pe cel drept?
      Pivotul ala se baga in bascula prin presare, iar lumea are indoieli ca mai sta asa teapan ca cel pus din fabrica.

      Ce se poate intampla in cel mai negru scenariu e sa iasa pivotul din bascula, daca prinderea prin presare nu s-a facut bine.

      Sunt destui care au schimbat doar pivotul. Nu s-a plans nimeni pe aici ca ar fi iesit pivotul.
      Pareri si pareri, ce ti se intampla tie e cel mai important.

      Comment


      • Merci. O sa-mi cumpar exact cele necesare.

        Comment


        • Salutare. Am schimbat capetele de bara (lemforder) bieletele antiriliu (lemforder) si pivotii de la bascula (trw). Refacut giometria totul ok. Insa am senzatia ca volanul se misca mai greu parca. Sa fie din cauza ca sunt piesele noi??? Zgomotele s-au eliminat. Este posibil sa fii strans prea tare suruburile pe acolo. Ma gandesc ca dupa un rulaj de "N" km o "sa se mai lase".
          Voi ce spuneti? Astept o parere din partea voastra. Este prima oara cand ma cofrunt cu schimbarea acestor piese si nu-mi dau seama.
          Merci frumos.

          Comment


          • Stai liniştit că nu este strâns nimic prea tare pe acolo, ci este doar o percepţie cu care demult nu ai mai fost tu obişnuit.

            Comment


            • Imi dau seama bine de uzura, in mai multe feluri. Unul din ele este atunci cand am de urcat, in usor viraj, podul Dragaicii (din Bz) si este o anumita viteza, daca sunt uzuri la directie, incepe sa danseze masina. Nu rau, dar nu este fermitatea specifica despre care se plange irinell24, mai sus
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • @77sky: Cred că fiecare dintre noi are un astfel de "poligon de încercări", eu unul m-am regăsit în descrierea ta.

                Comment


                • Am si eu de schimbat bieletele antiruliu si bucsele de la bara stabilizatoare. Am luat de la un magazin (sa nu fac reclama) marca lemforder (se spune ca ar fi foarte bune).
                  Bucsele de pe interior sunt fabricate in romania, au un cod stantat pe ele.
                  Bieletele antiruliu sunt made in china si nu scrie nimic pe piese (nu e nimic stantat).
                  Deorece eu nu am mai schimbat pana acum asa ceva, va intreb pe voi: E normal sa nu scrie pe piese vreun cod ceva ? ci numai pe ambalaj ? E piesa facuta de lemforder sau e fake?
                  Daca e fake le returnez si cumpar din alta parte...
                  Attached Files

                  Comment


                  • Lemforder are fabrica in china.

                    Filtrele mann sunt facute in germania bosnia china...

                    Pune-le pe masina si da-i pace

                    Comment


                    • Eu zic ca e bine ca scrie Made in China, decat sa scrie generic Made in EU....

                      La capetii de bara la mine scria Made in Turkey (au fabrica si in Turcia).

                      Comment


                      • Cap de bar stânga OEM, Made in France.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Ce parere aveti de piesele SWAG/Febi ?
                          Am gasit un pachet (bascule/bielte/capat bara / bieleta antirului / bucsi bara stabilizatoare ) la pret relativ ok . Daca merg pe piese OEM , cumpar doar capetele de bara/bielete /pivoti poate la acelasi pret...

                          Comment


                          • Și ce preferi, sa dai mai puțin acum, dar sa schimbi mai des piesele astea, sau sa dai ceva mai mult pe unele OEM și sa te tina mai mult?
                            E simplu, ăsta-i întrebarea pe care trebuie sa ti-o pui.

                            Comment


                            • Capete Ruville a folosit cineva?
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • Ăstia nu făceau pompe de apa?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google