distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit-ul de origine in reprezentanta - inca mai e la oferta pana la sfarsitul lunii.

    Ai 110.000km. si inca n-ai schimbat distributia? Daca e asa atunci trebuie sa schimbi si pompa de apa - la 60.000 mai mergea o tura dar asa e posibil sa ai surprize mai tarziu.

    Comment


    • Nu am schimbat nimic. Pompa de apa o schimbam oricum,eu am intrebat de curea transmisie,rola si galet intinzator daca sa le schimb sau nu,sau sa schimb doar cureaua?
      Ce promotie e la dacia?

      Comment


      • Asta. Eu zic ca e destul de convenabil pentru ca profiti si de garantie.

        Normal ca trebuie sa schimbi si rolele, totusi ai 110.000km. iar rolele in cele mai multe cazuri reprezinta cauza principala la uzura curelei - daca se gripeaza o rola...

        Comment


        • In oferta nu apare si galetul intanzitor. Ala cat o mai costa?

          Comment


          • Dodo, tu unde citesti?
            "In momentul înlocuirii curelei de distribuţie, se înlocuiește obligatoriu si rola întinzătoare, iar pentru a veni in sprijinul clienților săi, reparatorii Dacia va oferă in perioada 01 octombrie - 31 decembrie 2012 pachete de kit-uri de distribuție, care includ atât cureaua de distribuție cat si rola întinzătoare."
            galet=rola in franceza.....
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Scuze,m-am exprimat gresit, eu m-am referit la intinzatorul automat, cel mai scump reper din toata ciorba asta.
              Ala trebuie schimbat obligatoriu?

              Pentru cine a mai schimbat, cat a costat manopera,in cazul in care ma hotarasc pentru a cumpara din alta parte.

              Scuze pentru dublu post!
              Manopera ma costa 350 de lei maxim pentru ambele operatii. Iar kitul de distributie nu contine si chestiile alea de suruburi,capace....care mai costa 1 milion. Pentru mine nu e afacere,deci sigur voi cumpara piese si ma voi duce cu ele in sacosa.

              Asa ca revin: voi ce parere aveti? conti vs skf vs de origine de la distribuitorii nostri de pe site?
              Last edited by Dodo; 11 December 2012, 16:43. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • dodo poti cumpara piesele si mergi cu ele in service autorizat pt a le inlocui.
                poti cumpara piese de pe daciashop.ro(site de incredere) piesenet.ro sau din magazin cu piese de calitate.iar ca piese mergi pe original sau conti. bafta
                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                Comment


                • Originally posted by Dodo View Post
                  Asa ca revin: voi ce parere aveti? conti vs skf vs de origine de la distribuitorii nostri de pe site?
                  Toate sunt "valabile" insa cu SKF si Conti vei iesi mai scump - daca tii neaparat sa mergi pe una din cele 2 eu as merge pe SKF iar pe origine la reprezentanta.

                  Comment


                  • Originally posted by Dodo View Post
                    Nu am schimbat nimic. Pompa de apa o schimbam oricum,eu am intrebat de curea transmisie,rola si galet intinzator daca sa le schimb sau nu,sau sa schimb doar cureaua?
                    Ce promotie e la dacia?
                    Iti recomand sa profiti de oferta Dacia; vad ca ai tot 16v ca si mine.
                    Am inlocuit distributia+accesorii, acum o luna; pret fara pompa de apa, mai putin de 900roni(asa reiese din factura); mai ieftin nu cred ca iesi altundeva, cu aceleasi piese de origine inlocuite. Recomand obligatoriu si inlocuire pompa de apa.
                    Originally posted by Dodo View Post
                    Manopera ma costa 350 de lei maxim pentru ambele operatii. Iar kitul de distributie nu contine si chestiile alea de suruburi,capace....care mai costa 1 milion. Pentru mine nu e afacere,deci sigur voi cumpara piese si ma voi duce cu ele in sacosa.
                    Ca sa iesi mai avantajos ar trebui sa gasesti kit-urile distributie si accesorii de origine, sub 550 roni, ceea ce e destul de greu..
                    Last edited by IancuMIC; 11 December 2012, 18:30.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Faceti-ma sa inteleg din ce se compune kitul de transmisie la loganul meu? Ce trebuie sa schimb?

                      Comment


                      • astea...


                        http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...mpa-apa-SKF16v (daca nu curge, nu e obligatoriu. se face lam la 120 de mii)

                        Comment


                        • Multumesc,eu am intrebat de kitul de transmisie nu distributie. Ma intereseaza curea transmisie,rola intoarcere si galet intinzator. Cred ca la dacia,in banii aia iti ofera doar cureaua si o rola intinzatoare,fara galet intinzator,am dreptate?

                          Comment


                          • Originally posted by Dodo View Post
                            Faceti-ma sa inteleg din ce se compune kitul de transmisie la loganul meu? Ce trebuie sa schimb?
                            Despre kit-ul accesorii e vorba; curea si intinzator.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Despre kit-ul accesorii e vorba; curea si intinzator.


                              Asta de ce are si rola intoarcere si galet intinzator?

                              Comment


                              • Pentru ca ala e kit pentru motoarele de 1.4 si 1.6 MPI, iar tu ai 1.6 16v.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google