distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca te lamuresti. Eu nu m-am lamurit.
    vezi aici

    Comment


    • Originally posted by smaci View Post
      Ce diferenta este intre motoarele K4M 1.6 16V Logan la care se schimba distributia la 80.000 km si Duster K4M 1.6 16V la 120.000 Km ?
      marketing
      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

      Comment


      • Va salut......am si eu o mare intrebare............Loganul meu 1,6 cu 8 valve are 170000 km si am observat ca a inceput sa curga pompa de apa
        Ce ma sfatuiti sa fac?..sa schimb toata distributia?.......si cam ce sume ati dat voi cand ati mai facut acesata operatie?
        Va multumesc anticipat Dan Georgescu

        Comment


        • Pachet Distributie si Pompa Apa Logan 1.4, 1.6 Mpi Originale Dacia-Renault

          Pachetul contine:

          Kit Distributie Dacia Logan 1.4, 1.6 producator ( rola + curea distributie ) Dacia - Renault
          Pompa Apa Dacia Logan 1.4, 1.6 producator Dacia - Renault
          Pret : 400 lei amandoua

          site piesenet ro
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • Da, e cel mai bine sa schimbi toata distributia, curea, rola si bineinteles pompa de apa. Setul de origine Dacia e sub 300 de lei si include cureaua si rola intinzatoare. Ca alternative, poti incerca curele Contitech, Gates, si la role cele mai bune sunt Ina. Pompa de apa de origine e scumpa peste 300 de lei bucata, dar gasesti Hepu, sau alte marci sub 300 de lei.

            LE: Mi-a luat-o inainte Florin.Fanatik cu postarea

            Comment


            • Daca ai distributia facuta recent (1-2 ani sau max 30 mii km ) poti pastra galetul intinzator, e cea mai scumpa piesa. Altfel schimba toata distributia.
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • Originally posted by florin.fanatik View Post
                Pachet Distributie si Pompa Apa Logan 1.4, 1.6 Mpi Originale Dacia-Renault

                Pachetul contine:

                Kit Distributie Dacia Logan 1.4, 1.6 producator ( rola + curea distributie ) Dacia - Renault
                Pompa Apa Dacia Logan 1.4, 1.6 producator Dacia - Renault
                Pret : 400 lei amandoua

                site piesenet ro
                Mi-am cumparat chitul complet adica curea Conti tech....rola Ina si pompa germana..........indruma-ma si pe mine la un mecanic daca tu ai fost multumit de prestatia lui.........multumesc anticipat.

                Comment


                • la Mioveni daca stie cineva un magazin unde pot cumpara kitul ORIGINAL

                  Comment


                  • vedeti trebue si pompa de apa schinbata

                    Comment


                    • Salutare prieteni,
                      Vreau si eu un sfat de la cunoscatori referitor la distributie,am un dci din 2006 45000 km motor de 65 cai si ma gandesc sa fac si eu distributia ma gandeam sa schimb doar cureaua de distributie si cureaua de accesorii(motive financiare),voi credeti ca este nevoie la 45k sa fie schimbate rolele ,pompa de apa si altceva?

                      Comment


                      • Problema sta in felul urmator, la 45.000 de km tre sa schimbi distributia completa, si doar cureaua la accesorii, pompa de apa nici nu se pune problema.

                        Un kit de distributie original ~300 lei si o curea de acceosrii 50 lei.
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • eu le-as mai lasa un an (sau doi) pana fac rost de bani si apoi as schimba tot daca e masina personala si distributia originala. oricum nu ai garantie daca nu schimbi si rola .
                          banuiesc ca nu ai zgomote in dreptul distributiei-accesoriilor nu ? nu pierde ulei sau apa ...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by dankdm View Post
                            ma gandesc sa fac si eu distributia ma gandeam sa schimb doar cureaua de distributie si cureaua de accesorii(motive financiare),voi credeti ca este nevoie la 45k sa fie schimbate rolele ,pompa de apa si altceva?
                            Daca n-ai nici un zgomot de la distributie si km sunt reali nu are sens sa schimbi distributia....mergi fara probleme pana la 90.000 km....
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • sunt totusi cam multi ani de canicule si inghet iar curelele or fi coapte. alea ar trebui schimbate.

                              Comment


                              • merci,dar te intreb unde gasesc kit de distributie original la 300 ron?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google