Intretinere Bord Si Alte Materiale Din Plastic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bun dar pentru plasticul din spate si din fata ce se folositi pentru a le da un luciu?
    Ca servetele nu dau luciu,numai curata mizeria.
    Intreb pentru ca am vazut la altii care au masina de peste 3 ani,iar acele materiale de care vorbeam arata foarte bine spre deosebire de alte masini.

    Comment


    • #47
      si eu folosesc tot servetele am gasit in auchan chiar la raionul de auto unele ieftine si bune cu luciu pe bord nu sant de acord sant sofer si vara cand bate soarele in bord te rupe la ochi cine vrea sa de cu silicon se gaseste si silicon mat am incercat si este marfa dar fiecare da cu ce vrea sau ce are la indemana

      Comment


      • #48
        Buna sper ca postez bine daca nu scuzeee...am o problema cu privire la plasticul care se afla intre cele doua usi.Cum te-ai uita la masina la usa soferului in coltul din dreapta dupa chiederul de la geam este cat tine geamul ca lungime dar peste tabla un plastic negru ca si cel din interior de la bord.Problema mea este ca acel material a inceput sa se curete.Ce sa fac? Pot sa ma duc la ei atata timp cat este in garantie ?Cre ar putea sa fie cauza?

        Comment


        • #49
          Incearca sa pui o poza te rog sa ne dam seama mai bine.

          Comment


          • #50
            OK voi face maine si o sa vedeti despre ce e vorba

            Salut am revenit cu poze.Sper ca se va intelege sunt doua poze cu ce am la masina si a treia este cu locul unde se afla problema mea.Astet raspuns.[IMG]imag001[/IMG]

            Salut nu stiu cum se ataseaza o poza pur si simplu nu pot sa va trimit
            Last edited by rontz_rontz; 3 March 2009, 20:28. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #51
              Originally posted by alindrgn View Post
              pentru fetele de usi ce folositi? am auzit de la un taximetrist ceva de o spuma activa la tub care o dai pe usa si o lasi sa se scurga. ca la spalatorie. tu doar clatesti dupa. nu vreau sa stau sa frec cu silicon. pls sa imi spune-ti care stiti si eventual ce firma e, si o poza
              revin cu intrebarea ca nu am primit nici un raspuns
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #52
                Eu am folosit Axion pasta si s-au curatat foarte bine. Fara gluma
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #53
                  Salut alindrgn!
                  Eu folosesc BIOCARPET (nu radeti, face minuni) si o perie mica pt a "freca" plasticul (la fel de bine se poate folosi o bucatica de perdea). Dupa asta clatesc folosind o carpa si putina apa.
                  Last edited by gorby; 3 March 2009, 22:04.

                  Comment


                  • #54
                    bun...si cu materialul textil ce fac? cum il spal. ca mi-e ca ramane jeg si se inegreste. la mine e gri simplu, fara alte culori sau alte modele. poze la my ride
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #55
                      incearca si tu cu putin vanish sau biocarpet sau o combinatie intre cele doua, sau ai putea sa capitonezi cu piele sau imitatie de piele.

                      Comment


                      • #56
                        Pai si cand se usca nu raman urme?

                        Comment


                        • #57
                          mai bine scrie cineva care a mai spalat fetele de usi si a curatat si materialul textil. decat sa 'incerc' mai bine le las asa jegoase cum sunt. astept pe careva care stie sigur din experienta cum curat materialul textil
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            daca e diluat nu cred dar mai bine e cum zice alindrgn, sa ne zica cei care au spalat si cu ce... . da cu aparat de ala cu vapori ati incercat cineva dupa care cu o carpa de bumbac sau ceva?
                            Last edited by raducu26; 3 March 2009, 23:13.

                            Comment


                            • #59
                              Sunt solutii de curatat materialul textil al tapiseriei masinilor...se gaseste in supermarket. Dai bine cu ceva detergent pe fetele usilor apoi folosesti solutia pt textile si gata...eu am folosit Axion si a iesit foarte bine mizeria de pe plastic, apoi clatesti bine cu apa
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #60
                                Am curatat fetele de usi - plasticul cu MrProper diluat cu apa si cu periuta. Am sters cu o carpa umeda curata. Materialul textil cu vanish pentru covoare. Respecta instructiunile de pe produse si va iesi ok.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google