Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da...da...o sa le calibrez. mersi
    pe astea de pe masina le-am mai calibrat o data...dupa 25.000, dar la astea cu 2 craci e cam greu e calibrat....cracii aia au suprafata concava...dar a mers.

    Comment


    • pune denso k 20 tt, vei fii multumit si a mea e remapata , cel mai bine tragea cu beru ultrax cu 4 craci, daca vrei smancituri, denso sunt beton, le am scos dupa vreo 10 mii erau curate cum nu le am vayut nici cele de fabrica, oricum bafta la alegere ;)

      Comment


      • Denso k 20 tt, merg si pe 1.4 remapat?

        Fata de Eyquiem cu 2 craci, avem diferente sesizabile?

        Nu vin cu gap-u' reglat la 0.9, "by defaul" (n-am lera)?

        Comment


        • Merg la fel de bine pe 1.4 si 1.6, nu mai stiu cum au venit cu gap insa cred ca era 0.9 ca pe toate a trebuit sa le modific. Diferentele tin mai mult de cum percepi masina ca sofer, unii nu simt nici remaparea, d-apoi o bujie ... daca iti cunosti atelajul va fi o diferenta.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Aha...mersi. Cred ca o se le incerc si io.

            Comment


            • Denso folosite ~13.000 km
              Verificate cu lera sunt tot la 0.8 ca atunci cand le-am montat, nici urma de uzura, sa-mi dea de gandit ultima cam afumata? E de la pistonul de langa distributie.
              Attached Files
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Sal baieti o intrebare am bujiiel astea denso sunt mai bune ca cele de origine?Am pe masina bujii de origine adica de logan 1,4 mpi si as vrea sa le schimb cu unele denso ca cica se infige mai bine masina cu astea denso?

                Comment


                • ia denso fara probleme. Si un alt iuzar dupa aicea o pagina mai inapoi, tot cu 1.4 a migrat la denso
                  Last edited by Leo0608; 27 February 2014, 22:57.
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • Eu nu vad decat 4 bujii curate, care lucreaza putin cam rece dupa coloratia ceramicii. Afumata nu mi se pare nici una.
                    sigpic

                    Comment


                    • mi-ai luat vorba din gura

                      Comment


                      • NGK Iridium cu 95.000 km and counting.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Ai ceva gap nu gluma, iar tu ai si GPL.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Sunt rulate 40mii cu GPL.
                            Le am mai micsorat gap ul cu ocazia asta.
                            Nu simt vreo diferenta.
                            Le tin pana dau semne ca si au trait viata. Sunt curios cat rezista.

                            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                            Comment


                            • 160.000 pe putin...

                              Comment


                              • Poate nu chiar atat dar dupa cum arata, mai merg vreo 35-45.000 in mod sigur; deci se merita aceste bujii
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google