distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu 699 lei ,manopera inclusa in service Dacia

    Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.


    Sau 225 lei kit-ul fara montaj si il schimbi tu sau intr-un service sau cineva priceput


    Sau


    Comment


    • Originally posted by maurice2001 View Post
      anul trecut in noiembrie cand am fost la revizie la reprezentanta dacia era o oferta de schimbat distributia la 1,4 la 290 lei material+manopera.cum de garajistii le schimba mai scump,nu pricep?
      Ce anume se schimba, o rola si o curea de distributie?
      Vezi mai intai ce inseamna distributie completa la un 1.4.

      Comment


      • Motor 1.6 16 valve,kit distributie gates,curea accesorii gates,pompa de apa hepo,completat nivele lichide plus manopera,1000 lei,e bine?

        Comment


        • si tine un an la banii astia ?!

          Comment


          • Originally posted by amitaf View Post
            Motor 1.6 16 valve,kit distributie gates,curea accesorii gates,pompa de apa hepo,completat nivele lichide plus manopera,1000 lei,e bine?
            Pai asa imi facusem si eu calculele, 880 lei distibutie completa pe pi@@@@@.ro cu tot cu pompa, si vreo 150-170 manopera, deci in jur de 1000 si ceva de lei, maxim 1100.

            Comment


            • Nu e scump ,e foarte scump!

              Comment


              • Asa este, ia-ti bicicleta, dar nu, ca si la aia va fi scump de uns lantul.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • ce preturi )

                  eu am schimbat distributie( rola,curea, pompa apa ) + antigel + pivot dreapta + bucse bara strabilizatoare + filtru aer = 900 lei cu tot cu manopera..
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • Astea sunt preturile, scump, nescump.

                    880 lei distibutie completa pe pi@@@@@.ro cu tot cu pompa,
                    eu am schimbat distributie( rola,curea, pompa apa )
                    Voi faceti deosebirea intre distributie completa si pe bucatele?

                    Pai numai kitul de accesorii e peste 300 de lei.
                    Last edited by mr.K; 28 October 2013, 11:35. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • eu am schimbat in primavara urmatoarele :
                      kit distributie SKF (curea branduita de ei) - 180 lei (cumparat de la augsburg pentru siguranta somnului de noapte)
                      pompa apa hepu - 150 lei
                      kit accesorii complet, de origine - 200 lei
                      manopera total - 150 lei
                      antigel roz - 60 lei
                      total 740 lei, super afacere
                      in reprezentata ajungea la un 1300 lei
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Eu pun urmatoarea intrebare ...Cam cat ar trebuie sa dureze un schimb de distributie complet + role/curele accesori pt un benzinar ?

                        Pun intrebarea asta pt ca am observat ca multe service-uri incarca nejustificat de multe ore la manopera...numai ca sa ia mai multi bani.

                        Cat cat ar fi timpul correct pt schimb kit distributie + kit accesori ?
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • kit accesorii complet, de origine - 200 lei
                          Hâc, bun preţ.

                          Pun intrebarea asta pt ca am observat ca multe service-uri incarca nejustificat de multe ore la manopera...numai ca sa ia mai multi bani.
                          Nu stii bancul cu mecanicul mort de tanar? I se calculase varsta dupa orele tehnologice facturate .
                          Atat ti se factureaza.
                          Last edited by mr.K; 28 October 2013, 11:54.

                          Comment


                          • Originally posted by prometheus View Post
                            Eu pun urmatoarea intrebare ...Cam cat ar trebuie sa dureze un schimb de distributie complet + role/curele accesori pt un benzinar ?

                            Pun intrebarea asta pt ca am observat ca multe service-uri incarca nejustificat de multe ore la manopera...numai ca sa ia mai multi bani.

                            Cat cat ar fi timpul correct pt schimb kit distributie + kit accesori ?
                            La mine a durat 1.5 ore, de cand a ridicat masina pe elevator pana cand am iesit pe poarta garajului.
                            @mr.K - initial nu cumparasem kitul de accesorii, dar cand a demontat cureaua era crapata si rola avea joc, galetul era in regula, dar la oferta asta de pret am schimbat fara sa stau pe ganduri, ce mi-a placut - cureaua de accesorii de origine vine pe producator hutchinson, la fel ca cea de prim montaj
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Voi faceti deosebirea intre distributie completa si pe bucatele?

                              .
                              se zice ca e obligatoriu sa schimbi si pompa de apa cand schimbi distributia si de asta am mentionat, ce-i asa de anormal ca am pus in paranteza si pompa de apa? stiu si eu ce-i kitul de distributie, stai calm, ca nu-s de pe camp venit acu
                              @
                              prometheus- in jur de 2 ore, depinde cat de lenes e mecanicul
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Originally posted by is40gan View Post
                                Nu e scump ,e foarte scump!
                                Pai numai capacele de la distributie sunt ~80lei; la 16v e un pic "altfel" decat la 1.4.
                                Originally posted by Tudor View Post
                                se zice ca e obligatoriu sa schimbi si pompa de apa cand schimbi distributia
                                Cine zice?
                                Daca schimbi distributia la peste 90 k, atunci e logic sa schimbi si pompa.
                                Eu am facut distributia la 54.000; trebuia sa schimb fara motiv pompa? Intre timp ma apropii de 70.000.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google