R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ati facut ITP-ul si vreti sa stiti cat de valabil este,nu ezitati sa cautati aici http://prog.rarom.ro/rarpol/rarpol.asp
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • Atunci cind merg sa fac ITP-ul e musai sa am la mine cartea masinii?
      Masina e luata in rate si cartea este la banca.

      Comment


      • Te duci la banca sa faci o copie pe care sa scrie aia ''conform cu originalul'' si stampila bancii sau societatii de leasing dupa caz.Fara C.I.V. nu se poate face ITP,LEGAL.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Multumesc.

          Comment


          • am o mare nelamurire....stie cineva cat ma costa sa instalez pe un logan carlig ptr remorcare? si de unde as putea sa il achizitionez la un pret cat mai bun???? multumesc anticipat!

            Comment


            • In orice caz, nu acolo unde faci ITP,care inseamna INSPECTIE TEHNICA PERIODICA.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • Buna Ziua d-le ITP/Eu in martie trebuie sa fac ITP-ul la un Logan 1.4 din 2005.In 2007 a trecut ITP-ul fara problema.Acuma dupa experienta ta la ce sa astept?Sa verific ceva s-au sa duc direct la verificare.Mentionez ca eu nu simt ca ar vea masina ceva problema.Dar sunt curios si de parerea ta.Multumesc pentru raspuns.

                Comment


                • Ti-am raspuns si la PM,eu la benzinare nu am intalnit probleme majore pana acum,ca o mai fi cate un bec,prarbriz fisurat,far spart,urme accident, etc asta este alta treaba,probleme de poluare sau siguranta nu am intalnit.La diesel este problema cu poluarea,dupa 60000 unele cam fumega,si din cate i-am tras de limba,au folosit motorina de la bidon (de ocazie ) in mod excesiv.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Poate fi si subturarea cauza "fumegarii" la unele motorase care folosesc motorina din pompa...Nu?
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • 77sky: si ma dieseluri si la benzinare

                      Comment


                      • Maine imi fac si eu ITP-ul la Golanas . Si trebuie sa fac si revizia . Itp - man , ce zici , e preferabil sa fac intai revizia si apoi itp-ul sau nu conteaza ?
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • Originally posted by MuGuru View Post
                          Mare atentie la ITP pentru Loganul diesel. Mecanicii spăgari &#238;ncalcă legea cu bună ştiinţă c&#226;nd testează maşinile, pentru a le respinge abuziv.Concret, &#238;n loc să facă testul cum prevede legea, “băieţii” bagă talpa &#238;n ea c&#226;t pot, tur&#226;nd motorul la maxim &#238;ntr-un interval foarte scurt de timp. Evident, pe o acceleraţie foarte brutală motorul elimină şi gaze nearse şi uite-aşa ai picat testul cu o maşină practic nouă. Probabil că, &#238;n cele mai multe cazuri, la revenire clientul nu uită să strecoare &#238;n acte o “atenţie” pentru nea manivelă, şi talpa nu se mai apasă aşa de greu pe acceleraţie
                          de ce esti asa de sigur pe afirmatiile tale ?

                          Comment


                          • inferno ce zici tu acum numai face nea manivela ce vrea ,pune calculatorul pe masina baga sonda in toba de esapament si calculatorul isi face singur treaba (turare ,preluare date totul iese pe imprimanta si nea mecanicu iti spune a trecut sau nu a trecut de ai vazut este simplu nu !

                            da inferno m-am incurcat ce am postat se adreseaza lui MuGur si poate isi schimba parerea pana ajunge la itp sau cine stie dupa ???!!!
                            Last edited by gelica75; 26 January 2009, 22:42. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • A mea la primul ITP de 4 ori nu au iesit noxele.Baga fraieru talpa in ea..de la relanti la 4900,si am zis..omule?wtf?ce faci?..cica asa trebuie la diesel,la benzina nu se tureaza pana in capat.Pana la urma a iesit cum trebuia.
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • Originally posted by FLORIN77 View Post
                                Maine imi fac si eu ITP-ul la Golanas . Si trebuie sa fac si revizia . Itp - man , ce zici , e preferabil sa fac intai revizia si apoi itp-ul sau nu conteaza ?
                                Cel mai bine este sa faci ITP ul prima data,daca apar probleme sa le poti remedia cu ocazia reviziei.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google