distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei de la Dacia mi-au facut o oferta in care ies la 1250 RON incluzand in asta:

    - revizia mecanica (fara filtrul de ulei care il duc eu)
    - kit distributie Dacia Renault de origine (434 RON!)

    Cum vi se pare? Pretul asta nu include pompa de apa, intrucat zic ei nu o schimba fiindca nu curge.

    Nu prea inteleg eu ce e ala kit de distributie Dacia Renault de origine E de increderea treaba?

    Ca pret e mult mai rezonabila toata treaba. Zic ei ca as avea ceva promotie si ca fara promotie as iesi la 1600 RON (fara pompa de apa!), deci de acolo cred ca vine diferenta.

    Mersi tuturor!

    Comment


    • kit accesorii?

      La ala nu ti-au facut "oferta"? Daca e si ala inclus, e buna oferta ptr. o reprezentanta...daca nu, nu prea e "oferta" ca tot in jur de 1500-1600lei te ajunge in total. (fara pompa de apa)

      Comment


      • Ok, confirmat cu ei pretul final CU TVA ar fi 1312 RON (ulei, filtre, distributie, manopera).

        Referitor la ce ai intrebat @Kojak (si mersi de atentionare!):
        Apare pe deviz (preturi fara TVA acolo!)
        La manopera: OG INLOC CUREA DE ACCESORII: 45 RON
        La piese: CUREA STRIATA: 104 RON.

        Asta sa fie kit accesorii de care zici? Deci ar fi la 150 RON + TVA.

        Mersi inca o data.

        Adjudecat. Ma duc la Dacia. Revin cu detalii dupa marea operatiune.

        Spor si mersi tuturor.
        Last edited by cb10; 26 February 2014, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Eu am primit oferta de 1500Ron de la un service agreat din Iasi. Modelul tot 16v, dar include schimb kit distributie, schimb pompa apa, kit accesorii, antigel si capace arbori came. Manopera separat este 240Ron.

          Comment


          • Asta sa fie kit accesorii de care zici? Deci ar fi la 150 RON + TVA.
            E doar cureaua. Extrem de scumpa, as zice.
            Kitul accesorii complet costa ~300-350 de lei.
            Last edited by mr.K; 26 February 2014, 16:47.

            Comment


            • Confirm ce zice colegu' K, kitul de accesorii NU contine doar reperu' "curea striata".

              Mai sunt si vreo 2 role p-acolo care se schimba, galeti (infasurator si intinzator) le zice generic.

              Ia musai tot kitu' integral, nu doar cureaua...abia dupa asta poti sa-mi multumesti.
              Last edited by Kojak; 26 February 2014, 16:58.

              Comment


              • la 16v userul alessandro sau drMke se pricep
                Oricum ia kitul de distributie + pompa de apa, ca altfel te paruiesti cu aia de la service cand va trebui sa iti acorde garantia
                ia si alea 2 capace care se tot vorbea pe aicea , cateva pagini mai jos
                kitul de accesorii ia-l complet cu cele 2 role
                ​​​​​​

                Comment


                • Bai frate cata cacaiala, ba schimba doar cureaua, ba vin cu filtru de-acasa, ba nu stiu mai ce, o fi bine n-o fi bine - schimba domle tot, te costa 850 Ron piesele si vreo 3 sute manopera iar pana la 1300 faci si revizia.

                  Comment


                  • va dau eu preturi din Bucuresti de la dacoserv si meridian sud:

                    Dacoserv:
                    kit distributie 440
                    kit accesorii 460
                    antigel 110
                    pompa de apa 320
                    manopera inclusa
                    total: 1330
                    garantie am uitat sa intreb

                    Meridian Sud:
                    kit distributie 320
                    kit accesorii 470
                    pompa de apa 575(+antigel)
                    manopera 235
                    total 1600
                    garantie 3 luni la manopera si un an la montaj
                    Ambele service mi-au dat oferta fara pompa de apa cica se verifica si se schimba in functie de starea ei))

                    pana la urma cred ca ma duc la daciashop sa iau piesele si fac si manopera ca sincer piesenet.ro mi se par preturile mici
                    Last edited by vyalli; 26 February 2014, 17:39.
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • Deci pompa de apa la 'Meridian' costa aproape cat un kit complet 1,4 mpi cu ac la piesenet. ro - bun asa!

                      Comment


                      • Originally posted by vyalli View Post
                        pana la urma cred ca ma duc la daciashop sa iau piesele si fac si manopera ca sincer piesenet.ro mi se par preturile mici
                        Pe asta chiar n-am mai auzit-o.
                        Iti dau eu piese la pret triplu, daca e pe d-astea.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • .....

                          doamne fere.....
                          eu inteleg ca piesele dacia sunt unele din cele mai contrafacute dar totusi sa nu exageram
                          trebuie sa scumpim toate reperele , sa avem clienti mai multi.
                          e jale mare cu distributiile astea
                          e psihoza nationala .
                          chiar anumiti colegi nu stiti ca reprezentantele au adaos intre 100-300%
                          pt a-si acoperi plata chiriilor enorm de mari + angajati + cheltuieli neprevazute

                          Comment


                          • Dar... dupa 12 luni si o zi, garantia de la reprezentanta e PA. Si au mai platit si o roaba de bani pe aceleasi distributii ce le gaseau si in alta parte, mai ieftin.
                            Nu stiu de ce nu dau si la manopera 12 luni garantie, ci doar 3 luni.

                            Comment


                            • @vitrol

                              eu am cerut pareri despre piese.net si nu prea am primit. la faza cu preturile mici de la piese.net am obs ca sunt mai ieftina cam cu 100 de ron fata de altii de asta semnele de intrebare
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • Imediat dupa revolutie o cunostinta a adus fo' 10 geci de piele, in tara si le vindea destul de ieftin. Dupa o luna de stat cu ele "pe stoc" a venit cineva la el si i-a zis sa tripleze pretul. Asta, evident, a crezut ca este luat la misto si a mai stat inca o luna cu ele, pana intr-o zi cand a zis ca oricum nu mai avea ce sa piarda, asa ca le-a triplat pretul. In 3 zile le-a vandut pe toate si a ramas cu un profit la care nici nu visa.

                                Eu nu zic ca cei de la piese.net sunt buni sau rai, pentru ca n-am cumparat de la ei, spun doar ca "este prea ieftin" nu este chiar un principiu dupa care sa te ghidezi.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google