distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cati ani ati tinut o distributie pe masina? ( eu am 8 ani si 3 luni, doar 50 mii )

    Comment


    • ar cam fi timpul

      mi-a placut acest "doar 50 mii"

      eu am 6 ani si 9 luni cu 26 000 Km dar nu-mi propun sa te egalez
      Last edited by abc; 14 December 2013, 20:12.

      Comment


      • La VW merge si ...10 ani. . Loganul e mai pretentios cu distributia; are regim special.
        Last edited by IancuMIC; 14 December 2013, 20:12.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • nu numai wv, opel si citroen deasemenea au (cel putin pe 1.6 twinport si 1.4+1.6 citroen benzina) intervale de 120.000 km/10 ani ...
          dacia trebuie revizuita mai des, sa nu sara de la punct
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Atatia cai sa nu arunce supapele in aer...

            Eu tin distributia 90.ooo km. Nu cea originala de fabrica , dar una care stiu ca nu-i contrafacuta si e montata corect.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by aleczs View Post
              cati ani ati tinut o distributie pe masina? ( eu am 8 ani si 3 luni, doar 50 mii )
              am schimbat la un logan de-al meu la 8 ani si 29500km
              cum stai cu scurgerile pe la simeringul de vibrochen si cu scurgerile de la pompa de apa?

              apropo, despre ce masina este vorba la tine?
              ​​​​​​

              Comment


              • logan 1.4 mpi, tfsi asi fi dorit eu sa fie )

                Comment


                • vezi in primul rand daca ai urme sub fulia de la vibrochen si pe baia de ulei de ulei. Daca ai scapari pe acolo, e din simeringul de distributie. In cazul acesta daca tot umbli acolo schimba si celebrul pinion sinterom care antreneaza prin lant pompa de ulei, cu un pinion original made in france

                  uita-te si la imbinarea capacelor de distributie in zona pompei de apa, daca ai pete ceva

                  ia-ti kit calumea ceva consacrat si mergi sa iti schimbi distributia
                  ajunge 8 ani de zile cat te-a tinut
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • Kit distributie Motrio pentru Logan pentru 8V benzina, 207 lei si se pare ca e facut de SKF

                    Ar fi o alegere interesanta.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Dar de ce sa nu mai pui 10-20 de lei si sa iei direct SKF?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Chiar, de ce sa mai pui 10 de lei pentru aceiasi piesa?
                        http://www.dacia.ro/servicii-post-va...i-recomandate/ 208 lei
                        http://www.epiesa.ro/set-curea-de-di...5/art-1453024/ 218 lei
                        Last edited by einstein1984; 27 December 2013, 14:12.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Pentru ca prefer o alegere "sigura", nu o alegere "interesanta".

                          Fiecare e liber sa faca ce doreste cu banii lui si cu masina lui, dar 13 lei diferenta nu mi se pare o suma pentru care merita sa faci alegeri "interesate".

                          L.E. Acum am vazut ca ai editat si ai pus un kit de distributie SKF si mai ieftin, deci o diferenta si mai mica.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • mie imi place chestia aia "recomandat vehiculelor iesite din garantie" ... adica un gen de a spune ni se rupe daca ti se rupe

                            Comment


                            • In fine, eu as prefera garantia oferita de renault uneia oferita de sc piesepenetia-ideunde nu-s srl. Mai ales daca vorbim de fix aceiasi piesa cu alt nume pe eticheta.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • pai si cat este garantia la service dacia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google