distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut!
    Am vazut la Norauto o oferta la kit de distributie pt Logan 1.5 dci cu pompa de apa inclusa la 250 lei. Cureaua este sigur Contitech (fabricata in Germania de Continental), rola tot ceva nemtesc, despre pompa de apa nu stiu nimic. Ofera garantie 2 ani sau 60000 km. Manopera 350 lei. Totul ajunge undeva la 650 lei cu tot cu antigel. Ce parere aveti? Nu stiu ce sa fac, am retineri datorita pretului mic al kitului.

    Am schimbat la Norauto Berceni un kit de distributie la un 206, kit Contitech (curea + role) aproximativ 500 lei si pompa apa HEPU vreo 300 lei. Pt Logan, la autokarma un kit de distributie Contitech costa vreo 450 lei si o pompa de apa vreo 150 lei.
    Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

    Comment


    • frate dute la adras de langa billa moghioros 580 ron distriobutie cu tot cu manopera(fara pompa de apa)

      Comment


      • aragorn, eu parca vad ca piesele alea sunt de la COnex distribution si fabricate in China....
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Am aflat, pompa de apa este "NGH Germany", adica ASAM (Conex) adusa din China sau ceva de genul.
          Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

          Comment


          • rola de la distributie este fabricata in China.Pe o parte scrie Gates si pe cealalta made in China.Rola de la accesorii se inlocuieste si separat. Cateva preturi in Ploiesti.Kit distributie cu rola Gates(de origine)-345,pompa de apa de origine-200,curea accesorii de origine-70,rola accesorii made in France-85(cea din fabrica era made in Turcia si a functionat 150000)si antigel 22 litrul si manopera la un service particular 150.Totul a decurs OK si sunt foarte multumit.

            Comment


            • rolele gates au rulment nsk. Am vazut si cu koyo. De ce unele vin asa si unele asa nu stiu

              Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

              Comment


              • Ce se schimba la masina fara servo si fara aer cond?Doar pompa si cureaua?.Mai e si altceva?
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • chiar daca ai avea servo si aer conditionat, tot schimbi cureaua si intinzatorul de la distributie. eventual pompa de apa, daca-ti scapa sau daca ai multi km si o schimbi preventiv.

                  servo (hidraulic) si aerul conditionat sunt pe cureaua de accesorii, nu cea de distributie.
                  internal combustionizer

                  Comment


                  • pompa de apa se inlocuieste la 120 000 km.eu am mers 150000.acum s-a schimbat zgomotul motorului.

                    Comment


                    • preturi distributie la Simpotrans 1.6 16v sictiriti, raspunsuri fugitive, dezinteres

                      kit ( role curea busoane ) 650 lei

                      pompa apa 370 lei

                      manopera 300 lei

                      total 1320 lei

                      preturi distributie Dacoserv Militari 1.6 16v - cunoasterea preturilor, pieselor, amabilitatea si orientarea catre client fac toti banii

                      Kit ( role curea busoane ) 550 lei

                      pompa apa 350 lei

                      manopera 200 lei

                      total 1100 lei

                      Comment


                      • Se vede treaba ca in toamna faci distributia; ca si mine de altfel.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Pompa aia de apa zici ca e suflata cu aur...

                          Comment


                          • cred ca pana la urma renunt la a face distributia cu piese de la ei.

                            ma duce 900 si ceva cu piese bune de la o firma serioasa. de exemplu :

                            Kit ( curea role buson ) 480 curea Conti

                            pompa apa SKF 240

                            manopera 200 total 920

                            @ Soran daca citesti pe aici poti sa imi spui ce role sunt in kit ul Contitech. mai mult ca sigur aleg varianta asta

                            Comment


                            • Alessandro dar dc nu bagi o pompa de apa Hepu(230-240 RON pt 16v)? Eu alea stiam ca sunt cele mai bune... ca fapt divers. Iar in alta ordine de idei, kit-ul de accesorii unde l-ai socotit?
                              Si pe mine ma intereseaza, mai am vreo 9000 km
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment


                              • Hepu sunt foarte bune dar SKF > Hepu. Pentru 16V o pompa Hepu este mai putin de 200 lei.

                                @ alessandro - cam asta o sa imi cumpar si eu la anul cand fac distributia, ramane sa ma hotarasc cine o monteaza.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google