distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toti cei care sunteti pe "lista mortii", mai aveti garantie la masina?
    Ce mi s-a parut aiurea la politica Dacia este ca mie mi-au schimbat distributia la 15000 km (problema cu pierderea de ulei) si cand am intrebat cand sa mai schimb iar distributia, la 75 000 km? Au raspuns, "aaaa nu...tot la 60 000km". Unde e logica?
    Last edited by vitriol; 27 October 2009, 10:12.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Eu nu mai am dar oricum am renuntat la garantia lor din primele luni.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Toti cei care sunteti pe "lista mortii", mai aveti garantie la masina?
        Ce mi s-a parut aiurea la politica Dacia este ca mie mi-au schimbat distributia la 15000 km (problema cu pierderea de ulei) si cand am intrebat cand sa mai schimb iar distributia, la 75 000 km? Au raspuns, "aaaa nu...tot la 60 000km". Unde e logica?
        je, da. inca 2 ani. de ce? crezi ca o sa scape iar ulei?
        si eu am intrebat daca mai e nevoie sa schimb cureaua la 60.000 si nu a zis nici da nici ba. mi-a spus sa precizez, atunci cand o sa vina timpul schimbarii distributiei, ca la ~ 27000 s-a schimbat
        Last edited by bogdan_1984; 27 October 2009, 10:16.
        sigpic

        Comment


        • Nu cred ca vor mai aparea scurgeri de ulei dupa ce ne-au pus pinionul Renault. Si referitor la schimbatul distributiei la 70 000 km, daca masina e in garantie nu cred ca se merita sa pierdeti garantia pentru 10 000 km.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Merita din plin.
            Pierzi garantia la partea de motor, nu pe toata masina (si asa nu e vreo nerorocire).

            Comment


            • am schimbato la 75000 km si cureaua incepuse sa crape de la antigel cica..
              sigpic

              Comment


              • @focsy - cum de te-a tinut atata?
                MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                Comment


                • nimic. chiar am forjato cateodata.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by 89.MIR View Post
                    @focsy - cum de te-a tinut atata?

                    Tine lejer 90.000 de km....in alta ordine de idei, cum sa crape cureaua de la antigel?...aveai scapari pe la pompa de apa?...daca nu, avem de-a face cu un caz paranormal.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • da. am schimbat si pompa de apa. cu 2 sapt inainte sa ma duc in service sa schimb distributia a inceput sa-mi scada antigelul.
                      sigpic

                      Comment


                      • la dacia nu e nicio logica,dar pe de alta parte,dc pusca cureaua la 60001 km,parca n-ai sa te simti bine mai ales dc ai masina in garantie,si atuni sa va vad dc mai zambiti

                        Comment


                        • Daca pusca la 60001, ala e pur ghinion...similar daca ar pusca la 30000
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • depinde si cum conduci.. ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by focsy View Post
                              da. am schimbat si pompa de apa. cu 2 sapt inainte sa ma duc in service sa schimb distributia a inceput sa-mi scada antigelul.
                              N-are nici o legatura. Daca era dusa pompa de apa, o auzeai - dar e bine sa schimbi si pompa daca ai banuti.

                              PS: daca imi aratati un caz de curea ''puscata'' la 60-70-80.ooo km ma inchin in fata voastra.

                              Comment


                              • dar pana la urma ce facem cu perioada aia de 4 ani??? imbatraneste asa rau materialul, incat trebe schimbata distributia, sau asteptam...asteptam...asteptam???
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google