distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumes pt raspuns Ag 23 Yng

    Comment


    • salll- cva recent pret d octombrie stie kreva la un kit de distributie logan 1.6 16v kt mai costa ????nu la dacia k la ei e 1500 roni si e super scump..

      Comment


      • suparici88 Bine ai venit pe forum.
        Nu mai scrie te rog in limbaj mirck ca nu e voie, si sa nu fim obligati sa ne chinuim sa descifram ce ai scris tu.
        citeste te rog Regulamentul
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • 1500?? serios?

          Logan 1.6 Mpi.. 550 ron ( kit + manopera)
          sigpic

          Comment


          • In ce service e scorul asta?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Atata costa TOT la 1.6 16V (distrib, oloi etc etc) ~1500 lei.

              Comment


              • kit distributie + pompa de apa( & semering) + curatat de praf tamburul --> 1150 ron .. Simpo Trans
                sigpic

                Comment


                • ma inscriu si eu la schimbat distributia. la 46000km aveam pierderi mici de ulei. am fost la dealerul din BT, au schimbat curea, rola, semering si pinion. dupa 2 sapt si 265 km rulati am gasit toata zona distributiei plina de ulei. ieri am fost la dealer si dupa ce au desfacut au constatat ca mecanicul a pus gresit semeringul. urmarea: au schimbat semeringul, rola si cureaua. concluzia: mecanicii de la dealer habar nu au ce e cu ei. de acum o sa platesc si ma duc la particular.

                  Comment


                  • Am schimbat si eu distributia din mai multe motive:
                    1. masina e din decembrie 2004 - au trecut deja 4 ani
                    2. am ajuns la 55.500 km
                    3. nu imi placea cum merge....mi-a facut cateva figuri, nu tragea ca lumea, parca vroia sa o imping eu....
                    4. distributia oricum trebuia facuta in decembrie cand a implinit masina 4 ani....
                    Dupa o discutie cu mecanicul si prezentarea istoricului masinii (cumparata second din targ de masini cu 44.000 km), acesta mi-a recomandat sa schimb distributia, bujiile si placutele de frana pentru ca nu era sigur ca masina avea kilometrii reali.

                    Pretul pieselor:
                    - Kit distributie = 190 lei
                    - Placute frana = 90 lei
                    - Bujii-4 buc. = 60 lei
                    Total piese = 340 lei
                    Manopera = 160 lei (facut la mecanic particular, nu la dealer)
                    TOTAL = 500 lei
                    Piesele sunt toate de origine Renault...
                    Masina merge foarte bine acum...nu mai vrea sa o imping eu !
                    Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                    Comment


                    • Schimbat si eu distributia, facut la un atelier particular.

                      Pun pretul decat la manopera pentru ca piesele le-am primit gratis, o sa va vina sa credeti sau nu 100 lei, in juma de ora am fost gata.
                      Last edited by Eu4yas; 20 October 2009, 11:08.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • frate Eu4yas, unde ai gasit asemenea pret? pentru asa ceva as veni si eu la Bucuresti sa imi schimb distributia, imi scot si drumul ;-)

                        ps: serviceul respectiv iti ofera vreo garantie la lucrare?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • E vai de dosul lor (al mecanicilor) daca nu fac treaba buna, crede-ma!

                          Si da, am primit si garantie la lucrare, doar atat, deoarece cu piesele m-am dus eu. Te-ajut cu un link daca vrei, nu mai sa nu te sperii ca baietii mai lucreaza si pe trotuar pe-acolo. O gramada de taximetristi ce vin la ei.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • dar cureaua de accesorii nu se schimba odata cu distributia . un pret pntru amindoua stie cineva pret si manopera

                            Comment


                            • sebyup e bine ca ai fost la particular si nu la dealer.

                              Comment


                              • Da cred ca stii la care particular am facut...majoritatea celor din Logan Club Botosani merg cu masinile la el
                                Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google