Intretinere Bord Si Alte Materiale Din Plastic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Red_Alin View Post
    Curata bine,faza e ca cel putin la mine dupa ce se usuca bordul ramane putin albicios asa si arata cam urat,iar de masca din fata si alte materiale de plastic din exterior,daca le sterg se pune un start de praf si arata oribil.
    Daca ramane albicios e posibil ca servetelele respective sa contina alcool. Incercati sa nu folositi servetele umede precum cele de maini pentru ca contin alcool si eventual glicerina, ceea ce nu face prea bine plasticelor bordului.

    Va recomand sa cautati dressing-uri pe baza de apa. Aspectul va fi unul mat/satinat si protectia plasticelor va fi mult mai buna; ma refer la protectia anti UV.

    Comment


    • Alcool scrie pe ele ca nu contin,dar glicerina nu stiu.Ca sunt dinalea pentru bebelus

      Comment


      • eu folosesc PRO X pt materiale din plastic si pt bord ,sterg cu o laveta umeda sau cu o carpa de microfibra si totul arata k nou,sunt multumit de el

        Comment


        • eu folosesc produse Turtle, foarte multumit

          Comment


          • ce stiti de ulei siliconic este bun sa dai pe bord si tot ce este plastic?

            Comment


            • ...e bun,chiar e indicat pentru plastice interior...din cate stiu sunt multe produce special pt. asa ceva pe baza de ulei siliconic...cam atrage praful,dar se sterge tot cu ulei siliconic

              Comment


              • am inteles ,am dat si eu cu el pe bord si pe bara ca nu am bara vopsita toata si vreausa spun ca arata foarte bine ,vreau sa vad cum strange parful acum ,sunt curios

                Comment


                • ...poi pe exterior nu e indicat,se vor lipi diverse...dar o sa vezi

                  Comment


                  • pai am dat cu silicon si dupa ce l-am intins am frecat cu o carpa de bumbac pana lucea ca la crema de pantofi

                    Comment


                    • servetelele pt copii din cate am vazut eu contin si glicerina si multe altele pt copii. Si eu tot cu ele sterg tot ce e plastic prin masina si curata bine. Ce vreau eu sa intreb ??????? oare in timp (plasticul) il poate afecta in vreun fel?????

                      Comment


                      • Asta nu stiu,dar eu sunt hotarat sa trec pe Cheryy dinala.Arata foarte bine dupa ce dai bordul cu asa ceva..Eu inca nu am mi l-a recomandat un prieten dar crede ca cea mai buna varianta.

                        Comment


                        • eu am incercat foarte multe solutii de bord si in final m-am oprit la uleiul siliconic Winny. Il iau din Cora si costa doar 4 lei. Sticla are forma de brad si imi ajunge pentru a curata toata masina, bord, fetele de usi, consola... etc. Pentru a sterge bordul folosesc o laveta din microfibre ( 30 de lei ). Merita toti banii... o folosesc si cand spal singur masina... sterge fara sa lase nici o urma... mai bine decat cu piele de caprioara.
                          sigpic

                          Comment


                          • eu folosesc servete umede sau silicon de bord pe care nu il dau din abundenta..pronto a folosit careva?)

                            Comment


                            • Am pus mana pe o solutie speciala pentru suprafete ce tin de interiorul unei masini. Este cea mai adevarata chestie pe care am folosit-o pana acum: nu miroase, nu contine silicon, nu e uleioasa. Curata totul perfect fara sa lase urme....problema e ca e adusa din USA...la noi nici o sansa s-o gasesc.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Daca tot nu se gaseste neam in Romania, daca spui cum se cheama cred ca nu se pune drept reclama ;) Eu o sa le spun pe nume (altfel mi s-ar parea inutil sa zic "folosesc niste servetele bune, da' nu spun de care"): folosesc servetele ArmorAll mat finish - mi se par foarte bune si nu ramane bordul lucios deloc. Cat despre Pronto, am folosit prin casa, cum am vazut eu la TV ca dadea o dobitoaca pe televizor, pe aparatura, peste tot. Tot cu dinala am dat - mare prostie am facut, nu stiam cu ce sa le mai curat ca ramasese un smac scarbos care nu se mai lua cu nimic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google