distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @IancuMIC - cererea a fost facuta la Dacoserv si a inclus exact ce am dat mai sus:
    Kit distributie + kit accesorii + pompa de apa + 1-2 role (de obicei mi s-au mai stricat si am intrebat si de acestea). Totalul a fost ala care ti l-am zis ... iar promotia vine cu -10% deci 180 ron in minus. Astea sunt preturile in urma cu o saptamana. Din pacate dacoserv este fix in partea cealalta a Bucurestiului fata de mine deci nu pot merge din nou.

    In schimb piese aduse de mine sunt 430 RON-450 RON (kit conti complet)+ pompa de apa 185(hepu)+ kit accesorii 200-250 RON kit accesorii = 900 ron + 50 ron/rola . Manopera e aceeasi chit ca o fac cu piesele mele chit ca o fac cu piesele lor.

    Sincer eu nu as face o distributie la 80k km fara sa schimb pompa de apa ... oricat de buna ar fi ea sau ar arata in momentul demontarii.
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • Originally posted by alfabit View Post
      Daca esti curios dom` profesor Iancu cauta si tu un carnet de intretinere de 1,6 16v E5 si te uita singur, pe urma parca vad ca ai sa zici ca scanarea nu are rezolutie suficienta sau motorul meu nu e K4M-696 E5 si o sa vrei si poza cu motorul sau scan dupa CIV sau mai stiu eu ce ...
      Cel mai bine convinge-te si singur...
      M-am saturat sa corectezi tu pe toata lumea, doar asa sa te bagi in seama
      Amice, daca vii cu o afirmatie, vino si cu niste argumente care sa-ti intareasca spusele. Tu n-ai facut decat sa arunci cu vorbe.
      Ai termen pana maine sa faci o poza sau un scan, prin care sa ne dovedesti ca ai dreptate. Daca nu vii cu poze, o sa te taxez, conform regulamentului, pentru postul de mai sus.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Nu accept termene de la nimeni.
        Asa ca nu mai astepta pina miine.
        Chiar te rog INSISTEN sterge contul " alfabit " si posturile mele care sint proprietatea mea

        Comment


        • Ok. Asta dovedeste ca nu stii despre ce vorbesti.

          Sa trecem mai departe, zic.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by alfabit View Post
            Nu accept termene de la nimeni.
            Asa ca nu mai astepta pina miine.
            Chiar te rog INSISTEN sterge contul " alfabit " si posturile mele care sint proprietatea mea

            Proprietatea ta e aia pentru care ai platit bani sau ai mostenit-o...sau o emanare intelectuala de pe urma careia castigi bani, altminteri, elucubratiile si proasta crestere sunt lucruri de prost gust si crestere, nicidecum "proprietati". BAN permanent!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Originally posted by Canto View Post
              @IancuMIC - cererea a fost facuta la Dacoserv si a inclus exact ce am dat mai sus:
              Kit distributie + kit accesorii + pompa de apa + 1-2 role (de obicei mi s-au mai stricat si am intrebat si de acestea).
              Da' nu inteleg despre care role vorbesti; cele doua kit-uri contin si rola si intinzatorul; vezi ca-ti mai trebuie si doua capace la axe, care sunt peste 60lei.
              Sincer eu nu as face o distributie la 80k km fara sa schimb pompa de apa ... oricat de buna ar fi ea sau ar arata in momentul demontarii.
              Nici eu, dar cum aveam putin peste 50 000km am preferat sa o mai las si sa-mi asum un oarecare risc.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • la Fluence 1.6 16v, distributia se face la 120.000 cu verificari periodice din 30 in 30 mii

                aceleasi piese, aceleasi coduri...absolut identice

                Comment


                • Cred ca Renault are grija mare de proprietarii Dacia, punandu-i sa schimbe distributia la mai putin km. Si tot voi sunteti nemultumiti de grija aratata.

                  Comment


                  • Asa si la VW (nu stiu daca la tot grupul VAG), prima distributie se schimba la 120k sau 4 ani, iar dupa aia la intrerval de 60k sau 4 ani.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by IancuMIC View Post
                      Da' nu inteleg despre care role vorbesti; cele doua kit-uri contin si rola si intinzatorul; vezi ca-ti mai trebuie si doua capace la axe, care sunt peste 60lei.


                      Nici eu, dar cum aveam putin peste 50 000km am preferat sa o mai las si sa-mi asum un oarecare risc.
                      Kit-ul de accesorii contine doar rola intinzatoare si curea. Eu de obicei schimb si celelalte role de la accesorii, cele de ghidaj. Capacele de axe sunt incluse in kit-ul prezentat de mine.

                      Oricum cam astea sunt preturile cu astea traim .
                      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                      Comment


                      • Eu am 42000 km si 5 ani jumate aproape si nu am schimbat distributia ,am zis ca o schimb la vara sau mai repede ca vreau sa imi pun GPL si nu stiu daca sa o scimb inainte sau dupa ce am montat instalatia GPL voi ce parere aveti?

                        Comment


                        • la Km pe care ii faci anual ar trebui sa lasi masina pe benzina nu pe GPL, altfel iti amortizezi instalatia dupa 3 ani.
                          Schimba doar kcurea si rola de distributie si cureaua de accesorii... atat

                          Comment


                          • Originally posted by Canto View Post
                            Kit-ul de accesorii contine doar rola intinzatoare si curea. Eu de obicei schimb si celelalte role de la accesorii, cele de ghidaj.
                            Am inlocuit distributia si accesoriile la 16v si crede-ma ca stiu ce mi-au pus; kitul distributie ca si cel de transmisie contin o rola intinzatoare, cate o singura rola de ghidare si cureaua.
                            Doar pentru corecta informare, nu vreau sa polemizez.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Am oaresce regrete ca am schimbat asa devreme distributia ~73 sau 75000 km parca...
                              In prezent aproape 120000 km si o voi lasa (daca nu sunt probleme gen pompa apa, galeti) pana pe la 160000 km.
                              Atunci schimb si galetii.

                              Bine ca la Fluence 1.6 16V se poate schimba prima data la 120000 km...

                              Asta n-a fost politica sa vada cat tine, a fost sa scoata bani din service.

                              Comment


                              • Am schimbat si eu la 1.4 zilele trecute dupa 5 ani jumatate si 50k km si cureaua de distributie arata foarte bine,nici pompa de apa nu avea vreo problema dar am schimbat-o daca tot am umblat acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google