distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si fratele meu a schimbat distributia masinii de la serviciu la Dacoserv Militari si au lucrat exceptional.Pe mecanicul care a realizat "operatia" il chema Viorel,asta daca va ajuta cu ceva .

    Comment


    • acolo ma gandeam si eu sa o fac. costa si foarte putin 170 lei la 16v

      Comment


      • curea distributie

        Originally posted by darksid3 View Post
        O curea de distributie trebuie sa tina minim 120.000 km si 6 ani, asta este adevarul. La Ford (un exemplu doar) folosesc un interval chiar mai lung si exceptand tensiunile care, probabil, nu sunt la fel, materialele tot cam alea sunt.
        De altfel se vede foarte clar, daca stai sa urmaresti problemele ca, rupturile kiturilor s-au produs DUPA operatiunea de schimbare, datorita celor contrafacute sau a "Doreilor".
        La curea 4 ani la Fiat

        Comment


        • La Fiat se dadeau 2 ani si 30.000 km, pana acum putin timp, deci lucrurile sunt foarte clare
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • la dacoserv o s-o fac si eu in decembrie. in general am facut lucrarile la ei. daca tot stau in militari...

            Originally posted by alessandro View Post
            acolo ma gandeam si eu sa o fac. costa si foarte putin 170 lei la 16v
            sa treci si pe moinesti, sa bem o bere la Gedi.
            Last edited by B997NDL; 1 July 2012, 20:19. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Octavian View Post
              Daca mai ai ambalajul fa cateva poze si urca-le pe site.
              Ambalajul era in cutie de origine? (sincer nu mai stiu cum arata in cutia).
              Ambalajul era in cutie de origine si a costat 120 lei kitul,poti vedea pe net daca dai pe situl de la firma

              Comment


              • La astea ieftine in cutie de origine fiti atenti la data fabricatiei.
                [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                Comment


                • Masina are 4 ani jumate si 33.000 km pe bord facuti mai mult in oras, distributia a fost schimbata la 2000 km la reprezentanta din cauza pinionului cu probleme . Dupa aprecierea voastra cat ar mai merge deoarce nu am bani acum de schimbat.
                  Avand in vedere ca mai turez motoru in depasiri/sprinturi cat de mult ma risc la o eventuala rupere a curelei avand in vedere vechimea ei.
                  sigpic

                  Comment


                  • Merge lejer 5 ani sau 120 mii de la momentul schimbarii.
                    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                    Comment


                    • salut fratilor loganisti. Sunt din Iasi si am o Dacia Logan din 2008 61.000 km si vreau sa ma duc sa-mi fac revizia de 60.000 km. Azi am dat telefon la reprezentanta CAREMIL si sa cad nu alta: mi-a zis ca schimbul de kit de distributie, ulei si revizia de 60 mii cu totul ma costa 1700 RON. Sa cad nu alta. Voi ce credeti ? E mult? Fiecare revizie la 10, 20, 30, 40, 50000 l-eam facut tot la CAREMIL si tot scump ma costa. Sa-mi bag ceva undeva.Mi-a cazut fata nu alta. Astept raspuns.Ms.

                      Comment


                      • Revizia de 4 ani sau 60.000 km presupune: schimb ulei+filtre, schimb placute de frana, schimb bujii, schimb lichid de frana, schimb lichid de racire, schimb kit distributie, schimb kit de accesorii si cred ca mai sunt dar nu-mi vin in minte acum, deci d-aia si pretul. Daca vrei sa schimbi doar distributia, specifici lucrul asta si vezi ce scoruri au.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Tagdrian, stai calm, înlocuiește la service doar distribuția (kit distribuție și eventual pompă de apă) și cureaua de accesorii. În rest, filtru de aer, plăcuțe de frână, bujii le poți face tu însuți gratis. Ar mai fi schimbul de ulei care pentru 30 de lei nu merită să te murdărești sau chinuiești dacă nu ai o groapă sau o rampă.
                          sigpic

                          Comment


                          • Salut,

                            Ce implica distributia? Am 4 ani cu masina dar am 20000 de km cu ea..
                            Pot sa schimb doar cureaua (uleiul si filtrele le-am schimbat recent)

                            Comment


                            • Mai mergi linistit cel putin un an.
                              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                              Comment


                              • Originally posted by milcea View Post
                                Salut,

                                Ce implica distributia? Am 4 ani cu masina dar am 20000 de km cu ea..
                                Pot sa schimb doar cureaua (uleiul si filtrele le-am schimbat recent)
                                Eu as schimba cureaua de distributie si cureaua accesorii si as mai merge linistit vreo 4 ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google