Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • compresoru s-a montat pe un logan care i-a fost pus ac ,deci nu mai este ,s-a dat

    Comment


    • ma intreb oare, sistemul de ac de la supernova clima, cu motor 1.4, acelasi de pe logan nu se potriveste?!
      pretul asta de 30 de milioane, sa ma iertati dar mi se pare JAPCA pe fata! pai daca ai 30 de mil vinzi masina ta si cumperi alta cu aer! pffffffff .....1000 de euro sa pui aer pe un logan, parca e plin de sisteme si senzori precum noul BMW 760 Li!

      Comment


      • toate piesele adunate ajung intre 18-22 mil .eu nu am cerut 1000 euro eu am cerut munca mea ,ultimul care a pus la mine piesele l-a ajunj 19 mil, daca te referi la asta

        Comment


        • deci daca vin eu cu toate piesele la tine, ma ajuti cu montajul contra sumei de 1000 ron?

          Comment


          • te ajuta stai linistit!!
            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

            Comment


            • da te ajut

              Comment


              • acum nu vrea nimeni,vine caldura ,procurativa piese

                Comment


                • salut ... am si eu o intrebare ... am un logan 1.4 ambiance standard ( mai bine zis chel ) ... am inteles ca pentru a monta a/c pe modelu asta trebuie sa montez si servo corect ?
                  intrebarea mea este cat dureaza in total toata treaba si care e prin bucuresti care se baga la asa ceva ...
                  va multumesc anticipat

                  Comment


                  • poti pune ac si fara sa ai servo pe masina!
                    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                    Comment


                    • okey ... deci nam neaparat nevoie de servo ... scz ... asa intelesesem dintr-un post de mai sus ... mersi mult ... si cam cat dureaza toata treaba ?

                      Comment


                      • sa iti pui ac la masina fara servo,iti trebuie o curea de accesorii diferita de cele de logan,nu stiu sa iti zic modelul sigur,o sa ma int si o sa iti spun!o zi de munca cel putin!!
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • @cristi22, dar si pentru altii care vor manualul. Aici aveti adresa:http://www.multiupload.com/7RBRP3ZJ7D
                          Toate cele bune.

                          Comment


                          • Alex de unde iei tu suport ptr prima varianta?.numaiptr tarile calde pe prima varianta are ac.daca are de unde sa-si faca rost de suport e ok.

                            Comment


                            • poti face o impovizatie!!!e unu in craiova care a facut asa ceva,da nu am vazut live
                              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                              Comment


                              • pt. cei care doresc sa-si monteze ac pe versiunea ambiance ... se poate monta fara prea multe probleme ... eu am montat pe masina mea anul trecut si sint chiar multumit .
                                citeva detalii :
                                cureaua este de la GATES si are codul 4pk916-890 sf ; nu aveti nevoie de intinzator ; se comanda suportul si fulia dubla in reteau dacia ( cu putina bunavointa din partea angajatilor ) ; se poate monta compresor de pe versiunile '' normale '' , insa fulia acestuia are o canelura in plus ( nu va deranjeaza cu nimic ) ; instalatia electrica trebuie completata cu firele necesare pt. actionarea gmv si compresor . restul componentelor sint identice ...
                                poze cu suportul compresor si fulia dubla gasiti la postul #221 .. nu am avut inspiratia sa pozez piesele si inainte de montare
                                succes !
                                sigpichttp://www.facebook.com/statiicbsh.medias; 0744258917 ;radu_capatina@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google