Intretinere Bord Si Alte Materiale Din Plastic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pt. bord si tot ce inseamna plastic in masina folosesc, cu rezultate foarte bune, Sonus Cockpit Detailer.

    Comment


    • pentru bord nu mai folosesc nimic de cand am filtru de polen, iar pentru fetele de la usi folosesc 1Z plastik reinger
      sigpic

      Comment


      • Eu am folosit candva o vaselina siliconica pentru mecanisme fine, dadea rezultate destul de bune, mai ales ca bordul isi pastra acea stralucire mult timp, iar praful se lua foarte usor cu o carpa uscata, ramanand bordul curat ca si cum l-as fi dat atunci. Mai nou folosesc doar servetele speciale din Carrefour, care isi fac treaba destul de bine, doar ca nu mai acelasi luciu.

        Comment


        • Dar pentru volan (fara piele) ce folositi? Ca la mine probabil de la soare, si de la uz, a inceput sa se albeasca pe alocuri, plus ca a inceput sa "crape". Exista ceva sa-l faca spre negru, inapoi? Dar fara solutii gen, servetele umede sau silicon, ca nu vreau sa-mi alunece mana pe el...
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • Eu toate plasticele din masina le sterg cu Pronto albastru, in recipient cu pulverizator.

            Comment


            • si eu am montat filtru de polen acum un an si merita investitia.Inainte era destul de mult praf pe bord.
              -pentru curatat eu folosesc silicon spray si servetele umede sau o laveta putin umeda

              foloseste cu incredere spray cu silicon si pe volan nu se intampla nimic al meu este de piele si chiar nu aluneca mana pe eldepinde si de firma ca nu toate is la fel
              Last edited by PRESTIGE; 3 December 2011, 13:26. Reason: Automerged Doublepost
              MY CLA

              Comment


              • Stie careva vre-o solutie pentru reconditionat bordul si plasticul de pe fetele de usi ? S-a cam "ars", albit. Posibil de la alcoolul din solutiile de curatare.
                Ceva de innegrit bordul si fetele de usi.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google