distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare.ce conditii sunt mai prielnice pentru ruperea curelei: mers in regim de oras, sau mersul in regim de autostrada?

    Comment


    • Din bonul postat observ că ai făcut aceste operaţiuni în service anul trecut pe 21 Iunie, merită văzut dacă şi anul acesta au vreo acţiune similară.

      Comment


      • cred ca in oras, fiind supusa mereu la demaraje si frane de motor.
        @Ampt: au zis ca si anul asta au si ca au avut an de an de cativa ani. e suportata de dacia.

        Comment


        • Originally posted by Florin_KDF View Post
          salutare.ce conditii sunt mai prielnice pentru ruperea curelei: mers in regim de oras, sau mersul in regim de autostrada?
          Frână de motor puternică.
          Oricum când este să te lase, te lasă oriunde, indiferent că eşti cu maşina în oraş sau pe autostradă.

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            Reprezentanţă Dacia Buzău.
            Dap! Din considerente personale, reviziile periodice sunt toate lucrate la ei.
            Pot sa imi schimb multe piese, insa am preferat sa le dau lor uleiul uzat, precum si acolo unde complexitatea interventiei ma depaseste, sa le-o plasez
            Pret bun, nu?
            La inceput (2007-2008) le aveau mai sus. Cand au observat ca le fug clientii, au scazut plajele.
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              cred ca in oras, fiind supusa mereu la demaraje si frane de motor.
              @Ampt: au zis ca si anul asta au si ca au avut an de an de cativa ani. e suportata de dacia.
              Au ZIS dar nu e asa.
              AI beneficiat de ceva de moment, parerea mea, pe plan local.
              Intr-o luna de zile de lamurim daca mai au asa oferta si mai ales, daca e ceva la nivel national.
              Nu mai e nimeni din alt oras care sa fi spus pe forum ca ar fi beneficiat de asa ceva.

              Oricum, chiar si cu 30% reducere, la >1500 de lei cat costa distributia la Dacia, tot mai ieftin iesi cu piesele tale. Stiu, garantia lor de 12 luni.....daca te intereseaza, pe mine nu.
              Last edited by mr.K; 8 May 2014, 13:54.

              Comment


              • am mai zis, nu ma intereseaza atat garantia, cat siguranta ca sunt piese de origine. stiu ca au mai luat colegi de pe piesenet, dar asta tot nu ma linisteste. plus ca nu stiu un mecanic bun care sa lucreze ieftin acasa sau la vreun service. am schimbat o data filtrele la unul din cartier unde auzisem ca lucreaza bine si m-a dus cu vreo 100 de lei mai ieftin decat la dacoserv, cu piesele lor. nu stiu daca merita economia.
                Last edited by B997NDL; 8 May 2014, 14:03.

                Comment


                • Bre, ti-am mai zis odata: esti singurul de pe forum care a beneficiat de oferta aia. Restul, au dat bani grei in reprezentante, pentru distributie.
                  Deci oferta de la terminarea anului scolar nu e ceva generalizat, unii din reprezentante se uita ca la un Lamborghini cand le zici de asa ceva.

                  Comment


                  • vorba ta, mai e o luna, si vedem daca mai e promotia.
                    eu cred ca va trebui sa schimb discurile de frana, lichid caseta directie, lichid frana si uleiul din cutie.

                    Comment


                    • Eu am 77.000km si 4 ani si 8 luni de la ultima schimbare. Mai astept pana la inceput de iulie poate prind oferta ... desi Dacoserv Militari imi pute cu toate ca acolo am schimbat distributia.

                      Comment


                      • oferta cica ar fi nationala, nu doar la dacoserv. dar de ce iti pute ?!
                        e de pe la jumatatea lui iunie.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          vorba ta, mai e o luna, si vedem daca mai e promotia.
                          eu cred ca va trebui sa schimb discurile de frana, lichid caseta directie, lichid frana si uleiul din cutie.
                          Acum cu distributia, inteleg ca vrei musai in reprezentanta, piese de origine garantate etc.

                          Dar la discuri, ce cauti tu la reprezentanta?
                          Ii dadeau preturi unuia : discuri+placute+schimbat un burduf planetara de langa cutie= 1200 de lei, cu reducere= 1100 de le.
                          Bah, esti nebun?

                          Pai scadem 100 de lei burduful, raman 1100* 70%=770 de lei de plata pentru 2 discuri si placute cu manopera.
                          Pai de banii astia pui BREMBO striate frate+placutele de origine care iti plac tie, nu discurile de plastilina de origine.
                          Last edited by mr.K; 8 May 2014, 15:09.

                          Comment


                          • Parca am vazut ca au promotie la discuri Motrio, vreo 160-170 de lei prechea? ( daca nu cumva am vazut eu gresit si e bucata)
                            Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                            "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                            Comment


                            • Set.
                              Au si la kituri distributie oferta pe Motrio.
                              Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.

                              Comment


                              • Motrio eu n-as pune pe masina mea. Poate pe a altora.

                                Originally posted by B997NDL View Post
                                oferta cica ar fi nationala, nu doar la dacoserv. dar de ce iti pute ?!
                                e de pe la jumatatea lui iunie.
                                Pur subiectivism. Cica avem voie.

                                In afara de ulei prea mult in baia de ulei (intotdeauna bagau 3.5l la orice MPI), si o reparatie caroserie cu rugina aparuta in 9 luni de la lucrare (facuta cu masina avand 2 saptamani de la cumparare) nu m-au suparat cu nimic. Nu au mai avut cum ca nu am mai calcat pe la ei.

                                In plus in general ma feresc de reprezentante de orice fel: da de ce uleiul asta? da de ce placutele astea? da de ce ai facut asta la masina? da de ce ai sapca?
                                Pur si simplu imi feresc neuronii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google