Informatii utile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pentru un Logan 1.4 MPI cat ulei este nevoie la schimb? Pana acum am facut reviziile la reprezentanta si pe factura imi aparea 3 litri.
    3 litri si sta sub maxim pe joja
    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

    Comment


    • #77
      cod de vopsea alba pt dacia logan

      buna .sunt un detinator de dacia logan alba, cineva mi-a zgariat masina in parcare,si as dorii sa aflu codul de vopsea alba pentru acest tip de masina. Multumesc mult in avans celor care vor avea putin timp sa -mi raspunda.

      Comment


      • #78
        La baza stilpului din partea dreapta a masinii ai o eticheta .Acolo ai codul de culoare al masinii al tapiteriei precum si al motorului.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #79
          culoarea alba = artic am cumparat eu sprey 18 roni ceri alb artic pt logan am dat pe la aripi spate din cauza de la pietre avea mici ciupituri

          la cat se face revizia la golanel benzinar din mie an mie sau din 15 an 15 acum masoara an bord 1007000
          Last edited by electrica2000; 5 December 2011, 23:02. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #80
            pardon 107.000

            Comment


            • #81
              @electrica2000

              Daca aveti o masina noua: uitati-va la termenul indicat in Carnetul de intretinere (la mine intretinere la fiecare 20000 km sau 1 an).

              Uitati-va si la termenul indicat in Certificatul de Inmatriculare.

              Comment


              • #82
                Se vorbeste despre o initiativa a unui parlamentar, conform careia unitatile service vor fi obligate sa permita proprietarului masinii sa asiste la lucrarile de reparatie si intretinere, in cazul in care nu dispun de un sistem de monitorizare video a posturilor de lucru.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #83
                  Poate i se pare ciudat cuiva, insa eu nu sunt de acord cu prezenta unor persoane straine in service.
                  Nu mi-ar placea ca proprietar de atelier sa stau cu teama ca un strain cade in nas, ori ii sare ceva in ochi (nu mai vorbesc sa ii cada ceva in cap) si apoi ma trezesc cu vreun proces din acest motiv. Sau sa se impiedice lucratorii din atelier de diverse persoane straine pe acolo (am vazut faze dintr-astea...)
                  Din constructie ar trebui prevazut acest atelier cu vizibilitate integrala, din exterior, astfel incat sa nu fie necesara prezenta proprietarului langa masina.
                  Apoi, service-urile instruite sa arate la final piesele schimbate. Nu sunt de acord a pleca cu unele din ele, deoarece ar trebui sa existe un flux ecologic de recuperare a acestora, ganditi-va la cate piese se schimba intr-un an intr-un singur atelier...
                  Last edited by 77sky; 2 April 2012, 12:13.
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • #84
                    Am un Logan care urmeaza sa stea in parcare timp de 6-9 luni. Se impun masuri speciale?

                    Comment


                    • #85
                      Nu lasa lucruri valoroase la vedere, cauta un loc cat mai la vedere, iluminat(inteleg ca nu esti in localitate, tara), scoate fata la sistemul audio daca ai posibilitatea,eventual scoate o borna de la baterie, cu toate resetarile care vor avea loc.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #86
                        Original a fost postat de andrei
                        Diametru discuri frana:
                        - Motor K7M = 259 mm
                        - Motor K7J = 238 mm
                        Eu am motor K7J si discurile mele de frana originale erau de 259 mm.
                        Inca n-am vazut Logan cu discuri de 238 mm. Informatie oficiala falsa in multe cazuri.

                        Comment


                        • #87
                          Cred ca stiu de ce: am impresia ca am vazut si eu pe undeva chestia asta, insa informatiile sunt preluate de la Renault clio, iar acolo motorul asta venea standard cu jante de 14''. Probabil de aici si discurile mai mici in diametru.

                          Comment


                          • #88
                            Am si eu o intrebare.Ce dimensiune are joja de ulei pentru 1.4? Eu am rupt-o din greseala acum ceva timp,am cumparat alta care trebuia sa fie de 1.4 dar am observat ca uleiul nu mai cade la acelasi nivel cu cealalta.Din pacate nu o mai am pe cea rupta pentru comparatie.
                            "light up the darkness" Bob Marley

                            Comment


                            • #89
                              Distanta pana sub inelul opritor este de 470.3mm; intre minim si maxim sunt 35mm, iar semnul minim este situat la 10mm, masurat de la partea de jos; latimea 5mm.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #90
                                Multumesc nene Iancule

                                adica asa?
                                Last edited by john Q; 7 June 2012, 13:23. Reason: Automerged Doublepost
                                "light up the darkness" Bob Marley

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google