Capat Bara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by vitriol View Post
    Pe mine ca apuca dorul de suruburi doar daca ploua. Daca e si noapte... atunci tacamul e complet.

    Octaviane, uita-te aici cum face mizeria aia de bieleta. Face asa doar daca misc de ax in sensul acelor de ceasornic si invers, daca trag de roata sus-jos, stanga-dreapta tace din gura.
    Cand fac asa capetele de bara, schimbare scrie pe el. Dupa iarna asta, si ale mele erau cam in aceeasi stare, asa ca le-am inlocuit.

    Comment


    • #77
      Am gasit la service Dacia pe Colentina geometria 35 lei, mi se pare cam ieftin ma duc dup'amiaza.
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • #78
        Poate e ceva oferta, in mod normal costa 70 lei in reprezentanta.

        Comment


        • #79
          Originally posted by mr.K View Post
          Cand fac asa capetele de bara, schimbare scrie pe el. Dupa iarna asta, si ale mele erau cam in aceeasi stare, asa ca le-am inlocuit.
          Eu am schimbat bieleta aia si cand sa ma duc sa fac geometria, m-am gandit eu mai bine sa cumpar si bieleta pe partea dreapta, asa ca am zis ca fac geometria dupa aia. Vineri seara a inceput sa-mi bata capatul de bara pe partea stanga, ala de care ziceam eu ca nu are joc si e ok, eh... a inceput sa aiba acum.
          Asa ca o sa cumpar inca doua capete de bara si schimb tot ansamblul bielete-capete de bara.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #80
            Ala de pe dreapta avea jocul mai mare si la mine. Oricum, preturile de acum sunt acceptabile, prin 2008 preturile era pana la cer.

            Comment


            • #81
              Am fost, am facut geometria si atat a costat, service Dacia 35 lei, 28 si ceva + TVA!
              Am intrebat si la Autosoft si era 77 lei!
              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

              Comment


              • #82
                E oferta cu reducere 50%, ceva de genul asta. Cui in trebuie, sa profite!

                Eu am platit acum o luna 80 si ceva de lei, la service Renault.
                Last edited by mr.K; 20 June 2012, 10:26.

                Comment


                • #83
                  Cred, am vazut un afis p'acolo, cred ca striga si ei dupa clienti,pana pe 30 iulie, imi zicea nenea maistru' ca de schimbat un amortizor 40 lei si distributia parca 160, da ne departam de subiect!
                  ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                  Comment


                  • #84
                    AM schimbat acum 2 luni capetele de bara la reprezentanta Apan.Aveam joc la directie si la gropi /denivelari se auzea un troncanit si se simtea si in volan putin socul.Le-am schimbat si de vreo 3 saptamani am constatat ca iar se simt socurile in volan , in schimb nu mi are joc si nu mai trancane la gropi.
                    Stie cineva cauza acelor socuri simtite in volan?

                    Comment


                    • #85
                      Banuiesc ca ai schimbat doar capetele de bara, dar bieletele de directie?
                      Ia un prieten care sa miste usor de volan stg-dr, si tu pune mana pe burdufurile care intra in caseta de directie unde se simte o umflatura(rotula) catre caseta si ai sa vezi daca ai sau nu joc in ele. Daca sunt ok, atunci jocul este in caseta de directie si de obicei se mai poate strange caseta putin.

                      Comment


                      • #86
                        A auzit careva de Breckner?
                        A pus tata sapt. trecuta pe Logan capete d'astea cica alea de origine erau 220 lei bucata ?!
                        Attached Files
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          au colegii de pe forum la 80-90 lei pe bucata de la lemforder care cica ar fi cele mai bune.

                          Comment


                          • #88
                            Breckner, astea sunt printre cele mai low-cost ... cat a dat pe ele ? stiu ca am luat si eu filtru de aer din-asta da e de r..... , mai bine dadea un ban si dup-aia nu mai avea treaba sa tot faca geometria, nu cred ca o sa te tina prea mult.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by narcisclement View Post
                              Banuiesc ca ai schimbat doar capetele de bara, dar bieletele de directie?
                              Ia un prieten care sa miste usor de volan stg-dr, si tu pune mana pe burdufurile care intra in caseta de directie unde se simte o umflatura(rotula) catre caseta si ai sa vezi daca ai sau nu joc in ele. Daca sunt ok, atunci jocul este in caseta de directie si de obicei se mai poate strange caseta putin.
                              Mersi am sa incerc si asta , iar de bielete nu mi-au zis nimic cei de la service.

                              Comment


                              • #90
                                Daca e joc intre pinionul de atac si cremaliera casetei, nu prea mai ai rezolvare, decat inlocuire; cu reglarea impingatorului axului cremalierei o sa mearga greu directia in anumite sectoare, dat fiind ca uzura nu se produce uniform in flancurile angrenajelor, pe intreg sectorul.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google