Ce ulei folositi?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Castrol. Hm. Dar un Mobil ce are? care e mai bun? Oricum, decat Lubrifin de Romania, mai bine Havoline de Turcia, daca ziceti ca-i facut in Turcia.

    Comment


    • #62
      Originally posted by Octavian___28
      Castrol. Hm. Dar un Mobil ce are? care e mai bun? Oricum, decat Lubrifin de Romania, mai bine Havoline de Turcia, daca ziceti ca-i facut in Turcia.
      e bun si Mobil(cam la fel de bun) dar eu am preferat Castrol

      Comment


      • #63
        Atunci Castrol sa fie. Acum...de care Castrol? 5W40 si atat?

        Comment


        • #64
          Daca ai motor pe benzina sa fie Castrol Magnatec 5W40 dar daca ai dci atunci sa fie Castrol GTD Magnatec 5W40

          Comment


          • #65
            Castrol Magnatec sau GTD Magantec 5W40, normal...


            LE: Am postat in acelasi timp cu SUPERCAR.
            Last edited by andrei; 15 August 2007, 10:47.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              Multam fain. Am sa tin cont. Observ totusi ca sunt mai multi care folosesc Mobil. Poate ca dupa fisele de prezentare am sa trag o concluzie care ar fi mai bun (coeficient de vascozitate...etc). Intuiesc ca virgula Castrol Magnatec ar fi mai bun...poate ca suna mai pompos...Acum ajutati-ma pana la capat, sunt la lucru. Cat ar fi litru' de Castrol? vreo 30-35 RON??? Am benzinar de 1.4, deci imi va trebui 4 litri (sa cumpar).

              Comment


              • #67
                1L de Castrol Magnatec 5W40 in Carrefour costa 40 ron,eu pe un bidon de 4L am dat 160 ron(tva inclus).

                Comment


                • #68
                  Ooooooo...deci e mult mai scump ca un Mobil 5W40. Clar (ma gandesc) ca e si mai bun. Sunt convins ca o sa-mi dea incredere mai mare in fiabilitatea motorului (nu pretul, ci marca). Asa ca asta va fi urmatoarea investitie. Pana la 15000 mai este (aproape 12000), dar e bine de stiut.

                  Comment


                  • #69
                    eu la benzinarul meu de 1.4 am dat afara uleiul de fabrica dupa 7000 de km si am pus aral 5w40.de la 25000km folosesc mobil1 0w40 si momentan am 50000km.pot sa zic ca se simte diferentza.sunt super multzumit de uleiul asta mobil si pot face si skimbul mai rar.am mers 13000 cu mobil si inca mai ar fi mers dar am vrut sa l skimb.

                    Comment


                    • #70
                      din cate stiam 5W40 este recomandat in special in perioadele reci si 10W40 in sezonul cald. sau nu este nicio diferenta?

                      Comment


                      • #71
                        La Logan e o prostie sa schimbi 5w40 iarna cu 10W40. Sa nu faci asta never ever. 5w40 e superior din toate p d v , e bun in ambele anotimpuri. Plus ca e sintetic.

                        scuze, invers, dar ai prins ideea
                        Last edited by andrei; 16 August 2007, 16:53.

                        Comment


                        • #72
                          la logan nu e recomandat 10w doar 5w sau 0w.
                          pentru cei care au numar mare la picior incercati 0w sa vedeti diferenta.are aditivi cum ar fi teflonul si se simte altfel.

                          Comment


                          • #73
                            Logan cu 41200 Km la bord.
                            La revizia de 15000Km am pus Mobil 1 5w-50
                            La cea de 30000 Km am pus Aral HighTronic 5w-40
                            La asta care va sa vina peste 3000Km vreau sa pun Valvoline VR-1 5w-50 sau poate chiar 10w-60.
                            Am vazut in Cora, Valvoline VR-1 5w-50 la 1,5mil bidonul de 4 litri.
                            Dacia Logan AMBITION 1.6MPI, Gri Perla

                            Comment


                            • #74
                              Nu stiu cat de bine e sa schimbi de fiecare data vascozitatea uleiului, mai bine ai gasi un ulei bun si bagi de fiecare data acelasi tip, mcar 2-3 schimbari la rand.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by claudiu_200w
                                Logan cu 41200 Km la bord.
                                La revizia de 15000Km am pus Mobil 1 5w-50
                                La cea de 30000 Km am pus Aral HighTronic 5w-40
                                La asta care va sa vina peste 3000Km vreau sa pun Valvoline VR-1 5w-50 sau poate chiar 10w-60.
                                Am vazut in Cora, Valvoline VR-1 5w-50 la 1,5mil bidonul de 4 litri.
                                si dintre toate care ti sa parut mai bun?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google